Meble w stylu kolonialnym – hit, czy kit?

Przy tak wielu propozycjach na urządzenie mieszkania, przy tak wielu stylach, jakie są dostępne na rynku meblarskim, ciężko zdecydować się na wybór konkretnego. Jednak jednymi z popularniejszych obecnie mebli są te w stylu kolonialnym. A to z tej prostej przyczyny, iż tworzone są z litego drewna, które pasuje do wszystkich nowoczesnych stylów.

CO TO SĄ MEBLE KOLONIALNE?

Trend kolonialny odzwierciedlenie znajduje w dekorowaniu wnętrz oraz w meblarstwie. Miał on swój początek w skolonizowanych regionach świata, kiedy Europejczycy przebywający na ich terenach, z powodu niesprawdzania się mebli europejskich w tych miejscach, zaczęli wytwarzać meble samodzielnie, używając do tego egzotycznego drewna dostępnego na miejscu.

Najczęściej był to mahoń, palisander i teak. Dlatego też meble kolonialne, oprócz swojej egzotyki, posiadają także mocny europejski element.

ESTETYKA

Nie ma co się oszukiwać: meble kolonialne górują estetycznie nad tymi wykonanymi z płyty MDE. Egzotyczne drewno daje dużo lepszy efekt, niż materiały tradycyjne, a i metoda wytwarzania tych mebli ma duże znaczenie. Wykonują je wyłącznie fachowcy o sporym doświadczeniu, dzięki temu meble te nie mogą się równać z żadnymi innymi. Ważne znaczenie mają także dekoracje często się na nich znajdujące.

Meble te łączą w sobie niepowtarzalne wzornictwo, estetykę i precyzję wykonania. Jeżeli zależy nam na podkreśleniu wyjątkowego charakteru wnętrza, powinniśmy zdecydować się właśnie na ten rodzaj mebli.

TRWAŁOŚĆ I JAKOŚĆ WYKONANIA

Meble kolonialne to nie tylko estetyka, ale i trwałość. Nie należą one do tanich, ważne jednak, by pamiętać o tym, iż korzystać z nich będziemy o wiele dłużej niż z tych wykonanych z płyt MDF. Meble te tworzy się zawsze z najlepszych materiałów, z najwyższej jakości egzotycznego drewna.

Nie są one sklejane tylko produkowane z drewna litego, co sprawia, że są cięższe i stabilniejsze, zaś do impregnowania tych mebli wykorzystuje się wyłącznie materiały zabezpieczające drewno przez niszczeniem oraz wydobywające z niego przepiękny kolor.

ZALETY LITEGO DREWNA:

* na drewnie litym można stosować większe, bądź mniej widoczne żłobienia,
* wykonuje się z niego zarówno stoły, jak i bardziej skomplikowane meble, np. barki.
* krzesła pod wpływem ciężaru, nigdy się nie rozchodzą,
* możliwość uzyskania niepowtarzalnego designu,
* różnorodna kolorystyka,
* dzięki wytrzymałości można na nich umieszczać cięższe i elegantsze okucia i szkło,
* nadają właścicielowi prestiż.

MNOGOŚĆ ARANŻACJI

Jak zapewne wiemy, aranżacja wnętrza należy raczej do trudnych kwestii. na rynku meblarskim panuje tak duża dostępność, iż z łatwością możemy popełnić designerską pomyłkę, co odbije się na ogólnym wystroju pomieszczenia. Poprzez pomieszanie stylów możemy skutecznie oszpecić nasze mieszkanie.

Meble kolonialne maja to do siebie, iż można je wykorzystać do aranżacji każdego niemal pomieszczenia: od sypialni po biuro. Lite drewno ma to do siebie, iż świetnie wkomponowuje się w niemal każdy styl, pasuje zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych bardziej klasycznych, zaś dodatki w stylu lamp, czy luster cudownie podkreślą jego niespotykany charakter.

Podsumowując: meble w stylu kolonialnym są zdecydowanie wielkim hitem, w który warto zainwestować. Budowa i aranżacje domu należą do stresujących i niełatwych zadań, dlatego, by nie dokładać sobie pracy, warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest styl kolonialny. Nie tylko podkreśli charakter naszego domu, ale także doda nam prestiżu, który jest przecież nie do przecenienia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij