Zwalczanie prusaków: skuteczne metody i triki na pozbycie się tych szkodników!

Prusaki to szkodniki nazywane także karaluchami. Pochodzą z okolic Azji i są rozprzestrzeniane głównie w transportowaniu produktów. Co ciekawe, samiec prusaka ma barwę brunatnoźółtą z jaśniejszymi nóżkami i czółkami, a samica jest jaśniejsza. Jak pozbyć się tych owadów? Czy środki na prusaki działają skutecznie?

Skąd się biorą prusaki w domu?

Owady o nazwie prusaki dosyć często występują w polskich domach. Faktem jest, że sami wnosimy je do mieszkań na opakowaniach, w sprzęcie kuchennym, czy też bagażu wakacyjnym. Zazwyczaj spotykamy je w miejscach ciepłych, w których znajduje się jedzenie. Konieczne jest sprawdzenie, czy ich gniazda nie znajdują się w szafkach kuchennych, pod szafkami i przy listwach podłogowych. 

Czy prusaki domowe są szkodliwe?

Często zastanawiamy się nad tym, czy prusaki są szkodliwymi owadami. Mimo tego, że nie gryzą, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia! Przenoszą bowiem salmonellę i zarodniki pleśni, przez co jesteśmy narażenie na infekcje jelitowe i żołądkowe. Ponadto przenoszą choroby takie jak gruźlica, cholera, trąd i pasożyty. Szybko się rozmnażają, dlatego warto od razu pozbyć się ich z mieszkania. W przeciwnym razie konieczna będzie dezynsekcja mieszkania. 

Jak zwalczyć prusaki?

Zwalczanie prusaków nie zawsze jest proste. Można wypróbować sprawdzone środki na prusaki, które są dostępne w wielu sklepach. Poza tym nie zapominajmy o domowych sposobach na usunięcie owadów z domu. Dobrym rozwiązaniem jest umycie podłogi roztworem amoniaku lub rozsypanie suszonych kwiatów złocenia dalmatyńskiego tam, gdzie najczęściej zauważamy szkodniki. Polecane jest także zmieszanie proszku do pieczenia z cukrem pudrem, co pozwala odstraszyć prusaki domowe.

Wykorzystanie domowych sposobów nie zawsze jest skuteczne. Jak już wiemy, prusaki szybko się rozmnażają, dlatego musi działać błyskawicznie! Co ciekawe, na rynku znajdziemy różnorodne środki owadobójcze na prusaki i pułapki, które dają pożądane efekty. Od tej pory owady nie powinny się pojawiać w naszym domu. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij