Poznaj zalety suchej zabudowy

Niska cena, oszczędność czasu przy stawianiu ścianek i łatwa dostępność. To tylko początek długiej listy zalet, jaką odznacza się sucha zabudowa.

W budownictwie mieszkalnym prywatni inwestorzy oraz deweloperzy coraz chętniej stawiają na ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych. Dlaczego jest to rozwiązanie godne uwagi? Szacuje się, że wykańczanie wnętrz przy pomocy płyt g-k daje nawet 15% oszczędności w skali całej inwestycji. Plusem jest też łatwe wprowadzanie zmian. Ścianki te są łatwe do montażu i demontażu. W przypadku zmiany koncepcji znacznie łatwiej dostosować wnętrze do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego płyty g-k zyskują na popularności?

Pytanie o popularność płyt g-k samo w sobie zawiera odpowiedź. Płyty to elementy prefabrykowane, dostępne w sklepach i składach budowlanych w zasadzie od ręki. Są lżejsze od cegły czy betonu. Dają też niezliczone możliwości do kształtowania wnętrz. Służą do wykańczania ścian, tworzenia nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych. Montaż ścianek jest szybki i dzięki temu znacznie tańczy od ścian tradycyjnych, murowanych lub betonowych, zbrojonych. Do ich montażu niezbędne są akcesoria do suchej zabudowy.

Także w przypadku inwestycji deweloperskich płyty gipsowo-kartonowe są coraz popularniejsze. Ścian betonowych lub ceglanych nie można zbyt szybko przesunąć. Tymczasem ścianki gipsowo-kartonowe można dowolnie aranżować. Są też lżejsze i pomagają maskować np. rury lub przewody instalacyjne w ścianach.

Nowe płyty do suchej zabudowy w budownictwie mieszkalnym

Od lat płyty gipsowo-kartonowe są rozwijane a producenci wprowadzają na rynek ich nowe rodzaje o nowych zastosowaniach.

Wśród takich nowości warto wyróżnić płyty gipsowo-kartonowe do pomieszczeń o zwiększonych wymogach izolacyjności akustycznej. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach, w których ma powstać np. kino domowe.

Inną ciekawostką są nowe rodzaje płyt przeznaczonych do pomieszczeń wilgotnych. W tym wypadku ciekawą opcją są płyty gipsowe, których rdzeń jest wzbogacony o specjalne włókna oraz środki, które eliminują powstawanie pleśni. Takie płyty mogą być nawet stosowane na zewnątrz budynków (np. jako podbitka dachowa). Jednak ich standardowe zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym to pomieszczenia długookresowo mokre i wilgotne, takie jak sauny. Stosuje się je także jako podkład pod glazurę w kuchni i łazience oraz jako okładzinę ścian i sufitów w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak garaże czy piwnice.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij