Oleje do blatów drewnianych - jakie wybrać

Oleje do blatów drewnianych – jakie wybrać?

Blaty drewniane są bardzo interesującą alternatywą dla popularnych blatów laminowanych. Tego rodzaju blaty mają niewątpliwie wiele zalet. Wymagają jednak one odpowiedniego przygotowania do użytkowania. Surowy blat drewniany należy zabezpieczyć wysokiej jakości olejem do drewna. Sprawdźmy jaki olej i dlaczego powinniśmy wybrać.

Blaty drewniane – dlaczego warto kupić?

Dlaczego warto zdecydować się na blat drewniany? Przede wszystkim tego rodzaju blaty w zasadzie pasują do każdego wystroju wnętrza. Zapewniają w pomieszczeniu przytulny i ciepły klimat. Świetnie współgrają choćby z drewnianą podłogą, czy też stolarką okienną. Choć blaty drewniane są dość trudne w utrzymaniu czystości, to warto jednak wiedzieć, że ich powierzchnię można wielokrotnie odnawiać. Blaty wykonane z drewna należy zabezpieczyć za pomocą olejowania lub lakierowania. Przyjrzyjmy się bliżej tej pierwszej metodzie.

Olejowanie blatów drewnianych

Oczywiście kupując blat drewniany otrzymujemy produkt surowy. Aby nabrał odpowiedniej barwy i został zabezpieczony należy założyć kilka warstw oleju. Zanim jednak do tego przejdziemy musimy powierzchnię blatu przygotować. W tym celu konieczne będzie użycie papieru ściernego. Przy pierwszym olejowaniu nowego blatu wystarczy nam zdecydowanie ręczne szlifowanie. Natomiast po dłuższym czasie użytkowania, kiedy podejmiemy decyzję o jego renowacji będzie konieczne już użycie szlifierki. Powierzchnię blatu należy przeszlifować papierem, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką. W ten sposób usuniemy pył i zabrudzenia. Dopiero po wyschnięciu powierzchni możemy przystąpić do jej olejowania. Olej nakładamy pędzlem, a następnie jego nadmiar musimy ściągnąć delikatną szmatką. Nie wolno pozwolić na pozostawienie grubszej warstwy oleju na blacie, albowiem po wyschnięciu powierzchnia będzie kleista i zwyczajnie będzie nieestetycznie się prezentowała. Proces olejowania należy powtórzyć kilka razy, przy zachowaniu odpowiednich odstępów czasowych. Jakich dokładnie? Tutaj powinniśmy się kierować zaleceniami producenta oleju.

Jaki olej wybrać do blatów drewnianych?

Jaki olej będzie najlepiej nadawał się do zabezpieczenia drewnianego blatu? Jednym z najlepszych wyborów są bez wątpienia oleje marki Osmo. Olej do blatów OSMO jest z pewnością jednm z najlepszych wyborów w tej branży. To produkty powstałe na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. Przede wszystkim oleje tej marki znakomicie zabezpieczają powierzchnię blatu przez różnego rodzaju zabrudzeniami. Nie musimy się martwić, że plamy po kawie, winie, herbacie, czy też mleku na trwałe wnikną w strukturę drewna powodując nieestetyczne zabrudzenie. Oleje Osmo doskonale chronią również przed wilgocią. Stanowią również doskonalą barierę ochroną przed środkami czystości. Dlatego też swój drewniany blat możesz bez obaw regularnie czyścić standardowymi preparatami do utrzymania czystości. Dodatkowo warto również wspomnieć, że zastosowanie olejów właśnie tej marki pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu drewna. Oczywiście powstała w wyniku olejowania powłoka jest dla nas w pełni bezpieczna. Bez żadnych obaw możemy na blacie kłaść produkty spożywcze.

Oleje produkowane przez firmę Osmo idealnie sprawdzają się zarówno na blatach z drewna litego, jak i klejonego. Możne je również stosować do drewna korkowego oraz płyt OSB. Oleje tej marki zapewniają trwałą powłokę, która nie łuszczy się i nie odpryskuje.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani szerszą ofertą olejów marki OSMO, zapraszamy do naszego sklepu – Timber Market.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij