Jak wykorzystać mozaikę w nowoczesnej łazience?

Jak wykorzystać mozaikę w nowoczesnej łazience?Aranżacja nowoczesnej łazienki to prawdziwe wyzwanie można postawić na wodoodporne tapety z włókna szklanego, jednak niewątpliwie trzeba często je czyścić. Tradycyjne duże kafelki wychodzą z mody, jednak powraca trend do wykorzystywania w łazience mozaiki ceramicznej, która może nadać określonej stylistyce więcej głębi. Warto zastanowić się, gdzie warto zamontować mozaikowe płytki ceramiczne.

Obudowa wnęki prysznicowej – aranżacja nowoczesnej łazienki

W nowoczesnych i przestronnych łazienkach częstym zabiegiem jest tworzenie wnęki prysznicowej zamiast wstawiania klasycznej kabiny. Takie rozwiązanie jest niezwykle minimalistyczne. Stosuje się tu dekoracyjny ruszt jako obudowę odpływu liniowego, a także prostą geometryczną deszczownicę. W takiej aranżacji doskonale sprawdzi się mozaika ceramiczna, która podkreśli oddzielenie strefy kąpielowej od umywalkowej. Może znaleźć się na samej ściance dzielącej dwie przestrzenie lub za armaturą prysznicową, podkreślając geometryzm aranżacji poprzez drobną kratkowaną strukturę. Można postawić tutaj na kontrast w stosunku do pozostałych płytek znajdujących się w łazience i stworzyć np. przestrzeń w biało-czarnej kolorystyce.

Doskonałe wykończenie wanny

Wanna w aranżacji łazienki zasługuje na wyróżnienie. Ponadto poprzez jej obudowę można ochronić ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także ukryć przyłącze wodno-kanalizacyjne. Często stosuje się obudowy z PCV, które jednak nie są zbyt spektakularne. Warto postawić na obudowę, którą można wykończyć w dowolny sposób, np. piękną mozaiką ceramiczną. Świetnie sprawdzi się w przypadku obudowy owalnej lub okrągłej wanny. Można postawić tu na prowansalską stylistykę i wybrać lawendową mozaikę ceramiczną, która świetnie skomponuje się z białą ceramiką łazienkową. Mozaika wpisze się również w stylistykę glamour, zwłaszcza, jeśli wybierzemy model szkliwiony, co świetnie skomponuje się z dużym dekoracyjnym lustrem w srebrnej ramie.

Mozaikowa wyspa łazienkowa

Elementem wielu nowoczesnych łazienek jest wyspa łazienkowa. Swoją popularność zyskała dzięki funkcjonalności w połączeniu z niewątpliwymi wrażeniami estetycznymi, które wywołuje jej wykończenie. Często wykorzystuje się drewno, jednak równie dobrze można wyspę kuchenną obudować mozaiką ceramiczną. Oczywiście to wykończenie można zastosować również nad wyspą, co uczyni ją jeszcze bardziej reprezentacyjnym elementem łazienki, z którego najczęściej korzystają nie tylko domownicy, ale również goście. Mozaika ma to do siebie, że można łączyć nie tylko jeden, ale wiele rodzajów płytek, tworząc ciekawe wielobarwne mozaikowe kolaże w stylu pop art. Ciekawie prezentować się może bateria umywalkowa dopasowana pod kolor mozaiki znajdującej się nad wyspą łazienkową. Można postawić np. na słoneczne odcienie i skomponować ze złoconą armaturą.

Aranżacja ściany nad wanną

Najlepszym i najbardziej eksponowanym miejscem dla mozaiki ceramicznej, obok wyspy łazienkowej jest ściana nad wanną. Ciekawym pomysłem może być oryginalne ułożenie mozaiki w kształcie fal, co wygląda tak, jakby woda wytryskiwała z wanny. Takie niebanalne rozwiązania aranżacyjne zwracają na siebie uwagę i pokazują dużą wyobraźnię osób projektujących wnętrze. Ciekawym pomysłem może być również czarna mozaika o strukturze plastra miodu, która prezentuje się niezwykle efektownie. Oczywiście można postawić również na połączenie kilku kolorów pięknej mozaiki ceramicznej i stworzyć, np. marynistyczny obraz.

Możliwości wykorzystania nowoczesnej mozaiki ceramicznej jest naprawdę wiele. Wystarczy otworzyć swój umysł, aby wyczarować coś naprawdę jedynego w swoim rodzaju. Oczywiście w łazience można stworzyć również całe wnętrze w mozaice, co nadaje nowoczesnej łazience bardziej eklektycznego charakteru i komponuje się ze stylizowanymi bateriami łazienkowymi. Tak naprawdę aranżacyjnych rozwiązań z zastosowaniem mozaiki jest znacznie więcej. Można również zaadaptować ją na podłodze w łazience, tworząc ciekawe wzory, komponujące się z obudową wanny w tym samym stylu. Ograniczeniem w przypadku tego rodzaju wykończenia jest jedynie nasza wyobraźnia. Zainspiruj się i stwórz własną mozaikową aranżację łazienki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij