Ryflowane okładziny, w tym drewniane panele ścienne nie są niczym nowym na rynku, ale tuż obok nich swoje miejsce znalazły odpowiedniki z betonu. Ciekawe wizualnie, łatwe i niedrogie w montażu, a do tego wnoszące dynamikę do wnętrz. Czym się wyróżniają betonowe lamele i okładziny ryflowane? Jakie efekty można uzyskać wybierając produkty z betonu architektonicznego?
Ryflowane okładziny, w tym drewniane panele ścienne nie są niczym nowym na rynku, ale tuż obok nich swoje miejsce znalazły odpowiedniki z betonu. Ciekawe wizualnie, łatwe i niedrogie w montażu, a do tego wnoszące dynamikę do wnętrz.
Czym się wyróżniają betonowe lamele i okładziny ryflowane? Jakie efekty można uzyskać wybierając produkty z betonu architektonicznego?
Panele ryflowane – czym się charakteryzują?
Panele ryflowane mają przestrzenną strukturę. Wyglądają niczym okładziny z pionowymi, wydrążonymi rowkami na całej długości. To właśnie ta struktura sprawia, że ich zastosowanie we wnętrzach dodaje lekkości, a zarazem dynamiki.
Ryflowane okładziny nadają się do montażu pionowego lub poziomego, na ścianach i sufitach. Można je zastosować na większości ścian lub wybrać tylko jedną, która będzie fundowała użytkownikom widok niepowtarzalnej struktury. W każdym przypadku powstaje ciekawy efekt dekoracyjny, choć takim panelom nie brakuje praktycznych zalet.
Nie tylko estetyczne
Zarówno ryflowane okładziny, jak i lamele ścienne o nieco gładszej powierzchni nadają się do dodatkowego wygłuszenia i zaizolowania ścian. Równie dobrze spełniają swoje funkcje, gdy w grę wchodzi stworzenie ścianki działowej. Jest to zatem świetne rozwiązanie do wielofunkcyjnych pomieszczeń, w których użytkownicy chcą stworzyć intymną atmosferę w części sypialnianej, liczą na ukrycie przed wzrokiem osób postronnych przestrzeni przeznaczonej do pracy bądź zależy im na ciekawej i funkcjonalnej, a także niepowtarzalnej dekoracji wnętrza.
Dlaczego beton architektoniczny?
W trendach wnętrzarskich wciąż przewijają się materiały naturalne. Wśród nich jest sporo miejsca na betonowe produkty, które mimo swojej surowej i minimalistycznej natury, są w stanie wnieść ciepło do wnętrz – nie tylko domowych.
Beton architektoniczny w formie okładzin ryflowanych lub lameli ściennych gwarantuje trwałość, unikalną estetykę, ponadto trudno palność, łatwość utrzymania w czystości oraz niskie ryzyko uszkodzeń.
Materiał ten pasuje do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych. Wpisuje się w charakter wnętrz industrialnych oraz typowych loftów. Sprawdza się jako kontrast do innych surowców naturalnych, np. drewna, z którym jest chętnie łączony. Podkreśla charakter dowolnego pomieszczenia, zarówno domowego, jak i biurowego. Może wyglądać nie tylko nowocześnie, lecz również wpisywać się w klimat elegancki, a nawet bliski atmosferze panującej we wnętrzach vintage czy rustykalnych. Ma zatem w sobie uniwersalność estetyczną, która w połączeniu z przestronnością i dynamiką paneli ryflowanych daje niepowtarzalny efekt.
Wybór oferty ma znaczenie!
Coraz więcej firm proponuje rozmaite produkty bazujące na betonie architektonicznym. Aby jednak wybór produkty był zadowalający, a efekty końcowe jego zastosowania satysfakcjonujące, należy się wystrzegać podróbek. Łatwo je rozpoznać chociażby po niestandardowo niskich cenach. Oryginalne elementy z betonu architektonicznego nie należą do tanich materiałów, jednak ich cena jest zdecydowanie adekwatna do oferowanych jakości, trwałości i właściwości.
Na indywidualne realizacje, ręcznie przygotowane produkty oraz najlepszą jakość można liczyć, korzystając z oferty Steinhorn. Firmy, która stawia na unikalne i autorskie rozwiązania, nieograniczone możliwości projektowe oraz przemianę tego, co pierwotnie niedoskonałe, w wizualnie atrakcyjne i niepowtarzalne.