Klimatyzatory ścienne w branży turystycznej – na co zwracać uwagę?

Nie można mówić o wysokiej klasie hotelu czy pensjonatu, jeśli nie posiada on odpowiedniego systemu chłodzenia. Jest to jedna z podstawowych rzeczy, na jaką zwracają uwagę goście – jakość pracy klimatyzacji. Jeśli dodatkowo odwiedziny w hotelu lub pensjonacie odbywają się latem, jest to podwójnie ważne. Należy zatem rozważyć odpowiednie klimatyzatory ścienne. Na co zwrócić uwagę wybierając taki klimatyzator i jak wykorzystać jego funkcje?

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzatory ścienne do hotelu?

Rozważając konkretny klimatyzator ścienny, należy zwrócić uwagę na jego najważniejsze cechy. Ogromnie ważne jest ich dostosowanie do specyfiki miejsca, w tym przypadku hotelu lub pensjonatu. Co może być ważne?

  • Efektywność i klasa energetyczna klimatyzatorów ściennych. To podstawa. Klimatyzatory muszą spełniać swoje funkcje i zapewniać komfort cieplny, zarówno latem, jak i zimą. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, by nie generowały zbyt wysokich rachunków za prąd. W tym wypadku konieczny jest wybór klimatyzatora ściennego z odpowiednią klasą energetyczną. 
  • Kultura pracy urządzenia. O ile w miejscach wspólnych, takich jak lobby hotelowe, głośność pracy klimatyzatorów ściennych nie będzie bardzo zauważalna, o tyle w pokojach, jest to ich najważniejsza cecha. Klimatyzator ścienny powinien pracować cicho i zapewniać pełny komfort gościom hotelu, umożliwiając odpoczynek. 
  • Cena produktu jest oczywiście istotna. Jednak warto dokładniej oceniać stosunek ceny do jakości, a także tego, jak dużo wygodnych funkcji posiada konkretny klimatyzator ścienny. 

Nowe technologie w klimatyzatorach ściennych – co może być istotne w branży turystycznej?

Czy w klimatyzatorach ściennych możemy się natknąć na nowe technologie, które sprawią, że tak proste urządzenie będzie odpowiednio dopasowane do czasów, w których żyjemy? Oczywiście. Wśród najważniejszych i najbardziej imponujących technologii możemy wymienić:

  • Czujnik obecności w danym pomieszczeniu, co pozwala kierować nawiewy tak, by celować lub unikać człowieka w konkretnej przestrzeni. Zadaniem tego mechanizmu jest zapewnienie użytkownikom pełnego komfortu. 
  • Technologia LED UV, która pozwala eliminować znajdujące się w otoczeniu drobnoustroje. Dzięki temu daje użytkownikom możliwość przebywania w pomieszczeniu o optymalnej temperaturze, ale również oddychania zdrowszym powietrzem. 
  • Algorytm sztucznej inteligencji, który tak dobiera pracę klimatyzatora ściennego, by uzyskać jak najwyższą efektywność energetyczną. Dzięki temu umożliwia osiągania komfortu cieplnego przy możliwie niskich kosztach. 

Tego rodzaju technologie można znaleźć w klimatyzatorach ściennych marki Gree (strona https://gree.pl). Trzeba przyznać, że są imponujące, niejednokrotnie nadają tym urządzeniom zupełnie nowe funkcje. Z powodzeniem można je stosować w tak wymagających miejscach, jak pensjonaty, czy hotele. Z pewnością zapewnią komfort zarówno pracownikom, jak i wszystkim gościom. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij