Trwały basen – po czym go rozpoznać?

Trwały basen – po czym go rozpoznać?

Basen ogrodowy to znakomity pomysł na orzeźwienie latem i spędzenie aktywnie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Kiedy jednak pierwszy raz pomyślimy o budowie basenu ogrodowego to pierwsza myśl jaka się rodzi to ogrom pracy, duże koszty i luksus na jaki nie zasługujemy. Nic bardziej mylnego.

Artykuł powstał we współpracy z producentem basenów Pool Design Company

Dzisiaj technologia poszła tak do przodu, że można posiadać profesjonalny i co ważne trwały basen ogrodowy założony w ciągu kilku, kilkunastu dni. Najpopularniejszymi rodzajami tego typu wyposażeni ogrody są baseny poliestrowe. Są to modele profesjonalne i bardzo trwałe.

Do jego montażu potrzeba oczywiście specjalistów i wykopania dziury w kształcie przyszłego basenu. Baseny kąpielowe wykonane z poliestru występują w różnych rozmiarach i kształtach. Są oczywiście głębokie (nawet 1,5 metra, co umożliwia swobodne pływanie).

Dlaczego wybrać akurat basen ogrodowy poliestrowy?

Wybór na rynku basenów ogrodowych jest całkiem spory. Także ceny są bardzo rozbieżne. Najbardziej poleca się baseny poliestrowe. Producent tego typu basenów gwarantuje wytrzymałość i daje ogromny wybór w rozmiarach i kształtach. Istnieje w wielu firmach także możliwość zamówienia basenu na indywidualne potrzeby. Nie jest to najtańszy model basenu ale na pewno stosunek jakości do ceny jest więcej niż zadowalający. Kupno na przykład plastikowego basenu jest całkowicie nieopłacalne.

Nawet plastikowe oczka wodne małych rozmiarów nie wytrzymują zbyt długiego okresu czasu i nadają się bardzo szybko do wymiany ze względu na pęknięcia i przeciekanie. Poliester to znacznie mocniejszy produkt odporny na pęknięcia i przeciekanie. Baseny poliestrowe służyć mogą jednak nie tylko jako baseny ogrodowe typowo zewnętrzne ale często także są montowane wewnątrz pomieszczeń i także znakomicie spełniają swoją rolę.

Baseny kąpielowe – szybko i skutecznie

To właśnie jakość i szybkość wykonania basenu poliestrowego jest ogromnym atutem. O ile wykonanie typowo profesjonalnych basenów zewnętrznych może trwać miesiące, to basen poliestrowy jest gotowym produktem. Wystarczy osadzić go na swoim miejscu. Jest to sposób nieinwazyjny i nie potrzeba wielu prac przy nim i profesjonalnego montażu. Trwa to kilka dni lub w przypadku nieco większych trudności tydzień, może dwa.

Dzięki basenowi poliestrowemu relaks na zewnątrz będzie możliwy przez bardzo długi czas. Tego typu baseny to nie tylko łatwy i szybki montaż, długowieczność ale także łatwe utrzymanie czystości. Ten produkt stanie się ozdobą każdego ogrodu.

Po czym poznać trwały basen?

Poznać trwałość basenu można po wielu aspektach. Pierwszym jest na pewno cena. Duży profesjonalny basen ogrodowy nie kosztuje 500 złotych, nie da się ukryć. Mocne baseny poliestrowe to koszt kilku a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak za tą cenę otrzymać można porządny produkt, który będzie służył przez długie lata. Kolejnym czynnikiem jest oczywiście materiał jego wykonania. Ten aspekt powinien właściwie znaleźć się na pierwszej pozycji. Plastikowy basen nie może się równać z wytrzymałym poliestrem.

Z plastiku czasami wykonuje się jedynie oczka wodne małych rozmiarów, które jednak są dość awaryjne, często pękają i trzeba je albo kleić albo co kilka sezonów wymieniać. Przy basenie ogrodowym wcale nie powinno się brać plastiku pod uwagę pomimo niskiego kosztu. Istnieje wiele firm produkujących i montujących baseny kąpielowe. Producent często daje gwarancję na swoje produkty a firmy je montujące mają różnorodną ofertę. Wiele z nich przeprowadza kompleksowy montaż łącznie z wykopaniem dołu i dopasowaniem basenu.

Można także oczywiście liczyć na pomoc przy usterkach a nawet w usługach wielu tego typu firm znajduje się czyszczenie basenów (chociaż w przypadku modeli poliestrowych jest to prosta czynność, która nie zajmuje wiele czasu i nie zabierze zbyt wielu sił). Trwałość basenu także zależy od tego, jak się o niego dba. Czyszczenie bezpiecznymi środkami, odpowiednie jego używanie, wypuszczanie wody i zabezpieczenie go przed zimą – to wszystko ma bardzo duże znaczenie w długowieczności produktu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij