meble kuchenne na wymiar błonie

Poznaj układy mebli kuchennych. Wybierz najlepszy do swojego mieszkania, by zapewnić sobie maksimum komfortu, a jednocześnie wykorzystać przestrzeń!

Chcąc stworzyć wymarzoną kuchnię dostosowaną do własnych potrzeb, trzeba wybrać nie tylko odpowiednie materiały na szafki czy blaty, ale również projekt zakładający układ w jakim będą one ustawione i zamontowane. Wbrew pozorom możliwości jest całkiem sporo, a my podpowiemy jaki wybrać, aby zapewnić sobie maksimum komfortu i jednocześnie wykorzystać całą przestrzeń.

Po pierwsze: układ jednorzędowy do małej kwadratowej kuchni otwartej na jadalnię

Nie zawsze możliwe jest stworzenie klasycznego trójkąta roboczego w kuchni. Jeśli kuchnia jest przy tym mała to najlepszym wyborem będzie zabudowa jednorzędowa. Najlepiej sprawdzi się wysoka zabudowa, w ramach której piekarnik znajdzie się zabudowany nieco wyżej, a zmywarka także będzie w zabudowie. Oczywiście tu niezbędne będzie zastosowanie sprzętów o nieco mniejszej szerokości, jednak tak naprawdę można znaleźć nawet płyty indukcyjne na dwa palniki, zatem nie powinno z tym być większego problemu. Warto pamiętać o odpowiednich pomiarach, zanim zamówi się meble kuchenne na wymiar. Błonie – to w tym niewielkim mieście swoje usługi oferuje firma Jago, gwarantująca kompleksową obsługę od projektu, przez wykonawstwo aż po montaż. Z usług przedsiębiorstwa znanego z innowacyjnych rozwiązań mogą skorzystać także mieszkańcy innych miast w województwie mazowieckim.

Po drugie: układ w literę L do aneksu kuchennego

Drugą ciekawą propozycją jest układ w literę L. W tym przypadku mamy do czynienia z zabudową jedynie dwóch ścian. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w aneksie kuchennym, czy niewielkiej i wąskiej kuchni, gdzie zabudowa z dwóch stron znacznie ograniczyłaby przestrzeń roboczą. W takim układzie mogą być wykonane zarówno meble klasyczne, z widocznymi na frontach ryflowaniami, szybami i szprosami, jak również nowoczesne z płytą laminowaną z geometrycznym wzorem. Tutaj także warto postawić na jak najwyższą zabudowę, aby zmieścić wszystkie niezbędne kuchenne akcesoria.

Po trzecie: układ w literę U do dużej kuchni w której pracować będzie wiele osób meble kuchenne na wymiar błonie

Bardzo ciekawym pomysłem, jeśli dysponuje się dużą kuchnią jest zabudowa w literę U. W tym przypadku szafki są ustawione przy trzech ścianach i tworzą układ w którym bardzo łatwo jest wyznaczyć klasyczny trójkąt roboczy. Warto przypomnieć o odległościach jakie powinny być zachowane pomiędzy poszczególnymi sprzętami RTV. Lodówka powinna znajdować się w odległości 120 do 210 cm od zlewozmywaka, z kolei pomiędzy lodówką a kuchenką powinien być pozostawiony odstęp 120 -270 cm. Z kolei pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką odległość powinna wynosić 90 lub 120-210 cm. Trójkąt roboczy może zakładać umieszczenie lodówki najbliżej wejścia, a dalej w tym samym ciągu zlewozmywaka, z kolei pod kątem prostym do niego może znajdować się kuchenka. W przypadku układu w literę U bardzo dobrze sprawdzają się proste szafki z wyfrezowanymi uchwytami, dodatkowo foliowane. Taki design odbijający światło sprawia, że kuchnia prezentuje się niezwykle efektownie. Warto podkreślić, że sam układ sprzyja pracom kuchennym i to nie jednej, a nawet kilku osób jednocześnie. Jeśli jesteś na etapie projektowania domu i lubisz gotować z rodziną czy przyjaciółmi, koniecznie zadbaj o odpowiednią powierzchnię, by można było w niej zastosować ów układ.

Po czwarte: efektowne połączenie pomieszczeń, czyli układ w literę G z półwyspem lub barkiem

Naszą ostatnią propozycją jest układ w literę G. Jest stosunkowo rzadko spotykany i charakterystyczny dla nowoczesnych mieszkań w apartamentowcach. Bowiem oprócz zabudowy trzech ścian, mamy tu do czynienia z dodatkową zabudową w postaci półwyspu czy też barku, który łączy kuchnię z salonem czy też jadalnią. Do takiego półwyspu można dołączyć hokery i zyskuje się miejsce do spożywania posiłków. Barek jest także ciekawym rozwiązaniem, można zastosować w nim półkę na wina, a także klasyczne półki na kieliszki czy szklanki do mocniejszych trunków. Takie kuchnie świetnie prezentują się w eklektycznym stylu. Połączenie płyty szklanej z naturalnym rysunkiem drewna prezentuję się bardzo dobrze i stanowi połączenie klasyki z nowoczesnością.

Oczywiście poza wspomnianymi układami można zdecydować się także na dwurzędowy, jeśli kuchnia jest odpowiednio szeroka w takiej sytuacji w kącie można zmieścić np. niewielki stolik i krzesła.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij