Wykorzystanie kostki brukowej

Wykorzystanie kostki brukowej

Wykorzystywana do tworzenia podjazdów, odcinka drogi od furtki lub bramy do domu, czy ogrodowych alejek wcale nie musi wyglądać zwyczajnie. Ba, zaprojektowana z pomysłem i położona fachową dłonią potrafi być prawdziwą ozdobą. Kostka brukowa o której mowa daje ogrom możliwości aranżacyjnych, a rozmaite jej kolory, kształty i faktury pozwalają na tworzenie oryginalnych kompozycji wokół naszych domostw, w przydomowych ogrodach oraz wszędzie, gdzie tylko sobie zażyczymy – taką kostkę w różnych rozmiarach i kształtach kupimy w sklepie Bricoman.

Popularna, najczęściej wybierana forma kostki to kostka betonowa, która w zależności od preferencji może być jednowarstwowa lub dwuwarstwowa. Pierwsza z nich barwiona jest w całości, natomiast ta druga barwiona jest tylko z wierzchniej warstwy. Wykonywana z granitu lub bazaltu kostka kamienna jako szlachetniejszy jej odpowiednik jest niezwykle trwalsza, ale z uwagi na swoją cenę znacznie rzadziej wybierana. Niemniej jednak zarówno jedna, jak i druga stanowić będzie świetny materiał na nowy grunt pod naszymi nogami.

Wykorzystanie kostki brukowej

Kostka brukowa sprawdzi się nie tylko jako nasze przyszłe miejsce parkingowe i podjazd, ale też jako materiał do budowy ciągów komunikacyjnych, ścieżek, które spowijać będą cały dom. Swoista opaska wokół obiektu zlać się może kolorystycznie z elewacją budynku, bądź w nietypowy sposób podkreślić bardziej ją uwydatniając. Podobnie jest ze schodami wejściowymi.

Wijące się ścieżki wręcz wspaniale wyglądają w towarzystwie oczek wodnych oraz mostków. Za jej pomocą stworzyć można zabudowania w postaci murków lub palisad odgradzających dwa miejsca jak na przykład tereny zielone od części grillowej, parkingowej lub miejsca zabaw dzieci. Przy ich użyciu wyznaczyć możemy obszar, w którym posadzimy kwiaty, czy stworzymy urocze ogródki warzywne, które w ich sąsiedztwie wyglądać będą niezwykle atrakcyjnie. Oprócz tego palisady dość skutecznie ograniczą niekontrolowany rozrost roślinności tam, gdzie nie jest ona pożądana.

Tworząc projekt ścieżek, ciekawe efekty uzyskamy łącząc różne kształty i kolory kostki. Stworzymy zachwycającą mozaikę w postaci brukowanego dywanu w dowolnym dla siebie stylu jeśli tylko tego zechcemy. Kostka brukowa, której użyjemy wyglądać też może na postarzałą niczym taka z dawnej epoki, co chętnie wykorzystywane jest zresztą współcześnie w ogrodach.
Małe elementy efektownie zaprezentują się z większymi płytami dopełniając układankę, a minimalistyczny charakter wnętrza oddamy tak samo na zewnątrz. Tak naprawdę z kostką można zrobić bardzo wiele, zupełnie jak w modzie. Inwencja twórcza jest jak najbardziej wskazana. Gdzie kupić ? Sprawdź ofertę na https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/ogrodzenie-chodniki/plyty-i-kostka

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij