Odkurzacze przemysłowe – czym kierować się przy wyborze?

Zadania stawiane odkurzaczom przemysłowym pozostają nieporównywalnie trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku odkurzaczy do zastosowania domowego. Selekcja specjalistycznego sprzętu wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników, które przedstawimy w niniejszym artykule. Jaki sprzęt czyszczący okaże się najskuteczniejszy dla przemysłu? Jak dokonać najlepszego wyboru?

Wybór odkurzacza przemysłowego – jakość wykonania

Odkurzacze przemysłowe górują nad sprzętem domowym pod względem trwałości, wytrzymałości i ogólnej jakości wszystkich podzespołów. Trudno się temu dziwić, gdyż ten rodzaj sprzętu czyszczącego pracuje w najtrudniejszych warunkach. Wybierając odkurzacz przemysłowy bezworkowy lub tradycyjny, zwróćmy szczególną uwagę na jego konstrukcję. Solidna obudowa z metalowym stelażem gwarantuje długowieczność, nawet przy intensywnym użytkowaniu. W odkurzaczach przemysłowych stosuje się mocne kółka transportowe, które muszą wytrzymać masę urządzenia wraz z jego zawartością. Praktyczna, opływowa konstrukcja odkurzacza ułatwia jego czyszczenie i przechowywanie. Jednym z najważniejszych elementów obudowy są także uchwyty do przenoszenia, wykonane z wytrzymałych materiałów kompozytowych. Jakość tworzywa, z jakiego składa się konstrukcja odkurzaczy przemysłowych, w ogromnym stopniu wpływa na ich bezawaryjność. Warto wybierać wyłącznie sprzęt klasy premium, dopracowany w najmniejszym szczególe.

Odkurzacze przemysłowe – rodzaje i przeznaczenie

Mając za sobą kwestię jakości komponentów, zastanówmy się nad kilkoma rodzajami odkurzaczy przemysłowych, według kryterium ich przeznaczenia do realizacji konkretnych zadań. Możemy tu wyróżnić odkurzacze uniwersalne (do których należy odkurzacz przemysłowy bezworkowy), odkurzacze do pracy ciągłej, odkurzacze przemysłowe z przeznaczeniem do pochłaniania cieczy i olejów, odkurzacze dla przemysłu farmaceutycznego, odkurzacze do odzieży, a także odkurzacze przemysłowe ATEX, o których opowiemy nieco więcej za chwilę. Każdy rodzaj odkurzacza odpowiada na specjalistyczne potrzeby przedsiębiorstw, co szczególnie widać w przypadku sprzętu przeciwwybuchowego. Wspomniane odkurzacze EX (inaczej: odkurzacze ATEX), znajdują zastosowanie w strefach zagrożenia wybuchem tworzonych na terenie zakładów przemysłu chemicznego, zbrojeniowego, maszynowego, a nawet spożywczego. Odkurzacze przemysłowe EX wpisują się w specyficzne potrzeby przedsiębiorstw działających w newralgicznych dziedzinach przemysłu.

Jeśli poszukujesz odkurzaczy przemysłowych w pełnym przekroju modeli, zastosowań i zakresu cenowego, sklep ULPA stanowi najlepsze źródło informacji o tego typu sprzęcie. Na stronie ulpa.com.pl zamieszczono opis profesjonalnych produktów, przystosowanych do pracy w najbardziej wymagającym środowisku. Oprócz odkurzaczy ATEX, klienci ULPA mają dostęp do wszystkich rodzajów odkurzaczy przemysłowych dostępnych na rynku. Warto odwiedzić stronę sklepu pod adresem ulpa.com.pl i zapoznać się ze szczegółowym opisem technicznym każdego modelu odkurzacza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij