Wypocznij pośród zieleni - nowoczesne ławki parkowe

Wypocznij pośród zieleni – nowoczesne ławki parkowe

Każdy z nas ceni sobie codzienny komfort. Meble, który wybieramy do naszych mieszkań muszą się nie tylko modnie prezentować, lecz także cechować wygodą użytkowania. Tak praktyczne modele pozwalają na relaks w domowych przestrzeniach. A co z meblami ogrodowymi i parkowymi? Czy wypoczywamy tylko w mieszkaniach? Czas spędzony na świeżym powietrzu to nas sprzymierzeniec. Nie powinniśmy o tym zapominać. Warto zatem pomyśleć o swoim komforcie również na zewnątrz, a nie tylko tym domowym. Jaki mebel jest szczególnie przydatny na zielonych terenach? Z całą pewnością wygodna, trwale wykonana ławka!

Ławki parkowe i ogrodowe docenia chyba każdy z nas. To tak uniwersalny mebel, że użytkowany przez wszystkich. Dłuższy spacer z rodziną, bieg w samotności czy spotkanie z przyjaciółmi na tarasie – w każdej z tych sytuacji niezbędna może okazać się ławka parkowa. Pozwala ona na chwilę wytchnienia i przyjemnego odpoczynku w otoczeniu zieleni. Ławka ustawiona na zewnątrz musi być odpowiednio skonstruowana. Zmienne działanie czynników atmosferycznych wymaga, by była ona trwała i odporna na pogodowe wahania. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy doborze ławki do ogrodu czy parku? Przede wszystkim na materiał, z którego został taki mebel wykonany. Najlepiej by było to naturalne, ale odpowiednio zaimpregnowane drewno. Taki model ławki nie tylko posłuży na długo, lecz również przepięknie wtopi się w naturalne otoczenie. Konstrukcje ławek powinny być dobrze zespojone i zaprojektowane z wytrzymałych surowców. Ważne jest również, by listwy ławki były wyprofilowane pod odpowiednim kątem – zarówno te na siedzisku, jak i te na oparciu. Gdy znajdziemy tak przemyślany model ławki, wystarczy już tylko delektować się słońcem i świeżym powietrzem!

Ławki parkowe to podobnie, jak w przypadku mebli do mieszkań, elementy dekoracji. Tak, ławka też może być designerska. Decyduje o tym przede wszystkim jej barwa. Jasne drewno sosnowe, interesujący orzech a może elegancki i nietuzinkowy palisander? Z tak modną ławką stworzymy przepiękny klimat na każdym tarasie, w ogrodzie czy w parku. Ciekawy, nowoczesny styl ławki pomaga w relaksie, bo w końcu każdy z nas lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Odpowiedni klimat stworzony z umiejętnej aranżacji przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i tej na zewnątrz, pozwala się naprawdę odprężyć i odetchnąć po obowiązkach i pracy. Ławka ogrodowa to mebel, który przypomina o tym, że wypoczywamy nie tylko w sypialnianym łóżku czy na kanapie w salonie. Komfortowa ławka plus świeże powietrze – to jest dopiero odpoczynek!

—-

lawka-ogrodowa-drewniana-pa

Autorem powyższego wpisu jest Maja Kielarska – specjalista ds. mebli ogrodowych w sklepie Edinos.pl. Więcej wskazówek i praktycznych porad dotyczących ławek parkowych, znajdziesz na oficjalnym blogu marki. Zapraszamy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij