5 powodów, dla których warto mieć zadaszenia basenowe

5 powodów, dla których warto mieć zadaszenia basenowe

 

W okresie letnim, gdy pogoda dopisuje, można zrelaksować się w przydomowym, ogrodowym basenie. Basen poliestrowy pozwala spełnić marzenia o komfortowym rozwiązaniu tego typu. Warto zainwestować przy tym w jego zadaszenie, aby zawsze pozostawał czysty i można było z niego korzystać nawet przy niepogodzie. Zadaszenia basenowe chronią przed stratą ciepła wody basenowej oraz zmniejszają zużycie chemii. Sprawdźmy powody, dla których warto korzystać z takich zadaszeń.

1. Wydłużenie okresu korzystania z basenu

2. Bezpieczeństwo najmłodszych

3. Basen zawsze czysty

4. Zwiększenie temperatury wody

5. Basen poliestrowy pod ochroną

Okres kąpielowy dłuższy

Pogoda w Polsce jest kapryśna, ale zadaszenia basenowe pozwalają przedłużyć tzw. sezon kąpielowy nawet o 3 miesiące dłużej. Poza tym dzięki zadaszeniu można uniezależnić się od pogody i cieszyć się większą prywatnością na własnej działce.

Bezpieczeństwo dzieci

Zadaszenia basenowe pozwalają zapewnić ochronę dla dzieci przed nadmierną ekspozycją na słońce, ale i przy właściwym zaprojektowaniu mogą one ograniczać dostęp do basenu. Basen poliestrowy może być dużym zagrożeniem dla najmłodszych oraz dla naszych czworonogów, dlatego trzeba minimalizować ryzyko, że dziecko czy pies wpadnie do basenu.

Czystość basenów

Dzięki temu, że basen poliestrowy przydomowy jest zadaszony, można zlikwidować problem regularnego jego czyszczenia. Woda w basenie będzie zawsze czysta, a właściciel nie będzie musiał używać dużej ilości środków chemicznych dla utrzymania prawidłowej przejrzystości wody.

Ciepła woda w basenie

Ogrzewanie wody w basenie przydomowym może pochłaniać znaczne środki. Można temu zapobiec, wykorzystując ogrzewanie naturalne. Zadaszenia basenowe redukują parowanie wody i pozwalają wykorzystać promieniowanie słoneczne. Zadaszenia np. od Superpools pomagają zapobiegać wychłodzeniu wody w okresie nocnym.

Basen pod ochroną

Basen znajdujący się na wolnym powietrzu znajduje się pod wpływem promieniowania słonecznego. Z czasem jego powłoka może ulec zniszczeniu. Natomiast zadaszenia powodują, że basen poliestrowy jest skutecznie chroniony przed szkodliwym wpływem promieni UV, dzięki powłoce zadaszenia. Ogranicza się zatem wpływ czynników zewnętrznych na strukturę basenu, która przez długi czas pozostaje bez zmian.

 

Nie należy zapominać, że zadaszenie uchroni nasz basen i wodę znajdującą się w nim przed utratą właściwego PH. Nie straszne mu kwaśny deszcz, kurz i owady, które w przeciwnym wypadku wpływają negatywnie na wartość pH wody basenowej. Dzięki zadaszeniu można utrzymywać pH na pożądanym poziomie. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij