Wykończenie mieszkania pod klucz krok po kroku – czy warto

Wykończenie mieszkania pod klucz krok po kroku – czy warto?

Zakup mieszkania jest wyjątkową decyzją i kamieniem milowym dla wielu z nas, szczególnie w przypadku osób młodych, które do tej pory wynajmowały pokoje, kawalerki bądź kilkupokojowe mieszkania. Statystycznie zdecydowana większość decyduje się na kredyty hipoteczne (jeden na zakup lokum, a drugi na wykończenie mieszkania). Od wielu lat deweloperzy oferują specjalną opcję, czyli wykończenie mieszkania pod klucz.

Czym określamy wykończenie mieszkania pod klucz?

Zastanawiać może zapewne wyrażenie „pod klucz” – jest to oferta polegająca na przygotowaniu i absolutnym wykończeniu mieszkania przez firmę deweloperską, bez szukania oddzielnej firmy remontowej z naszej strony. Podpisujemy z firmą umowę na mieszkanie, ustalamy określoną aranżację wnętrza i zostawiamy resztę w rękach fachowców. Wykończenie mieszkania pod klucz wiąże się z zadbaniem o ostateczny wygląd ścian, podłóg, łazienki i kuchni, a także drzwi wewnętrznych. Niektóre firmy oferują również umeblowane wykończenie mieszkania pod klucz, związane z określonymi stylami architektonicznymi. Urządzamy pod klucz umożliwia zakup specjalnego Pakietu Wykończeniowego, który obejmuje wszystkie meble, armaturę i szafki kuchenne, łazienkowe, a także kompleksowe oświetlenie całego mieszkania pod klucz. Nawet wypełnienia między szafkami a blatem nie są pozostawione bez odpowiedniego wykończenia.

Jak zakupić usługę wykończenia mieszkania pod klucz?

Na początku musimy skontaktować się z firmą deweloperską, gdzie otrzymamy wstępną informację o standardowych (oferowanych docelowo przez firmę) wykończeniach mieszkań pod klucz i kosztach za każdy pakiet wykończeniowy. Firmy oferują kilka pakietów – począwszy od podstawowych do rozbudowanych, a zatem najdroższych. Urządzamy pod klucz ma w swojej ofercie cztery pakiety (wszystkie o najwyższym standardzie): Pakiet Prosty, Komfortowy, Wygodny oraz Stylowy, w którym zwraca się największą uwagę na nowoczesny, określony design mieszkania pod klucz. Po wyborze pakietu otrzymujemy wstępny kosztorys, a w biurze kosztowym przedstawiany jest ostateczny kosztorys wykończenia mieszkania pod klucz na podstawie konkretnego projektu. Następnie ruszają intensywne i terminowe prace remontowe i budowlane, nadzorowane przez doświadczonych architektów, a po oficjalnym wykończeniu pod klucz nasze przyszłe mieszkanie jest gotowe, wystarczy tylko odebrać klucze! 

Mieszkania pod klucz święcą triumfy popularności w zachodniej Europie, gdzie wielką wagę przywiązuje się do architektury i designu. Jest to jeden z dowodów na potencjał tego rozwiązania. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij