Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do mieszkania w bloku?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do mieszkania w bloku?

Drzwi wejściowe w wielorodzinnym budynku mieszkalnym nie muszą spełniać aż takich funkcji izolacyjnych, jak te, które powinny być zastosowane w domach jednorodzinnych. Niemniej jednak, musisz wybrać taki model, który będzie odpowiednio odgradzał Cię od korytarza czy klatki schodowej oraz zabezpieczał w podstawowy sposób przed włamaniem do mieszkania.

Podstawowe funkcje drzwi wejściowych do mieszkania w bloku

Na co musisz zwrócić największą uwagę i o czym pamiętać przy wyborze swojego modelu drzwi? Najważniejsze to to, żeby:

  • izolowały hałas i dźwięki, dobiegające z klatki schodowej czy korytarza;
  • chroniły przed utratą ciepła w mieszkaniu i napływaniem zimnego z zewnątrz,
  • spełniały podstawową blokadę przed niepowołanym wtargnięciem i zapewniały Ci poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście drzwi zewnętrzne powinny również prezentować się estetycznie. Niezwykle ważne są też wymiary – upewnij się, jaki model możesz wstawić do przygotowanego w ścianie otworu.

jakie-drzwi-zewnetrzne-wybrac-do-mieszkania-w-bloku_1

Podstawowe modele drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne dzielą się na takie, które lepiej sprawdzą się w domach jednorodzinnych, a także te, które możesz zastosować w bloku.

W mieszkaniu, które znajduje się wielorodzinny budynku nie sprawdzą się drzwi z przeszkleniem. Dlatego wybór zawęzisz do tych modeli, które są całkiem zabudowane. Przydatny będzie natomiast wizjer.

Istotną właściwością, którą powinny posiadać drzwi zewnętrzne do bloku to ich minimalna przepuszczalność dźwięków. W wielokondygnacyjnym budynku wielorodzinnym to ważne, aby hałasy z klatki schodowej czy korytarza nie docierały do wnętrza niewielkiego mieszkania. Im lepiej izolujące dźwięki drzwi zewnętrzne, tym większy jest również Twój komfort i potrzeba zachowania intymności.

jakie-drzwi-zewnetrzne-wybrac-do-mieszkania-w-bloku_3

Skrzydła drzwi zewnętrznych do bloku

Powierzchnia drzwi wejściowych, które wybierzesz do swojego mieszkania, może być albo gładka, albo zdobiona, np. drobnymi żłobieniami. Żłobienia są zazwyczaj wykonane tak, że nadają skrzydłu tradycyjny charakter i styl, mogą jednak być również bardziej nowoczesne.

Z reguły powierzchnia drzwi wejściowych oklejona jest specjalną folią PCV, która nadaje im ostateczny wyraz. Okleiny zazwyczaj imitują powierzchnie drewniane – z różnych gatunków drzew. Z tego powodu drzwi mogą prezentować się jako dębowe, orzechowe czy tekowe.

Możesz również wybrać drzwi drewniane, które będą znacznie droższe, ale także trwalsze i bardziej eleganckie. Takie modele wypełnione są zazwyczaj polistyrenem eskpandowanym.

Stalowe drzwi zewnętrzne

Najczęściej to właśnie ze stali będą wykonane drzwi wejściowe. Są odporne na zniszczenie i ognioodporne, co jest bardzo ważne w budynkach wielorodzinnych. Drewniane drzwi, wypełnione sztucznym tworzywem mogą stanowić mniejszą zaporę przed ogniem. Nowoczesne modele są wykończone jednolicie, np. w kolorze antracytowym i są często pozbawione jakichkolwiek zdobień. Proste drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku mają przede wszystkim odpowiednio izolować dźwięki. To drzwi do klatki spełniają największą rolę zabezpieczającą budynek przed obcymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij