Jak się regenerować, nie wychodząc z domu?

Zdrowe powietrze to jeden z czynników, który pozwala czuć się dobrze w domowych zakątkach. Możesz sam zadbać o jego jakość w zaledwie kilku krokach. Zastanawiasz się jak tego dokonać? Zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj zbawienny wpływ świeżego powietrza na nasz organizm.

Jak się regenerować na co dzień we własnym mieszkaniu?

Zdecydowaną większość czasu spędzasz codziennie w pomieszczeniach zamkniętych – w domu, w pracy, w urzędzie bądź w sklepie. W ciągu dnia wdychasz do 11 500 litrów powietrza. To dużo – dlatego tam, gdzie to możliwe, powinieneś zadbać o jego jakość. Ma to ogromny wpływ na zdrowie.

W powietrzu występuje określona ilość jonów. W wolnej przestrzeni, przy wodospadach czy w lesie jest ich bardzo wiele, a powietrze jest odczuwalnie rześkie i czyste. W miastach ilość jonów jest znacznie mniejsza. Sytuacja ta ma związek z zanieczyszczeniami różnego pochodzenia. Przedostaje się ono do wnętrz domów i mieszkań. Mimo, że nie da się całkowicie zmienić go na zewnątrz, można poprawić jego jakość wewnątrz pomieszczeń. Zadbaj więc o zdrowe powietrze w domu.

Jak poprawić domowy klimat?

Choć dom wydaje się najbezpieczniejszym miejscem na ziemi, łatwo doszukasz się w nim czynników, które niekorzystnie wpływają na stan zdrowia i samopoczucie jego mieszkańców. Na pozór niewidoczny kurz jest siedliskiem roztoczy i przyczyną alergii aż u 25% osób. Jego ograniczenie pozwala odzyskać czyste powietrze, a tym samym – zdrowie.

Dzięki badaniom naukowców wiemy, że powietrze nasycone jonami ujemnymi wpływa korzystnie na ogólny stan zdrowia – zwiększa koncentrację i regeneracje, eliminuje alergie, pozwala oddychać pełną piersią, dotleniać organizm i zwiększać jego odporność.

Jak się regenerować we własnej przestrzeni? Aby stworzyć i utrzymać w mieszkaniu lub w domu przyjazny mikroklimat – zdecyduj się na produkty z serii Baumit Ionit (https://baumit.pl/produkty/produkty-ionit), które pomogą uregulować poziom wilgotności i poprawią jakość powietrza.

Dlaczego warto zainwestować w produkty Baumit Ionit?

Rezultatem badań przeprowadzonych przez firmę Baumit jest stworzenie produktów z serii Ionit, w której skład wchodzi mineralna farba wewnętrzna oraz gładzie szpachlowe. Jony ujemne zawarte w farbie wiążą się z kurzem i pyłkami, które opadają na powierzchnie płaskie i są łatwe do sprzątnięcia. Jest możliwe przy odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu (40-60%) którą z kolei zapewniają masy szpachlowe IonitFino lub IonitFInish.

Aby potwierdzić ich skuteczność Baumit przeprowadził testy, które wykazały, że ilość pyłków brzozy w powietrzu w pomieszczeniu (po zastosowaniu produktów z serii Ionit) spadła aż o 90% w ciągu 30 minut od momentu rozpoczęcia badań. Wykończenie pomieszczeń przy użyciu Ionit System pozwala uzyskać kilkukrotnie większe stężenie jonów niż ich przeciętny poziom w mieście lub na wsi.

System Baumit Ionit złożony jest z trzech produktów:

  • Baumit IonitFino i Baumit IonitFinish – masy szpachlowe regulujące wilgotność w pomieszczaniach,
  • Baumit IonitColor – farba wewnętrzna zwiększająca ilość naturalnych jonów w powietrzu.

Produkty te można bezpiecznie aplikować na płyty kartonowo-gipsowe, podłoża betonowe oraz tynki wewnętrzne mineralne. Masy szpachlowe należy nakładać w dwóch warstwach, do grubości 1,5 mm – jak zaleca producent. Wówczas możliwa jest regulacja wilgotności. Jako ostatnią warstwę użyj farbę Baumit IonitColor przy pomocy pędzla, wałka lub metody natryskowej airless.

Ciesz się zdrowym mikroklimatem w domu

Nie wiesz, jak się regenerować we własnych czterech kątach? Przeczytaj artykuł na blogu Baumit: https://baumit.pl/serwis/blog/zdrowe-mieszkanie/jak-regenerowac-sie-w-domowym-zaciszu. Zapoznaj się z kartami technicznymi produktów Baumit Ionit i zobacz, jak niewiele dzieli Cię od zdrowego mieszkania i lepszego samopoczucia.

Tomasz Wierzbicki

Tomasz Wierzbicki

Ekspert w zakresie narzędzi i technologii budowlanych, z bogatym doświadczeniem w doradztwie technicznym. Regularnie testuje nowości rynkowe, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na łamach branżowych czasopism. Hobbystycznie zajmuje się majsterkowaniem i renowacją starych mebli.

Artykuły: 141

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *