Kobieta trzyma w rękach zapaloną lampę solną

Lampa solna – poznaj jej zdrowotne właściwości

Zastanawiasz się, jakie oświetlenie dobrać do wnętrza, aby po zmroku otulić pokój lub sypialnię delikatnym, ciepłym światłem? Poznaj zalety lampy solnej. Przekonaj się na własnej skórze o jej zdrowotnych właściwościach.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jakie są zdrowotne właściwości lampy solnej?
  • Jakie rodzaje lamp solnych można znaleźć na rynku?
  • Gdzie najlepiej postawić lampę solną?

Lampa solna – właściwości, o których warto wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem oświetlenia do domu, pomyśl o lampie solnej. Telefon komórkowy, telewizor, komputer, lodówka, pralka czy zmywarka, choć ułatwiają codzienne życie i są niezbędne np. do pracy, potrafią negatywnie wpływać na ludzki organizm. Wytwarzają jony dodatnie, czyli tzw. elektrosmog. Jednym ze sposobów na zredukowanie jonów dodatnich jest zakup lampy solnej! To naturalna wydrążona bryła soli kamiennej z żarówką w środku, która delikatnie podgrzewa kryształki solne, uwalniając z nich neutralizujące jony ujemne i minerały m.in. lit, selenit oraz halit.

Dzięki takiemu działaniu lampy solne mogą wspomagać organizm w walce z alergią. Cząsteczki soli doskonale jonizują powietrze, oczyszczając je z kurzu czy pleśni. Oprócz tego delikatne światło lampy solnej relaksuje, odpręża i pomaga się wyciszyć, stwarzając wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Dzięki niej możesz szybciej zasnąć, a rano obudzić się wypoczęty, co jest kluczem do lepszej koncentracji w ciągu dnia. Lampy solne można często zobaczyć w salonach odnowy biologicznej i ośrodkach SPA. Stosuje się je do terapii kolorami, niwelowania napięć, a nawet leczenia depresji.

Jaką lampę solną wybrać?

Producenci oferują przeróżne lampy solne. Jak zatem wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Najlepiej sprawdzają się produkty mające zwykłe żarówki w środku, które o wiele lepiej podgrzewają kryształki soli. Dlatego polecamy standardowe lampy z kablem elektrycznym i wtyczką zamiast LED-owych modeli na baterie. Ważna jest też solidna podstawka lampy wykonana np. z zaimpregnowanego drewna różanego – odpornego na pękanie i odkształcanie. Do wyboru są nawet różne kształty lamp – od naturalnych i nieoszlifowanych brył soli – aż po te przypominające kulę, piramidę, różę czy przeróżne zwierzęta.
Ilość wytwarzanych przez lampę solną jonów ujemnych zależy od jej wielkości. Do małej sypialni czy pokoju o powierzchni 10 m² wystarczy dobrać małą 2-3 kg lampę. W większych pomieszczeniach możesz ustawić kilka źródeł światła albo kupić np. 11 kg produkt. Każda lampa jest wyjątkowa oraz niepowtarzalna i ma nieco inny kolor – biały, szary albo żółto-pomarańczowy. Największy wybór lamp solnych znajdziesz tutaj.

Gdzie postawić lampę solną?

Jeżeli duża lampa stojąca nie pasuje do wystroju Twojej sypialni, zamień ją na 2 małe solne lampki nocne. Efekt? Relaksujące źródło przytłumionego światła doda nieco intymności, ale też sprawi, że subtelnie oświetlona sypialnia będzie bardziej przytulna. Lampę solną warto ustawić na szafce przy telewizorze albo biurku, na którym stoi komputer, by zneutralizować wspomniany już wcześniej elektrosmog. Małe, kilkukilogramowe lampy bez problemu zmieszczą się na regale w pokoju dziennym, będąc jego dekoracją.
Lampa solna jest też propozycją dla amatorów długich kąpieli i domowego SPA w zaciszu własnej łazienki. Wystarczy postawić ją z dala od wody, np. na półce z kosmetykami czy po prostu na podłodze, aby zjonizować powietrze, delikatnie oświetlić wnętrze i stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. Nie bój się użyć lampy solnej w pokoju maluszka, który boi się spać przy zgaszonym świetle. Sól nie nagrzewa się do wysokiej temperatury, więc dziecko na pewno nie poparzy się, gdy dotknie lampy rączkami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij