Wykorzystywana do tworzenia podjazdów, odcinka drogi od furtki lub bramy do domu, czy ogrodowych alejek wcale nie musi wyglądać zwyczajnie. Ba, zaprojektowana z pomysłem i położona fachową dłonią potrafi być prawdziwą ozdobą. Kostka brukowa o której mowa daje ogrom możliwości aranżacyjnych, a rozmaite jej kolory, kształty i faktury pozwalają na tworzenie oryginalnych kompozycji wokół naszych domostw, w przydomowych ogrodach oraz wszędzie, gdzie tylko sobie zażyczymy – taką kostkę w różnych rozmiarach i kształtach kupimy w sklepie Bricoman.

Popularna, najczęściej wybierana forma kostki to kostka betonowa, która w zależności od preferencji może być jednowarstwowa lub dwuwarstwowa. Pierwsza z nich barwiona jest w całości, natomiast ta druga barwiona jest tylko z wierzchniej warstwy. Wykonywana z granitu lub bazaltu kostka kamienna jako szlachetniejszy jej odpowiednik jest niezwykle trwalsza, ale z uwagi na swoją cenę znacznie rzadziej wybierana. Niemniej jednak zarówno jedna, jak i druga stanowić będzie świetny materiał na nowy grunt pod naszymi nogami.

Wykorzystanie kostki brukowej

Kostka brukowa sprawdzi się nie tylko jako nasze przyszłe miejsce parkingowe i podjazd, ale też jako materiał do budowy ciągów komunikacyjnych, ścieżek, które spowijać będą cały dom. Swoista opaska wokół obiektu zlać się może kolorystycznie z elewacją budynku, bądź w nietypowy sposób podkreślić bardziej ją uwydatniając. Podobnie jest ze schodami wejściowymi.

Wijące się ścieżki wręcz wspaniale wyglądają w towarzystwie oczek wodnych oraz mostków. Za jej pomocą stworzyć można zabudowania w postaci murków lub palisad odgradzających dwa miejsca jak na przykład tereny zielone od części grillowej, parkingowej lub miejsca zabaw dzieci. Przy ich użyciu wyznaczyć możemy obszar, w którym posadzimy kwiaty, czy stworzymy urocze ogródki warzywne, które w ich sąsiedztwie wyglądać będą niezwykle atrakcyjnie. Oprócz tego palisady dość skutecznie ograniczą niekontrolowany rozrost roślinności tam, gdzie nie jest ona pożądana.

Tworząc projekt ścieżek, ciekawe efekty uzyskamy łącząc różne kształty i kolory kostki. Stworzymy zachwycającą mozaikę w postaci brukowanego dywanu w dowolnym dla siebie stylu jeśli tylko tego zechcemy. Kostka brukowa, której użyjemy wyglądać też może na postarzałą niczym taka z dawnej epoki, co chętnie wykorzystywane jest zresztą współcześnie w ogrodach.
Małe elementy efektownie zaprezentują się z większymi płytami dopełniając układankę, a minimalistyczny charakter wnętrza oddamy tak samo na zewnątrz. Tak naprawdę z kostką można zrobić bardzo wiele, zupełnie jak w modzie. Inwencja twórcza jest jak najbardziej wskazana. Gdzie kupić ? Sprawdź ofertę na https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/ogrodzenie-chodniki/plyty-i-kostka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ