Jaka jest bezpieczna drabina na dach?

Jaka jest bezpieczna drabina na dach?

Czeka Cię czyszczenie rynien? A może jesteś profesjonalnym dekarzem i szukasz nowego sprzętu? Wybór odpowiedniej drabiny dachowej to kluczowy element, który zapewnia bezpieczeństwo, komfort oraz pełną stabilność bez względu na zaplanowane działania. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę oraz który model pasuje do Twoich potrzeb.

Drabina dachowa – co warto wiedzieć?

Standardem niemal każdego polskiego domu jest to, że kosz na śmieci znajdziesz pod zlewem w kuchni. Podobnie jest z drabiną – zobaczysz ją u niejednego znajomego czy członka rodziny. Czy jednak klasyczny model jedno lub dwustronny sprawdzi się w każdej sytuacji? Otóż nie! Praca na zewnątrz budynku i to na wysokości rządzi się swoimi prawami. Odpowiedni wybór drabiny na dach to inwestycja w bezpieczeństwo.

Na co przede wszystkim trzeba zwracać uwagę? Stabilność i solidność. Drabina do wchodzenia na dach musi być zaprojektowana w taki sposób, aby zapobiec jakimkolwiek niebezpiecznym sytuacjom. Upewnij się, że spełnia wymogi bezpieczeństwa – to podstawowy wyznacznik wysokiej jakości. Zwróć uwagę również na materiał. Drabina dachowa będzie narażona na działanie słońca, deszczu, śniegu i innych czynników atmosferycznych, dlatego niezbędna jest odporność na korozję i uszkodzenia.

W przypadku prac powyżej 1 m mówi się już o czynnościach na wysokości. W takim razem trzeba też wziąć pod uwagę zasięg drabiny i ilość szczebli. Dzięki temu pozycja ciała zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia będzie stabilna. Nawet niewielkie zachwianie sylwetki może być zagrożeniem dla zdrowia lub życia. Jeśli nie będziesz czuć się komfortowo, drabina do wchodzenia na dach pewnie rzadko trafi w Twoje ręce.

Wybieraj modele, które są nie tylko bezpieczne, ale także lekkie i łatwe w przechowywaniu oraz transportowaniu. A przede wszystkim wybierz drabinę, która sprawdzi się podczas zaplanowanych prac na wysokości.

Drabina do wchodzenia na dach

Rodzaje drabin na dach – jakość i stabilność

Aby prace na wysokości wokół domu przebiegały zgodnie ze wszelkimi założeniami, kluczowy jest dobór odpowiedniego modelu. Jeśli zależy ci na wysokiej jakości, stabilności oraz certyfikatach bezpieczeństwa, wybierz drabinę dachową firmy KRAUSE. W przeciwieństwie do uniwersalnych modeli różni się pod względem konstrukcji oraz użytych materiałów. Możesz wybrać 1 z 3 wariantów:

  • drabina aluminiowa (podłużnice i szczeble z lekkiego aluminium),
  • drabina drewniana (podłużnice z wodoodpornego drewna i szczeble z drewna bukowego),
  • drabina aluminiowo-drewniana (podłużnice z wodoodpornego drewna i szczeble z aluminium).

Każda z opcji ma charakterystycznie wygięte szczeble. Dlatego świetnie sprawdzają się podczas prac montażowych czy kontroli stanu technicznego. Drabiny na dach KRAUSE nie trzeba mocować z pomocą haków – wystarczy pałąk zaczepiony o kalenicę. W ten sposób montaż jest łatwiejszy oraz szybszy, ale tak samo bezpieczny.

Przystawna drabina na dach

Drabina do wchodzenia na dach – którą wybrać?

Dobranie odpowiedniego sprzętu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się rodzaj dachu i jego kąt nachylenia.

  1. W przypadku powierzchni płaskich najlepszym wyborem będzie prosta drabina przystawna, którą z łatwością oprzesz o ścianę. Szybko zajmiesz się czyszczeniem rynien, posprzątasz liście albo dotrzesz do piłki, która utknęła tam podczas dziecięcej zabawy.
  2. Jeśli natomiast masz do czynienia z dachem skośnym o większym nachyleniu, warto zaopatrzyć się w specjalną drabinę dachową aluminiową lub drewnianą. Taki model cechuje się ergonomicznymi, wygiętymi szczeblami. Z pomocą pałąka zamocujesz ją bez użycia dodatkowych narzędzi. To świetne rozwiązanie dla dekarzy, którzy zajmują się remontami dachu lub kontrolą jego stanu technicznego.

A który materiał lepiej wybrać?

  1. Aluminium jest odporne na korozję, więc sprzęt może pozostać na zewnątrz przez cały sezon. Lekkość konstrukcji sprawia, że nie powoduje żadnych problemów w trakcie transportu.
  2. Drewno natomiast nie reaguje na temperaturę, dlatego fachowcy mogą korzystać z takich modeli zarówno zimą, jak i latem.

Bez względu na Twój wybór wszystkie drabiny do wchodzenia na dach firmy KRAUSE są przystosowane zarówno do potrzeb fachowców, jak i mieszkańców domów rodzinnych. Dobrej jakości sprzęt dostosowany do różnych warunków atmosferycznych to gwarancja bezpiecznej pracy na wysokości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij