Każdy z nas ceni sobie codzienny komfort. Meble, który wybieramy do naszych mieszkań muszą się nie tylko modnie prezentować, lecz także cechować wygodą użytkowania. Tak praktyczne modele pozwalają na relaks w domowych przestrzeniach. A co z meblami ogrodowymi i parkowymi? Czy wypoczywamy tylko w mieszkaniach? Czas spędzony na świeżym powietrzu to nas sprzymierzeniec. Nie powinniśmy o tym zapominać. Warto zatem pomyśleć o swoim komforcie również na zewnątrz, a nie tylko tym domowym. Jaki mebel jest szczególnie przydatny na zielonych terenach? Z całą pewnością wygodna, trwale wykonana ławka!

Ławki parkowe i ogrodowe docenia chyba każdy z nas. To tak uniwersalny mebel, że użytkowany przez wszystkich. Dłuższy spacer z rodziną, bieg w samotności czy spotkanie z przyjaciółmi na tarasie – w każdej z tych sytuacji niezbędna może okazać się ławka parkowa. Pozwala ona na chwilę wytchnienia i przyjemnego odpoczynku w otoczeniu zieleni. Ławka ustawiona na zewnątrz musi być odpowiednio skonstruowana. Zmienne działanie czynników atmosferycznych wymaga, by była ona trwała i odporna na pogodowe wahania. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy doborze ławki do ogrodu czy parku? Przede wszystkim na materiał, z którego został taki mebel wykonany. Najlepiej by było to naturalne, ale odpowiednio zaimpregnowane drewno. Taki model ławki nie tylko posłuży na długo, lecz również przepięknie wtopi się w naturalne otoczenie. Konstrukcje ławek powinny być dobrze zespojone i zaprojektowane z wytrzymałych surowców. Ważne jest również, by listwy ławki były wyprofilowane pod odpowiednim kątem – zarówno te na siedzisku, jak i te na oparciu. Gdy znajdziemy tak przemyślany model ławki, wystarczy już tylko delektować się słońcem i świeżym powietrzem!

Ławki parkowe to podobnie, jak w przypadku mebli do mieszkań, elementy dekoracji. Tak, ławka też może być designerska. Decyduje o tym przede wszystkim jej barwa. Jasne drewno sosnowe, interesujący orzech a może elegancki i nietuzinkowy palisander? Z tak modną ławką stworzymy przepiękny klimat na każdym tarasie, w ogrodzie czy w parku. Ciekawy, nowoczesny styl ławki pomaga w relaksie, bo w końcu każdy z nas lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Odpowiedni klimat stworzony z umiejętnej aranżacji przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i tej na zewnątrz, pozwala się naprawdę odprężyć i odetchnąć po obowiązkach i pracy. Ławka ogrodowa to mebel, który przypomina o tym, że wypoczywamy nie tylko w sypialnianym łóżku czy na kanapie w salonie. Komfortowa ławka plus świeże powietrze – to jest dopiero odpoczynek!

—-

lawka-ogrodowa-drewniana-pa

Autorem powyższego wpisu jest Maja Kielarska – specjalista ds. mebli ogrodowych w sklepie Edinos.pl. Więcej wskazówek i praktycznych porad dotyczących ławek parkowych, znajdziesz na oficjalnym blogu marki. Zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ