etykieta energetyczna, oszczędzanie energii

Nowe funkcje sprzętów AGD

Masz już dość zawodzących urządzeń AGD? W takim razie pora zainwestować w nowoczesne sprzęty kuchenne. Czemu warto to zrobić i w jaki sposób przyczynią się one do zwiększenia komfortu naszego życia?

Obecny rozwój technologiczny znacząco wpływa na niemalże każdą strefę życia ludzkiego. Dzięki nowoczesnym urządzeniom jesteśmy w stanie usprawniać różnego rodzaju procesy, zwiększać poziom wydajności i znacząco ułatwiać sobie codzienne obowiązki. Jakie konkretnie? Chociażby te związane z domowymi porządkami. Jak się bowiem okazuje nowoczesne modele doskonale znanych nam sprzętów AGD posiadają już funkcje, które z powodzeniem eliminują dotychczasowe wady wspomnianych urządzeń. Niedomywająca naczyń zmywarka? Okap, który – choć wydajny – widocznie odstaje od stylu, w jakim zaprojektowana została kuchnia? A może piekarnik umożliwiający pieczenie wyłącznie jednej potrawy na raz? Poznaj urządzenia, które z powodzeniem eliminują nie tylko nadmienione powyżej problemy, ale także całą masę innych niedogodności związanych z używaniem artykułów AGD.

Nowoczesne zmywarki

Modele zmywarek sprzedawane zaledwie kilka lat temu częstokroć pozostawiały wiele do życzenia. Swego rodzaju normę stanowił problem niedomytych naczyń czy też brak przestrzeni umożliwiającej umycie większych naczyń bądź blach do pieczenia. Na szczęście zdecydowana większość nowoczesnych modeli eliminuje wspomniane wady. Sprzedawane obecnie zmywarki nie tylko wyposażane są w specjalne kosze modułowe z regulacją czy też dodatkowe ramiona myjące, ale również w programy, które pozwalają na załadowanie połowy wsadu, mycie wyłącznie szklanych naczyń czy skrócanie czasu pracy urządzenia.

Estetyczne okapy

Okap kuchenny jest urządzeniem, które ma za zadanie pochłanianie zapachów powstałych w trakcie gotowania czy też smażenia. Zdecydowana większość sprzętów tego rodzaju – w tym również starszych modeli – odznaczała się dość dobrą pracą. Niemniej jednak ich sporą wadą był dość toporny i zarazem jednostajny wygląd, który po prostu nie pasował do designerskich pomieszczeń. Problem ten z powodzeniem rozwiązują nowoczesne modele, które tworzone są w różnego rodzaju kształtach, rozmiarach i kolorach. Dzięki temu nie musimy już rezygnować z estetyki na rzecz świeżego powietrza.

Piekarniki na medal

Piekarnik, który długo się nagrzewał marnując tym samym energię i zarazem był trudny do utrzymania w czystości to już przeszłość. Najnowsze modele piekarników wyposażone są bowiem w funkcje umożliwiające pracę sprzętu bez konieczności uprzedniego nagrzewania czy też czyszczenie pyrolityczne. Czy to wszystko? Zdecydowanie nie. Urządzenia z najwyższej półki stanowią bowiem połączenie piekarnika z kuchenką mikrofalową, piecem do pizzy czy nawet suszarką do warzyw, owoców lub grzybów.

Bezpieczne płyty indukcyjne

Listę najnowocześniejszych sprzętów AGD zamykają płyty indukcyjne. Starsze modele wspomnianych sprzętów nierzadko wymagały użycia pełnej mocy (gdyż tylko taka pozwalała na odpowiednie pogrzanie potrawy), a nawet bywały przyczyną oparzeń wynikających z zalegania ciepła. Co się zmieniło? Otóż obecnie płyty indukcyjne umożliwiają gotowanie na niskim poziomie, w niskiej temperaturze. Ponadto automatycznie wykrywają one obecność naczynia, uwzględniając przy tym jego wielkość. Są one także nieporównywalnie bezpieczniejsze w użyciu. Wszystko za sprawą licznych zabezpieczeń (w tym przed przegrzaniem, zalaniem, przypadkowym włączeniem) a także blokad czy też wskaźników zalegającego ciepła.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij