Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Często takie nieruchomości są sprzedawane razem z wyposażeniem, które nie zawsze przypada do gustu nabywcy. W tej sytuacji należy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i mebli. Często mieszkanie sprzedawane jest razem z piwnicą, która jest do niego przyporządkowana. W takiej sytuacji również ta przestrzeń wymaga opróżnienia, jeśli nie zadbał o to poprzedni właściciel. Zatem od czego zacząć? 

Po pierwsze: sprawdź czy coś Ci się przyda 

Jeśli poprzedni właściciel sprzedał Ci mieszkanie wraz z wyposażeniem, to z pewnością zostało ono przynajmniej w części wliczone w jego cenę. Dlatego warto przejrzeć czy jednak coś z asortymentu Ci się nie przyda. Nie musi być to koniecznie stara wersalka, ale być może biblioteczka w stylu vintage już tak. W duchu ekologicznym warto wykorzystać przynajmniej część rzeczy, zwłaszcza, że nie tylko vintage, ale również eko jest w modzie. Ponadto eklektyczne wnętrza są również na czasie. Oczywiście są takie elementy, których z różnych względów się pozbędziesz, choćby starego dywanu, czy materaca. Wszystkie wielkogabarytowe odpady muszą trafić do odpowiedniego punktu selektywnej zbiórki. 

Po drugie: wybierz firmę, która pomoże Ci wysprzątać mieszkanie 

Wywóz mebli z mieszkania jest trudnym przedsięwzięciem pod względem logistycznym, zwłaszcza jeśli wybierzesz mieszkanie na wyższym piętrze. Jeśli meble mają pójść na przysłowiowe straty, to nie ma sensu by męczyć się z ich wynoszenie z mieszkania. Znacznie lepszym wyjściem będzie rozmontowanie ich na części w mieszkaniu. Zwłaszcza, jeśli mebli jest więcej, to będzie to odpowiednie rozwiązanie, gdyż wystarczy jeden kurs firmy zajmującej się wywozem odpadów wielkogabarytowych i wszystko trafi do punktu zbiórki. Oczywiście już na miejscu pracownicy zdecydują czy meble zostaną rozkręcone czy też będzie możliwość ich wyniesienia. Czasem przeszkodą są wąskie klatki schodowe i znacznie łatwiej i szybciej jest wywieźć meble w częściach. Sprzątanie potrwa krócej, jeśli zatrudnisz profesjonalną ekipę. Dzięki temu szybko będziesz mógł rozpocząć ponowne aranżowanie mieszkania.          

ZOSTAW ODPOWIEDŹ