Kamień i inne sposoby na aranżacje

Obecnie wiele osób stawia na ponadczasowe materiały i jest to bardzo dobre podejście, zwłaszcza jeśli mówimy o typowych pracach wykończeniowych. Dzisiaj możemy zdecydować się na wiele różnych materiałów, ale pomimo wszystko to kamień stanowi obecnie najważniejszą funkcję dekoracyjną. Możemy go bez problemów ułożyć na ścianach w dowolnym pomieszczeniu, a nawet holu, ponieważ wspomniany kamień dekoracyjny, sprawdza się w każdych warunkach.

Oczywiście nie musimy od razu decydować się na droższy kamień naturalny, wystarczą płytki z materiałem zbliżonym do kamienia, aby zmienić nieco bardziej obraz naszego wnętrza. Warto zauważyć, że większość tego typu materiałów różni się głównie ceną, jak i sposobem montażu, dlatego najlepiej wybrać takie płytki, które będziemy w stanie zamontować we własnym zakresie, bez konieczności zatrudniania fachowców.

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie kamienia dekoracyjnego w całości opartego na bazie gipsu. Jest to jeden z dobrych produktów, ale jego zastosowanie jest bardzo ograniczone, ponieważ tego typu wykończenie nie nadaje się do elewacji zewnętrznych.

Kamień do suchych ścian

W takich wypadkach kamień ten potrzebuje suchych ścian i innych powierzchni, dlatego nie można go stosować w łazience czy kuchni. Tego typu rozwiązania dobrze sprawdzają się w korytarzach, biurach czy nawet nowoczesnych salonach, gdzie mamy do dyspozycji odpowiednie warunki. Kamienie dekoracyjne tego typu bardzo mocno chłoną wilgoć, dlatego w bardziej wilgotnych pomieszczeniach płytki nie sprawdzą się wcale.

Na pewno za tego typu rozwiązaniem przemawia nie tylko cena, ale i stosunkowo łatwy montaż. Wiele osób doceni również dużą paletę kolorów, dzięki czemu kamień dekoracyjny może się bardzo wyróżnić, na tle wielu innych pomieszczeń w mieszkaniu, co dla wielu osób jest dodatkową korzyścią. Gipsowy kamień dekoracyjny wizualnie nie różni się szczególnie od typowego kamienia naturalnego, dlatego nie sposób jest rozpoznać z daleka, jaki materiał zastosowaliśmy. Taka dobra imitacja jest bardzo ważna, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie ozdobić nasze wnętrze, w odpowiednim standardzie. Dzisiaj tego typu produkty, są jednak coraz częściej wypierane z rynku, a na ich miejsce przychodzą produkty oparte na bazie betonu.

Beton architektoniczny lepszy

Odpowiednio zastosowany beton architektoniczny wyróżnia się przede wszystkim trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia jest solidna i dzięki temu materiał bardzo ciężko zarysować, a sam kolor nie odbarwia się, dzięki czemu takie nowoczesne płytki mogą nam posłużyć z powodzeniem przez wiele lat.

Nawet jeśli płytka w minimalnym stopniu się zarysuje, to odpowiednio dopasowany kolor sprawia, że poszczególne rysy nie są widoczne. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w przypadku zwykłych płytek gipsowych zarysowania są bardzo widoczne i taki materiał bardzo często ulega zużyciu, zwłaszcza po wielu latach użytkowania.

Uniwersalne i praktyczne użycie

Należy pamiętać, że beton architektoniczny doskonale sprawdza się w miejscach nasłonecznionych, ponieważ w ten sposób można zadbać o odpowiednią ochronę elewacji zewnętrznych. Beton doskonale radzi sobie z wilgocią, dlatego tego typu materiał jest bardzo uniwersalnym materiałem. Dzisiaj kamienie dekoracyjne są rozpoznawalnym materiałem i właśnie dlatego powstaje coraz więcej różnych odmian kamienia, zapewniającego różne właściwości.

Taka odmiana wydaje się bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli chcemy w dużym stopniu zróżnicować całe wnętrze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij