Mieszkanie deweloperskie wykończone „pod klucz”. Ile to kosztuje

Mieszkanie deweloperskie wykończone „pod klucz”. Ile to kosztuje?

Wykończenie mieszkania może być wykonane albo „pod klucz” albo może zająć się tym kupujący – samodzielnie lub z pomocą ekipy wykończeniowej. Gdy zależy ci na komforcie, warto pomyśleć o usłudze „pod klucz”. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Mieszkanie „pod klucz” to zdecydowanie najwygodniejsza propozycja dla kupujących lokum. Przede wszystkim nie musimy zajmować się wtedy pracami we własnym zakresie lub poszukiwaniem dobrej ekipy, której warto zaufać. Oszczędzamy swój czas, oszczędzamy pieniądze i możemy skorzystać z dodatkowych usług, na przykład projektowania wnętrz w cenie.

Przede wszystkim warto wskazać, że nie ma jednego wykończenia „pod klucz”. Deweloperzy najczęściej oferują po trzy, a nawet cztery różne pakiety wykończeniowe, które różnią się pomiędzy sobą cenami.

Pakiety obejmują zarówno konkretne materiały do wyboru z katalogu, jak i również zakres prac. Najtańsze pakiety, które kosztują zwykle koło 450-500 złotych za metr kwadratowy obejmują tylko podstawowe prace, w tym malowanie ścian jedną farbą, montaż płytek łazienkowych tylko w miejscach narażonych na zachlapanie, a nie w całej łazience.

Wobec tego klienci decydujący się na kupno mieszkania Warszawa czy w innym mieście wykończonego „pod klucz” zwykle wybierają droższe pakiety z większą liczbą materiałów do wyboru oraz szerszymi pracami. Tutaj ceny wynoszą od około 600 do nawet 1200 złotych za metr kwadratowy mieszkania.

Gdy wobec tego zależy nam na konkretnych materiałach wykończeniowych, na przykład modnych obecnie płytkach czy drewnie podłogowym zamiast paneli laminowanych, wówczas jedynym wyjściem jest wybranie droższego pakietu, który będzie obejmował wszystko, czego potrzebujemy.

Podsumowując, gdy liczy się wygoda i oszczędność czasu, wykończenie mieszkania „pod klucz” to najlepszy wybór. Pamiętajmy jednak o tym, że nie w każdym pakiecie cenowym znajdziemy to, co nas interesuje. W związku z tym przy wykończeniu we własnym zakresie mamy więcej możliwości i możemy uzyskać niższe ceny, ale musimy też pamiętać o tym, że pod względem komfortu i oszczędności czasu zdecydowanie wygrywa opcja „pod klucz”.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij