Wirtualna rzeczywistość wykorzystywana jest w wielu branżach. Narzędzia do tworzenia filmów promocyjnych i projektów pozwalają na lepsze przedstawienie oferty potencjalnym klientom, a także wyraźnie zwiększają możliwości promocyjne we wszystkich możliwych kanałach reklamowych. Również dla branży meblarskiej jest to doskonały wybór. 

Skuteczne wsparcie architektów wnętrz 

Nowe projekty architektów wnętrz dla branży meblarskiej powstają w oparciu o profesjonalny program do projektowania mebli. Daje on duże możliwości jeśli chodzi o wykonywanie skomplikowanych brył, a także dobór do nich różnorodnych materiałów. Można tworzyć je w oparciu o siatki centylowe, a także dokładne wytyczne dotyczące parametrów poszczególnych elementów. Dużą zaletą jest możliwość przeniesienia dokładnej palety kolorystycznej do danego projektu. W ten sposób mogą powstawać doskonałe propozycje mebli w różnych stylach, zarówno klasycznym z bogatymi frezowaniami, jak i nowoczesnym, o minimalistycznej formie. 

Tworzenie projektów trójwymiarowych

Oczywiście największą zaletą programu do projektowania wnętrz jest możliwość „tchnięcia w nie życia”. Zatem mogą znaleźć się w wirtualnym pomieszczeniu o identycznych wymiarach jak w pokoju klienta. Można przeprowadzać wirtualne spacery, a także oglądać wnętrze i projekty z różnej perspektywy. Tego typu rozwiązanie oferuje program PaletteCAD. Dzięki szerokiemu zakresowi jego funkcjonalności, architekt może idealnie przedstawić swoją koncepcję. Ogromne biblioteki producentów mebli i materiałów wykończeniowych zadowolą najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo program jest prosty w obsłudze i pozwala na poszerzanie bazy o własne materiały.

Z wykorzystaniem Virtual Reality może być stworzony cały projekt mieszkania. Projektowanie kuchni wymaga od architekta dokładnego zaplanowania wolnej przestrzeni i jej maksymalnego wykorzystania, tak by nawet najmniejsza mogła być funkcjonalna. Podobnie przy projektowaniu łazienki konieczne jest uwzględnienie w projekcie wszystkich przyłączy wodno-kanalizacyjnych, możliwości obciążenia ścian w przypadku wykorzystywania armatury i ceramiki z montażem podtynkowym. W takich przypadkach program PaletteCAD znacznie ułatwia pracę i pozwala zaplanować dokładnie wszystkie jej etapy. 

Virtual Reality daje możliwość klientom zajrzenia do wnętrza mieszkania, którego wykończenie zlecili. Dzięki temu nie muszą wyobrażać sobie jak będzie wyglądał efekt końcowy i czy wnętrze będzie funkcjonalne, gdyż doświadczą tego na własnej skórze dzięki goglom VR. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ