Na czym polega ocieplanie domu pianką PUR

Na czym polega ocieplanie domu pianką PUR?

Ocieplanie domu to coś, czego nie warto zostawiać na później. Brak dobrej izolacji termicznej wiąże się z dużymi stratami ciepła, a to z kolei przekłada się na zdecydowanie wyższe koszty ogrzewania. Obecnie jedną z popularniejszych metod ocieplania domów jest wykorzystanie pianki poliuretanowej. Na czym polega to rozwiązanie i dlaczego jest tak popularne? Czy warto zdecydować się na tego typu inwestycję? Dowiedz się więcej na ten temat i zadbaj o doskonałą izolację termiczną swojego domu!

Ocieplanie domu metodą natryskową pianą poliuretanową

Pianka poliuretanowa to bardzo popularny materiał, który jest szeroko wykorzystywany nie tylko w branży budowlanej, ale także w branży motoryzacyjnej, meblarskiej czy w chłodnictwie. Jest to bowiem materiał, który zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz zabezpiecza przed wilgocią. Ma odpowiednią sztywność i nie odkształca się oraz nie traci swoich właściwości wraz z upływem lat. W przypadku wykorzystania pianki PUR do ocieplania domu, jej nakładanie metodą natryskową jest dodatkowo bardzo szybkie i wydajne. Umożliwia położenie jednolitej warstwy, bez jakichkolwiek łączeń czy przerw, co ogranicza uciekanie ciepła przez szczeliny do absolutnego minimum. 

Wykorzystanie metody natryskowej znacznie przyspiesza proces ocieplania budynku. Piankę nakłada się bardzo szybko, a proces utwardzania również nie zajmuje dużo czasu. Dlatego też można swobodnie łączyć ocieplanie domu pianą poliuretanową z innymi pracami budowlanymi i nie trzeba obawiać się opóźnień i przestojów. Jeśli pianka zostanie równomiernie rozłożona, to warstwa izolacyjna będzie bardzo efektywna i przyczyni się do zatrzymania ciepła wewnątrz budynku, ograniczają jego utratę do minimum. Aby jednak uzyskać oczekiwane efekty, warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy zajmującej się ocieplaniem konstrukcji pianą PUR, która ma odpowiednie narzędzia do wykorzystywania tego materiału.

Największe zalety pianki poliuretanowej

Piana PUR ma naprawdę wiele zalet, które sprawiają, że jest ona niezwykle wydajnym materiałem do wykonywania izolacji termicznych budynków mieszkalnych oraz innych konstrukcji. Wśród największych plusów, stosowania pianki PUR do ocieplania konstrukcji budowlanej, można zaliczyć między innymi to, że pianka poliuretanowa: 

  • jest bardzo lekka, dzięki czemu nie obciąża dodatkowo konstrukcji, 
  • jest odporna na działanie większości chemikaliów, a także grzybów oraz pleśni,
  • idealnie przylega do praktycznie każdej powierzchni, 
  • nakładana metodą natryskową tworzy jednolitą warstwę bez szczelin i łączeń,
  • jest odporna na działanie czynników z otoczenia, 
  • zapewnia doskonałą izolację termiczną oraz ochronę przed wilgocią,
  • nie traci swoich właściwości przez lata.

Zalet pianki PUR jest oczywiście zdecydowanie więcej, powyżej wymienione zostały tylko te najważniejsze. Właściwości tego materiału sprawiają, że jest to obecnie najbardziej opłacalne rozwiązanie w zakresie ocieplania domów i innych konstrukcji budowlanych w sposób szybki i wydajny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij