Płyty gipsowo-kartonowe

Płyty gipsowo-kartonowe

Płyty gipsowo-kartonowe to bardzo popularny materiał budowlany. Niewiele osób wie, że istnieje wiele modeli płyt, które można wykorzystać w różnych warunkach. Poniżej znajdziesz opis kilku rodzajów płyt gipsowych, które warto znać.

Klasyczna płyta karton-gips

Zwykłe płyty karton-gips nadają się do stosowania wewnątrz budynków w pomieszczeniach o niskiej wilgotności. Płyty te są wykonane z warstwy gipsu pokrytej na zewnątrz wytrzymałym kartonem. Są one chętnie montowane na powierzchniach ścian oraz jako sufity podwieszane. Tego rodzaju płyty można też wykorzystać do tworzenia ścianek działowych.

Płyta odporna na wilgoć

Obecnie producenci oferują kilka różnych płyt, które w różnym stopniu są odporne na działanie wody. Płyty zielone są pokryte impregnatem, dzięki czemu można je wykorzystać podczas wykańczania kuchni czy łazienki. Są także na rynku płyty wzbogacone włóknami szklanymi oraz specjalnymi substancjami blokującymi rozwój pleśni i grzybów, dzięki czemu można je stosować nawet na zewnątrz budynków. Taka płyta gipsowa może być stosowana np. jako podbitka dachowa.

Płyty do gięcia

Są to płyty o szczególnej konstrukcji, bowiem mają fabrycznie wykonane nacięcia. Dzięki temu można je wyginać w różne kształty. Zależnie od rozstawu nacięć można uzyskać różny promień krzywizny. Niektóre z tych płyt można wyginać w obie strony i w ten sposób stworzyć kształt fali. Warto tutaj dodać, że taka fantazyjnie ukształtowana płyta musi być przymocowana do stelażu o odpowiedniej konstrukcji, aby zapewnić całości dobrą wytrzymałość.

Płyty akustyczne

Płyta gipsowa akustyczna to kolejna płyta o wyjątkowej budowie. Ma ona perforację na całej szerokości, a z jednej strony pokryta jest flizeliną akustyczną. Płyty te nie tylko znacznie poprawiają warunki akustyczne w pomieszczeniu, ale także zapewniają ciekawy efekt estetyczny. Płyty dostępne są z białą oraz czarną flizeliną, a ich perforacje mogą mieć różny układ otworów o zróżnicowanej wielkości.

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej o płytach g-k warto zajrzeć tutaj: http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/plyty-g-k

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij