Samoprzylepne panele winylowe – czy to dobry pomysł?
Samoprzylepne panele winylowe od pewnego czasu zyskują na popularności. Dzięki zaskakująco szybkiemu montażowi i trwałości, możemy w błyskawicznym tempie przeprowadzić absolutną metamorfozę naszego wnętrza, całkowicie je odmienić i odnowić, a wszystko to niewielkim kosztem. To właśnie dzięki temu panele winylowe stają się tak popularne i niezwykle często stosowane w naszych mieszkaniach.
Łatwość montażu
Dzięki temu, że panele są samoprzylepne, ich montaż jest prosty i niezwykle wygodny. Nie potrzebujemy ogromnej ilości narzędzi, kleju czy młotka. Wystarczą nożyczki, aby w niektórych miejscach dociąć panele do odpowiedniej długości. Cała reszta opiera się na zasadzie wszystkim nam znanej – naklejania. Aby przygotować podłoże, na którym będziemy kleić panele winylowe, najpierw należy je dokładnie umyć i odtłuścić, a następnie bardzo dobrze osuszyć.
Dzięki temu mamy gwarancję, że nowa dekoracja będzie trwale zamontowana. Następnie, dokładnie jak w przypadku zwykłych naklejek, odrywamy warstwę zabezpieczającą klej na panelu i przyklejamy ten element dekoracyjny w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Wszystko łatwo, wygodnie, przyjemnie i czysto! Bowiem tak przeprowadzona metamorfoza wnętrza nie wiąże się z dodatkowym bałaganem, który zwykle towarzyszy remontom.
Trwałość materiału
Nie tylko producenci i sprzedawcy, ale także osoby, które użytkują panele winylowe cieszą się ich trwałością. Panele bowiem są całkowicie odporne na wilgoć (dzięki czemu możemy je wykorzystać także w łazience i kuchni), a także wiele uszkodzeń, których tradycyjne panele czy drewniane deski z pewnością by nie wytrzymały.
Wystawione na codzienne użytkowania w bardzo uczęszczanych miejscach, jak przedpokój, korytarz czy hol, z pewnością spiszą się na medal i przez długi czas pozwolą cieszyć się swoim wspaniałym wyglądem. Ponadto, ich dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką, a znów odzyskają swój nienaganny wygląd.
Ogromny wybór
Rynek oferuje nam ogromny wybór tego rodzaju dekoracji. Możemy wybrać panele winylowe do złudzenia przypominające prawdziwe, drewniane podłogi, panele czy parkiet, a także kamienne powierzchnie, czy choćby kafle podłogowe. W dodatku, kolorystyka samoprzylepnych paneli jest znacznie szersza, niż tradycyjnych produktów z naturalnych materiałów, gdyż w przypadku winylu, nie ograniczają nas charakterystyczne cechy drewna, kamienia czy innych betonów.
Jakość paneli jest zwykle dostosowana do ich ceny, a przy tym – do naszych możliwości finansowych. Jednakże, samoprzylepne panele winylowe są znacznie tańsze niż tradycyjne panele, a do ich montażu nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi czy materiałów.
Zalety samoprzylepnych paneli z winylu
Osoby, które mają możliwość użytkowania tego rodzaju paneli zgodnie twierdzą, że to absolutny hit! Są łatwe w montażu, czyste, łatwe w utrzymaniu, a przy tym dają ogromne możliwości aranżacyjne wnętrza. Trwałość paneli jest absolutnie najistotniejszą zaletą tych produktów, a szeroki wybór przemawia za tym, aby wykorzystywać panele winylowe do przeprowadzania szybkich metamorfoz w swoich wnętrzach.
Nawet jeśli mamy bardzo ograniczone możliwości finansowe, a zależy nam na szybkim remoncie z wykorzystaniem dobrej jakości materiałów, warto zdecydować się na samoprzylepne panele. Podłoga wykonana z tego materiału jest nie tylko trwała i estetyczna, ale także wyjątkowo ciepła. Winyl, w przeciwieństwie do tradycyjnych paneli podłogowych, jest znacznie cieplejszy, dzięki czemu chodzenie nawet bez kapci nie jest nieprzyjemne.
Wady samoprzylepnych paneli
Osoby chcące wykorzystać panele winylowe do przeprowadzenia błyskawicznego remontu w swoim mieszkaniu powinny dobrze rozejrzeć się za tym produktem. Niestety, w wielu sklepach nie są dostępne od ręki, choć ich wzrastająca popularność sprawia, że coraz częściej możemy na nie natrafić.
Jeśli zależy nam na dużym wyborze wzorów i kolorów – najwygodniej będzie rozpocząć poszukiwania samoprzylepnych paneli winylowych w internecie i sklepach online, a dopiero później sprawdzić ich dostępność w sklepach stacjonarnych czy dużych marketach budowlanych.