Bramy przemysłowe
Bezpieczeństwo, to dla każdej jednostki jeden z ważniejszych priorytetów, jaki musi zostać spełniony. Bramy oraz inne rozwiązania ochronne są dobrym wyjściem pod warunkiem, że całość,= jest dostosowana do miejsca, w którym ma funkcjonować. W takich wypadkach w przemyśle stosuje się zupełnie inne rozwiązania niż w prywatnych domach. Chodzi głównie o to, że firmy muszą przestrzegać normy, ponieważ w każdym innym wypadku brama nie mogłaby zostać dopuszczona do użytku. Oczywiście dostosowanie się do odpowiednich przepisów zwiększa poczucie bezpieczeństwa, co z pewnością ma bardzo duże znaczenie w ogólnym założeniu. Wybór bramy nie jest z pewnością kwestią indywidualną, ponieważ wszystko zależy od tego, jakie wymagania ma zleceniodawca. Zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy próby wyważenia, to tylko kilka cech, jakimi muszą wyróżniać się nowoczesne bramy przemysłowe.
Ochrona zakładu
Obiekty, takie jak fabryki, zakłady produkcyjne czy też inne wiele firmy muszą być lepiej chronione od zwykłych budynków. To właśnie dlatego w obiektach przemysłowych stosuje się bardzo ciężkie bramy, które posiadają kilka podobnych cech konstrukcyjnych, ale ostatecznie różnią się w najważniejszych aspektach, co przekłada się na korzyść takiej przemysłowej bramy. Zwiększone normy bezpieczeństwa to nie tylko standardy oparte na jakości, to także wygoda użytkowania takiego rozwiązania. Przy głównej części bramy montuje się solidne drzwi płaszczowe, w całości wykonane ze stali o dużej grubości. Bramy tego typu muszą być nie tylko ciężkie, ale i szerokie, ponieważ trzeba je dostosować do warunków panujących w danej firmie. Duża brama umożliwi wjazd samochodom dostawczym czy ciężarowym. Brama rozsuwana może być otwierana ręcznie lub automatycznie. Montaż automatycznej bramy wydaje się lepszym pomysłem, ponieważ tego typu brama z dodatkowym napędem otwiera się szybciej i bez żadnych problemów, nawet podczas mroźnej zimy.
Wybieramy odpowiednią bramę
Wyróżniamy jedynie dwa najpopularniejsze rozwiązania stosowane w przemyśle. Bramy szynowe otwierają się samoistnie poruszając się po szynach rozłożonych w dolnej części bramy. Zazwyczaj mechanizm ten funkcjonuje sprawnie i faktycznie sprawdza się on także w ciężkich warunkach pogodowych. Innym rozwiązaniem powszechnie stosowanym w przemyśle są bramy samonośne. Skrzydła takiej bramy posiadają przeciwwagę, a ich szerokość jest zdecydowanie większa niż wjazd. Brama często otwiera się automatycznie, dzięki czemu jest to o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie niż najlepsze bramy szynowe. Wewnątrz budynków stosuje się standardowe garażowe bramy, które montuje się w silosach lub magazynach dostawczych. W takich miejscach dobrze postawić na bramę rolowaną, ze względu na szybkość jej otwarcia i zamknięcia. Dodatkowo brama tego typu, nie zajmuje szczególni duża miejsca, a co najważniejsze jest lekka, a mimo to dostatecznie wytrzymała.
Ochrona przeciwpożarowa
Warto zaznaczyć, że stosowane bramy stalowe znajdują się na zewnątrz, jak i wewnątrz fabryki. Dzięki takiemu rozmieszczeniu bramy tego typu doskonale sprawdzają się w warunkach pożaru, ponieważ są one o wiele bardziej odporne od standardowych bram, dzięki czemu spełniają najważniejsze normy dotyczące przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W warunkach niebezpiecznych miejsc warto postawić na specjalne rozwiązania pozwalające utrzymać ochronę przed ogniem nawet do 2 godzin. To bardzo ważne, ponieważ w tym czasie można przeprowadzić ewakuację pracowników, jeśli istnieje realne zagrożenie. Konstrukcje stalowe to naprawdę dobre i potrzebne rozwiązania, które powinny być stosowane w każdej firmie, zgodnie z obowiązującymi normami.