Klasyczna czy nowoczesna kuchnia marzeń

Klasyczna czy nowoczesna kuchnia marzeń?

Aranżacja wnętrz nie jest sprawą prostą, kiedy na rynku istnieje tak duży wybór różnego rodzaju materiałów, mebli i dodatków. Klasyka i nowoczesność to jedne z bardziej popularnych i zarazem przeciwstawnych stylów. Poniżej przedstawimy ich krótką charakterystykę, która powinna być pomocna podczas urządzania kuchni. Jak w takich wnętrzach sprawdzają się wyroby z kamienia naturalnego?

Klasyka

Klasyczny wystrój jest odpowiedni dla osób, które nie chcą za bardzo eksperymentować z aranżacją. Pomieszczenie urządzone w ten sposób powinno być przytulne i ciepłe. W takim miejscu dużo się dzieje, gdy chodzi o detale, dodatki, kształt i zdobienia na meblach. Całość nawiązuje raczej do dawnego wystroju, który może niektórym kojarzyć się ze wspomnieniami z rodzinnego domu.

Można zdecydować się także na przeszklenia w szafkach, w których wyeksponować warto ładną stołową zastawę. Natomiast klasyka może, a nawet powinna odznaczać się zastosowaniem solidnych materiałów. Z drewnem doskonale współgra naturalny kamień, z którego najlepiej wykonać blaty kuchenne. W ten sposób otrzymamy aranżację, która będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale także będzie funkcjonalna i trwała. Granit jest odporny na ścieranie, wodę, czy wysokie temperatury. A co z drugim popularnym stylem?

Nowoczesność

Kuchnie nowoczesne cieszą się dziś dużą popularnością. Króluje w nich minimalizm. O ile klasyczny styl sprawdza się w dość małym pomieszczeniu, o tyle nowoczesność potrzebuje przestrzeni. Wtedy prezentuje się lepiej. W miejscu urządzonym w takim klimacie często zabudowuje się całe ściany, tworząc różne kompozycje sprzętów i akcesoriów kuchennych funkcjonalnie zestawionych z szafkami o prostych frontach. Wszystko musi mieć swoje miejsce, tak aby na widoku pozostawały tylko te najpotrzebniejsze i co ważne, reprezentacyjne sprzęty.

Dużo uwagi należy poświęcić materiałom, w związku z tym, że to one odgrywają tutaj pierwszoplanową rolę. Gdy mowa o nowoczesności, to w kuchni nie powinno zabraknąć powierzchni, które wykończone będą naturalnym kamieniem. Pięknie prezentuje się marmur, trawertyn, wspomniany granit, czy niezwykle dekoracyjny onyks. Kamienna okładzina na ścianie nad blatem będzie prezentować się estetycznie i elegancko. Przykładowe projekty oraz dostępną ofertę można sprawdzić na www.jppilch.pl.

Oczywiście ostateczny wybór należy zawsze do inwestora, który musi zastanowić się nad tym, jaki efekt chce uzyskać w takim wnętrzu. Pierwsza opcja jest na pewno odpowiednia dla osób, które mają sentyment do dawnych, tradycyjnych pomieszczeń i chcą stworzyć miejsce przytulne i pełne detali. Z kolei druga propozycja jest dla minimalistów, którym zależy na prostocie i modnym wyglądzie kuchni, która poza swoją oczywistą funkcją jest dodatkowo pomieszczeniem reprezentacyjnym. Często jest ona bowiem przedłużeniem nowoczesnego salonu. Zatem wybór tak naprawdę zależy od konkretnych upodobań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij