Wymiana stolarki drzwiowej — jak uzyskać dofinansowanie?

Planujesz wymianę drzwi zewnętrznych, ale wciąż odkładasz ten pomysł ze względu na brak funduszy? W takim razie już nie musisz! Możesz skorzystać z programu „Czyste powietrze” i uzyskać dofinansowanie na termomodernizację swojego domu.

Wymiana drzwi na nowe, termoizolacyjne, to doskonała inwestycja w przyszłość. Takie skrzydło zapewnia dużą oszczędność, ponieważ nie powoduje strat ciepła. Co więcej, jest to też rozwiązanie bardzo ekologiczne. Jednocześnie nie da się ukryć, że kupno takich solidnych drzwi o odpowiednich parametrach wiąże się także z wydatkiem. Program „Czyste powietrze” pozwala zmniejszyć jednak ten koszt.

Zobacz, jak działa program i sprawdź, w jaki sposób możesz z niego skorzystać. To naprawdę proste, a my pokażemy Ci, jak to zrobić!

Na czym polega program „Czyste powietrze’’?

Każde gospodarstwo może przyczynić się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. I to w naprawdę prosty i nieinwazyjny sposób, jakim jest wymiana drzwi na nowe. Z pewnością zastanawiasz się teraz, co właściwie mają drzwi do zanieczyszczenia powietrza? Okazuje się, że całkiem sporo. Jeśli są one nieszczelne i mają wysoki współczynnik przenikania ciepła, zużywasz znacznie więcej energii do ogrzania domu. A to oznacza nie tylko wyższe rachunki, ale i właśnie więcej zanieczyszczeń.

„Czyste powietrze’’ to program rządowy, który powstał po to, by zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i polepszyć tym samym jakość powietrza. W jego ramach możesz skorzystać z dopłat na termomodernizację budynków, w tym także na wymianę drzwi i okien. Dopłata do wymiany drzwi przy podstawowym poziomie dofinansowania może wynosić nawet 5 tys. zł.

Program „Czyste powietrze’’ został wprowadzony w 2019 roku i ma obowiązywać aż do roku 2029. Masz więc jeszcze sporo czasu na skorzystanie. Mimo wszystko, jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz dofinansowanie, lepiej złóż wniosek jak najwcześniej, bo chętnych nie brakuje.

Wymiana drzwi z programem „Czyste powietrze” — dla kogo?

Zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z dofinansowania do wymiany drzwi? Program „Czyste powietrze” dedykowany jest przede wszystkim osobom, których roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł. Dotyczy to pierwszego poziomu finansowania.

Kolejnym ważnym warunkiem uczestnictwa w programie jest typ posiadanej nieruchomości. Od jakiegoś czasu przyjmowane są jedynie wnioski właścicieli domów jednorodzinnych, które zostały już wybudowane. Masz dom, a Twoje zarobki wynoszą maksymalnie 100 tys. zł rocznie? W takim razie masz też szansę na dofinansowanie do wymiany drzwi.

Dofinansowanie z programu „Czyste powietrze” — jakie warunki należy spełnić?

To jednak nie wszystko. Gdy dostaniesz już wsparcie z programu „Czyste powietrze”, musisz też spełnić odpowiednie warunki wyznaczone przez regulamin. Dotyczą one przede wszystkim samego produktu, na które otrzymujesz dofinansowanie, czyli w tym przypadku drzwi.

Udział w programie wymaga od Ciebie wyboru drzwi, które będą spełniać określone parametry dotyczące współczynnika przenikania ciepła. Nie może być on bowiem wyższy niż 1,30 W/m2K. Najlepszym wyborem będą drzwi o izolacyjności termicznej na poziomie około 0,58 W/m2K. Ponadto, instalacja musi być wykonane według zasad „ciepłego montażu”.

Warto podkreślić też, że dofinansowaniem objęte mogą być jedynie drzwi nowe, zakupione bezpośrednio od producenta.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie do wymiany drzwi?

Wniosek o dopłatę do wymiany drzwi złożyć możesz na dwa sposoby — w formie papierowej lub elektronicznej. Polecamy jednak zrobić to online, ponieważ jest to znacznie prostsze i mniej czasochłonne. Wystarczy, że wejdziesz na stronę gov.pl i wybierzesz zakładkę „Nieruchomości i środowisko”. Tam znajdziesz formularz, za pomocą którego złożysz wniosek przez internet. Wypełnienie go zajmie Ci dosłownie kilka minut. Nie zwlekaj więc i zrób to teraz!

Złożyłeś już swój wniosek? To idealny moment, aby wybrać nowe drzwi do domu. Dowiedz się już teraz, który model skrzydła najlepiej sprawdzi się w Twoim domu!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij