Samoprzylepne panele winylowe - czy to dobry pomysł?

Samoprzylepne panele winylowe – czy to dobry pomysł?

Samoprzylepne panele winylowe od pewnego czasu zyskują na popularności. Dzięki zaskakująco szybkiemu montażowi i trwałości, możemy w błyskawicznym tempie przeprowadzić absolutną metamorfozę naszego wnętrza, całkowicie je odmienić i odnowić, a wszystko to niewielkim kosztem. To właśnie dzięki temu panele winylowe stają się tak popularne i niezwykle często stosowane w naszych mieszkaniach.

Łatwość montażu

Dzięki temu, że panele są samoprzylepne, ich montaż jest prosty i niezwykle wygodny. Nie potrzebujemy ogromnej ilości narzędzi, kleju czy młotka. Wystarczą nożyczki, aby w niektórych miejscach dociąć panele do odpowiedniej długości. Cała reszta opiera się na zasadzie wszystkim nam znanej – naklejania. Aby przygotować podłoże, na którym będziemy kleić panele winylowe, najpierw należy je dokładnie umyć i odtłuścić, a następnie bardzo dobrze osuszyć.

Dzięki temu mamy gwarancję, że nowa dekoracja będzie trwale zamontowana. Następnie, dokładnie jak w przypadku zwykłych naklejek, odrywamy warstwę zabezpieczającą klej na panelu i przyklejamy ten element dekoracyjny w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Wszystko łatwo, wygodnie, przyjemnie i czysto! Bowiem tak przeprowadzona metamorfoza wnętrza nie wiąże się z dodatkowym bałaganem, który zwykle towarzyszy remontom.

Trwałość materiału

Nie tylko producenci i sprzedawcy, ale także osoby, które użytkują panele winylowe cieszą się ich trwałością. Panele bowiem są całkowicie odporne na wilgoć (dzięki czemu możemy je wykorzystać także w łazience i kuchni), a także wiele uszkodzeń, których tradycyjne panele czy drewniane deski z pewnością by nie wytrzymały.

Wystawione na codzienne użytkowania w bardzo uczęszczanych miejscach, jak przedpokój, korytarz czy hol, z pewnością spiszą się na medal i przez długi czas pozwolą cieszyć się swoim wspaniałym wyglądem. Ponadto, ich dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką, a znów odzyskają swój nienaganny wygląd.

Ogromny wybór

Rynek oferuje nam ogromny wybór tego rodzaju dekoracji. Możemy wybrać panele winylowe do złudzenia przypominające prawdziwe, drewniane podłogi, panele czy parkiet, a także kamienne powierzchnie, czy choćby kafle podłogowe. W dodatku, kolorystyka samoprzylepnych paneli jest znacznie szersza, niż tradycyjnych produktów z naturalnych materiałów, gdyż w przypadku winylu, nie ograniczają nas charakterystyczne cechy drewna, kamienia czy innych betonów.

Jakość paneli jest zwykle dostosowana do ich ceny, a przy tym – do naszych możliwości finansowych. Jednakże, samoprzylepne panele winylowe są znacznie tańsze niż tradycyjne panele, a do ich montażu nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi czy materiałów.

Zalety samoprzylepnych paneli z winylu

Osoby, które mają możliwość użytkowania tego rodzaju paneli zgodnie twierdzą, że to absolutny hit! Są łatwe w montażu, czyste, łatwe w utrzymaniu, a przy tym dają ogromne możliwości aranżacyjne wnętrza. Trwałość paneli jest absolutnie najistotniejszą zaletą tych produktów, a szeroki wybór przemawia za tym, aby wykorzystywać panele winylowe do przeprowadzania szybkich metamorfoz w swoich wnętrzach.

Nawet jeśli mamy bardzo ograniczone możliwości finansowe, a zależy nam na szybkim remoncie z wykorzystaniem dobrej jakości materiałów, warto zdecydować się na samoprzylepne panele. Podłoga wykonana z tego materiału jest nie tylko trwała i estetyczna, ale także wyjątkowo ciepła. Winyl, w przeciwieństwie do tradycyjnych paneli podłogowych, jest znacznie cieplejszy, dzięki czemu chodzenie nawet bez kapci nie jest nieprzyjemne.

Wady samoprzylepnych paneli

Osoby chcące wykorzystać panele winylowe do przeprowadzenia błyskawicznego remontu w swoim mieszkaniu powinny dobrze rozejrzeć się za tym produktem. Niestety, w wielu sklepach nie są dostępne od ręki, choć ich wzrastająca popularność sprawia, że coraz częściej możemy na nie natrafić.

Jeśli zależy nam na dużym wyborze wzorów i kolorów – najwygodniej będzie rozpocząć poszukiwania samoprzylepnych paneli winylowych w internecie i sklepach online, a dopiero później sprawdzić ich dostępność w sklepach stacjonarnych czy dużych marketach budowlanych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij