Potencjał Virtual Reality w branży meblarskiej

Potencjał Virtual Reality w branży meblarskiej

Wirtualna rzeczywistość wykorzystywana jest w wielu branżach. Narzędzia do tworzenia filmów promocyjnych i projektów pozwalają na lepsze przedstawienie oferty potencjalnym klientom, a także wyraźnie zwiększają możliwości promocyjne we wszystkich możliwych kanałach reklamowych. Również dla branży meblarskiej jest to doskonały wybór. 

Skuteczne wsparcie architektów wnętrz 

Nowe projekty architektów wnętrz dla branży meblarskiej powstają w oparciu o profesjonalny program do projektowania mebli. Daje on duże możliwości jeśli chodzi o wykonywanie skomplikowanych brył, a także dobór do nich różnorodnych materiałów. Można tworzyć je w oparciu o siatki centylowe, a także dokładne wytyczne dotyczące parametrów poszczególnych elementów. Dużą zaletą jest możliwość przeniesienia dokładnej palety kolorystycznej do danego projektu. W ten sposób mogą powstawać doskonałe propozycje mebli w różnych stylach, zarówno klasycznym z bogatymi frezowaniami, jak i nowoczesnym, o minimalistycznej formie. 

Tworzenie projektów trójwymiarowych

Oczywiście największą zaletą programu do projektowania wnętrz jest możliwość „tchnięcia w nie życia”. Zatem mogą znaleźć się w wirtualnym pomieszczeniu o identycznych wymiarach jak w pokoju klienta. Można przeprowadzać wirtualne spacery, a także oglądać wnętrze i projekty z różnej perspektywy. Tego typu rozwiązanie oferuje program PaletteCAD. Dzięki szerokiemu zakresowi jego funkcjonalności, architekt może idealnie przedstawić swoją koncepcję. Ogromne biblioteki producentów mebli i materiałów wykończeniowych zadowolą najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo program jest prosty w obsłudze i pozwala na poszerzanie bazy o własne materiały.

Z wykorzystaniem Virtual Reality może być stworzony cały projekt mieszkania. Projektowanie kuchni wymaga od architekta dokładnego zaplanowania wolnej przestrzeni i jej maksymalnego wykorzystania, tak by nawet najmniejsza mogła być funkcjonalna. Podobnie przy projektowaniu łazienki konieczne jest uwzględnienie w projekcie wszystkich przyłączy wodno-kanalizacyjnych, możliwości obciążenia ścian w przypadku wykorzystywania armatury i ceramiki z montażem podtynkowym. W takich przypadkach program PaletteCAD znacznie ułatwia pracę i pozwala zaplanować dokładnie wszystkie jej etapy. 

Virtual Reality daje możliwość klientom zajrzenia do wnętrza mieszkania, którego wykończenie zlecili. Dzięki temu nie muszą wyobrażać sobie jak będzie wyglądał efekt końcowy i czy wnętrze będzie funkcjonalne, gdyż doświadczą tego na własnej skórze dzięki goglom VR. 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij