3 zalety modułowego zadaszenia basenu

3 zalety modułowego zadaszenia basenu

Każdy, kto posiada basen, bardzo często miewa problemy z utrzymaniem czystości w niecce basenowej. Jest to bardzo powszechny problem, który czasem może okazać się bardzo trudny do rozwiązania. Najczęściej do tego celu stosuje się najróżniejsze filtry, które jednak bardzo często nie rozwiązują problemy w 100 procentach.

Oprócz zanieczyszczeń, które wynikają z normalnego użytkowania basenu ogrodowego, bardzo często pojawiają się również zanieczyszczenia, które w wynikają z warunków, jakie panują na terenie, na którym zainstalowany został basen.

Do jednych z najczęściej spotykanych zanieczyszczeń tego rodzaju zaliczyć możemy liście oraz gałązki spadające z drzew a także brudną wodę, która dostaje się do niecki naszego basenu wraz z intensywnymi opadami deszczu. Jak sobie radzić z tego rodzaju zanieczyszczeniami? Rozwiązaniem tego problemu może okazać się modułowe zadaszenie basenu.

Niezbędne akcesoria basenowe – które wybrać?

Jedną z największych zalet instalacji modułowego zadaszenia basenu jest to, że chroni on przed wszelkimi zanieczyszczeniami z powietrza. Najróżniejsze akcesoria basenowe, firm takich jak choćby ta: http://www.pool-design.pl/akcesoria-basenowe/, które dostępne są na wyposażeniu wielu sklepów mogą okazać się nie wystarczające, jeśli chcemy pozbyć się liści oraz drobnych gałązek, które liczenie opadają z drzew zwłaszcza w sezonie jesiennym. Akcesoria do basenu, które mogą w drobnym stopniu pomóc rozwiązać ten problem, to specjalne siatki, które przeznaczone są do wybierania wszelkich niepożądanych obiektów, które wraz z upływem czasu znajdą się w niecce naszego basenu.

Jednak jak podpowiada logika jest to jedynie rozwiązanie bardzo doraźne, które nie rozwiązuje samej istoty problemu. Aby na stale rozwiązać ten problem, zamiast kupować różne akcesoria do basenu, powinniśmy zdecydować się na zainwestowanie w dobry jakościowo dach modułowy. Dzięki temu już nigdy nie będziemy musieli martwić się o zanieczyszczenia w naszym basenie.

Zadaszenia basenowe a optymalna temperatura wody

Różne zanieczyszczenia to nie jedyne zmartwienie posiadaczy przydomowych basenów. Kolejnym problemem jest utrzymanie optymalnej temperatury wody. W naszym klimacie jednym z najczęściej spotykanych problemów jest sprawienie, aby woda w niecce basenowej nie była zbyt zimna, ponieważ kąpanie się w takiej wodzie nie będzie należało do przyjemnych doświadczeń. W utrzymaniu optymalnej temperatury wody mogą pomóc zadaszenia basenowe. Te sprytne systemy pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury wody nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.

W sezonie letnim zadaszenie basenu może powstrzymać promienie słoneczne przed nadmiernym nagrzaniem wody. W nocy natomiast woda nie będzie traciła zbyt dużej ilości ciepła, dzięki czemu w godzinach porannych woda będzie nadal charakteryzowała się optymalną temperaturą do komfortowego korzystania z basenu. Instalacji zadaszenia basenowego pozwoli na korzystanie z basenu zarówno rano, w samo południe jak i wieczorem.

W przypadku basenu niezadaszonego kąpiel o takich porach dnia byłaby niemal niemożliwa, zwłaszcza w przypadku sezonu jesiennego oraz zimowego. Zadaszenie basenowe pozwala również na korzystanie z basenu nawet w przypadku bardzo silnych opadów atmosferycznych. Warto również wspomnieć, że pływanie w takich warunkach tworzy niepowtarzalny oraz bardzo relaksacyjny nastrój.

Zadaszenie basenu a prywatność

Osoby, które cenią sobie prywatność, powinny również rozważyć skorzystanie z zadaszenia basenowego. Baseny kąpielowe mają to siebie, że często zainstalowane są w miejscu bardzo widocznym. Niektóre osoby mogą czuć się bardzo skrepowane sytuacją, w której to muszą eksponować swoje ciało w stroju kąpielowym w bardzo widoczny miejscu. Zadaszenie takiego basenu może w bardzo łatwy sposób rozwiązać ten problem. Większość modeli takich zadaszeń szczelnie zakrywa baseny kąpielowe, dzięki czemu ich użytkownicy mogą bez najmniejszych obaw o swoją prywatność z niego korzystać. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zadaszeń basenowych, które w większym lub mniejszym stopniu zapewniają poczucie prywatności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij