Obecnie wiele osób stawia na ponadczasowe materiały i jest to bardzo dobre podejście, zwłaszcza jeśli mówimy o typowych pracach wykończeniowych. Dzisiaj możemy zdecydować się na wiele różnych materiałów, ale pomimo wszystko to kamień stanowi obecnie najważniejszą funkcję dekoracyjną. Możemy go bez problemów ułożyć na ścianach w dowolnym pomieszczeniu, a nawet holu, ponieważ wspomniany kamień dekoracyjny, sprawdza się w każdych warunkach.

Oczywiście nie musimy od razu decydować się na droższy kamień naturalny, wystarczą płytki z materiałem zbliżonym do kamienia, aby zmienić nieco bardziej obraz naszego wnętrza. Warto zauważyć, że większość tego typu materiałów różni się głównie ceną, jak i sposobem montażu, dlatego najlepiej wybrać takie płytki, które będziemy w stanie zamontować we własnym zakresie, bez konieczności zatrudniania fachowców.

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie kamienia dekoracyjnego w całości opartego na bazie gipsu. Jest to jeden z dobrych produktów, ale jego zastosowanie jest bardzo ograniczone, ponieważ tego typu wykończenie nie nadaje się do elewacji zewnętrznych.

Kamień do suchych ścian

W takich wypadkach kamień ten potrzebuje suchych ścian i innych powierzchni, dlatego nie można go stosować w łazience czy kuchni. Tego typu rozwiązania dobrze sprawdzają się w korytarzach, biurach czy nawet nowoczesnych salonach, gdzie mamy do dyspozycji odpowiednie warunki. Kamienie dekoracyjne tego typu bardzo mocno chłoną wilgoć, dlatego w bardziej wilgotnych pomieszczeniach płytki nie sprawdzą się wcale.

Na pewno za tego typu rozwiązaniem przemawia nie tylko cena, ale i stosunkowo łatwy montaż. Wiele osób doceni również dużą paletę kolorów, dzięki czemu kamień dekoracyjny może się bardzo wyróżnić, na tle wielu innych pomieszczeń w mieszkaniu, co dla wielu osób jest dodatkową korzyścią. Gipsowy kamień dekoracyjny wizualnie nie różni się szczególnie od typowego kamienia naturalnego, dlatego nie sposób jest rozpoznać z daleka, jaki materiał zastosowaliśmy. Taka dobra imitacja jest bardzo ważna, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie ozdobić nasze wnętrze, w odpowiednim standardzie. Dzisiaj tego typu produkty, są jednak coraz częściej wypierane z rynku, a na ich miejsce przychodzą produkty oparte na bazie betonu.

Beton architektoniczny lepszy

Odpowiednio zastosowany beton architektoniczny wyróżnia się przede wszystkim trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia jest solidna i dzięki temu materiał bardzo ciężko zarysować, a sam kolor nie odbarwia się, dzięki czemu takie nowoczesne płytki mogą nam posłużyć z powodzeniem przez wiele lat.

Nawet jeśli płytka w minimalnym stopniu się zarysuje, to odpowiednio dopasowany kolor sprawia, że poszczególne rysy nie są widoczne. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w przypadku zwykłych płytek gipsowych zarysowania są bardzo widoczne i taki materiał bardzo często ulega zużyciu, zwłaszcza po wielu latach użytkowania.

Uniwersalne i praktyczne użycie

Należy pamiętać, że beton architektoniczny doskonale sprawdza się w miejscach nasłonecznionych, ponieważ w ten sposób można zadbać o odpowiednią ochronę elewacji zewnętrznych. Beton doskonale radzi sobie z wilgocią, dlatego tego typu materiał jest bardzo uniwersalnym materiałem. Dzisiaj kamienie dekoracyjne są rozpoznawalnym materiałem i właśnie dlatego powstaje coraz więcej różnych odmian kamienia, zapewniającego różne właściwości.

Taka odmiana wydaje się bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli chcemy w dużym stopniu zróżnicować całe wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ