Tynkowanie poddasza a siatka tynkarska

Poddasze to miejsce, które ciężko poddać pełnej adaptacji. Na szczęście przy użyciu odpowiednich materiałów i narzędzi, jest to możliwe, ale potrzeba na to wiele solidnej i dokładnej pracy, tylko w taki sposób można osiągnąć zadowalający końcowy efekt. W wielu przypadkach poddasze wykańcza się przy pomocy systemów do suchej zabudowy.

Niestety, ale nie każdy wykonawca posiada odpowiednio duże doświadczenia i problemem może być też sam materiał, który nie jest dostosowany do tego typu prac. Tak naprawdę najlepiej stawiać na materiały, które są w stanie funkcjonować w jednym systemie. Jeśli osoby zajmujące się pracami renowacyjnymi poddasza nie zastosują się do tego typu zaleceń, to materiał może pękać na stykach płyt.

Zarysowania czy też widoczne pęknięcia w znaczący sposób osłabiają materiał i w pewnym momencie, może on ulec całkowitemu uszkodzeniu. W takich wypadkach, jeśli chcemy stosować tradycyjne płyty gipsowo-kartonowe, musimy korzystać z usług kogoś, kto rzeczywiście się na tym zna. Jeśli jednak nie chcemy ryzykować, zawsze istnieje alternatywna, ponieważ do prac związanych z tynkowaniem poddasza, można wykorzystać siatkę, na którą równomiernie układa się tynk.

Jak to działa?

Nawet jeśli wykorzystujemy standardowe płyty gipsowo-kartonowe, to mimo wszystko można je wraz z więźbą otynkować, tylko do takich działań potrzebujemy siatki, która musi pełnić funkcję nośnika tynku. Siatka tego typu jest wykonana ze stali nierdzewnej i dodatkowo ocynkowana, dzięki czemu materiał zwiększa swoją wytrzymałość na uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu perforowanego kartonu całość umożliwia doskonałą przyczepność tynku.Sama siatka spełnia właściwą funkcję techniczną i dzięki swojej sztywności doskonale przylega do określonego materiału. Tego typu siatki, mogą być także stosowane na zewnątrz, a także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jak więc widzimy, jest to bardzo uniwersalny materiał, spisujący się w każdej sytuacji.

Siatka to konkretny materiał

Warto zauważyć, że tego typu siatki tynkarskie możemy znaleźć w każdym sklepie budowlanym. Są one głównie dostępne w prostokątnych arkuszach, ale na życzenie klienta mogą być one dowolnie przycinane, dzięki czemu nadają się one do podtrzymania połaci dachowych czy ścian kolankowych. W ten sposób dopasowanie materiału jest idealne w każdej sytuacji, niezależnie od kształtu naszego poddasza, nawet jeśli na powierzchni występują liczne załamania.Siatka daje nam przede wszystkim równe i w pełni stabilne podłoże, gdzie bez problemu pracownik jest w stanie nałożyć odpowiednią warstwę zaprawy tynkarskiej. Dbałość o szczegóły sprawia, że całość wykończenia jest odporna na zarysowania czy minimalne pęknięcia, ponieważ nie dochodzi do odkształcenia, gdyż więźba dachowa jest ustabilizowana i nie dochodzi do jej przesunięć.

Jak tynkować?

Jeśli chcemy wykonywać prace tynkarskie, to musimy siatkę zamontować na specjalnych rusztach z profili stalowych lub drewna. Oczywiście przed położeniem tynku należy ocieplić połacie dachu, za pomocą wełny mineralnej a dodatkowo całość zabezpieczyć od strony wnętrza folią paroizolacyjną. Po wykonaniu wszystkich czynności można już ułożyć zaprawę gipsową, czy też inny rodzaj zaprawy.W ten sposób tynkowanie poddasza jest bardzo proste, ale dodatkowo uzyskujemy możliwość równego wykonania całego podłoża. Materiał tego typu doskonałe przylega do podłoża, dzięki czemu praca jest wykonana starannie i zgodnie z zasadami. Takie rozwiązania sprawdzają się w praktyce, dlatego warto je stosować przy tego typu pracach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij