Buty robocze damskie dla branży spożywczej – jakie wybrać?

Stosowanie odzieży ochronnej i bezpiecznego obuwia roboczego jest nieodzowne w branży spożywczej, gdzie obowiązują restrykcyjne normy sanitarne. Niejednokrotnie w branżach, gdzie istnieje najwyższy poziom ryzyka psucia się żywności konieczne jest stosowanie odzieży bez zewnętrznych kieszeni, a także czepków ochronnych. Ponadto pracownicy muszą zmieniać odzież roboczą po każdorazowej wizycie w toalecie czy palarni. Te obostrzenia dotyczą również obuwia roboczego, które generalnie powinno być w białym kolorze, aby można było kontrolować jego czystość. W branży produkcji spożywczej pracuje wiele kobiet dlatego odzież i buty robocze damskie powinny być dopasowane do ich potrzeb i zapewniać komfort. Warto zastanowić się, jakie damskie buty robocze wybrać do określonej profesji, a także panujących warunków.

Praca w obrębie chłodni – jakie buty robocze wybrać?

Praca produkcyjna wiąże się z koniecznością odpowiedniego przechowywania produktów żywnościowych. W przypadku masarni, czy też przetwórstwa mleczarskiego są to odpowiednio przygotowane chłodnie, w których pracownicy segregują i składują gotowe do późniejszej dystrybucji produkty. Muszą zatem mieć zapewnione właściwe warunki termiczne. Kobiety powinny posiadać bawełniane koszulki, a także polarowe bluzy, chroniące przed zimnem. Jeśli chodzi o obuwie robocze, to najlepiej sprawdzą się tu gumowce z podnoskiem, który zapewnia większe bezpieczeństwo. Ponieważ praca na produkcji odbywa się w otoczeniu urządzeń podłączonych do instalacji elektrycznej gumowce powinny posiadać kompozytowy podnosek. Stosowanie obuwia metal free jest często koniecznością w branży spożywczej. Gumowce damskie ocieplane nie muszą być nieatrakcyjne. Dostępne są modele z kolorową podeszwą, która urozmaica design butów, a jednocześnie zapewnia ochronę antypoślizgową i elektrostatyczną.

Praca w strefie podwyższonej temperatury – jakie obuwie wybrać do pracy w kuchni?

Branża spożywcza dzieli się na wytwórczą i usługową. W tej drugiej grupie mieści się praca na kuchni. W tym przypadku kobiety występują w różnej roli, od pomocy kuchennych do szefów kuchni. Poza ładnym uniformem roboczym, który stanowi odzież ochronną i zawiera np. logo restauracji, istotne jest zapewnienie sterylnego i wygodnego, a jednocześnie atrakcyjnego obuwia roboczego. Może być to zarówno obuwie ortopedyczne czyli tzw. chodaki, jak i półbuty czy też sandały. Wszystkie muszą posiadać podeszwę antypoślizgową i olejoodporną, a także materiał odporny na działanie wysokich temperatur. Półbuty damskie mogą mieć kobiecy fason, co jest bardzo ważne w przypadku restauracji, gdzie buty robocze muszą być jednocześnie reprezentacyjne, kiedy np. kobieta będąca szefem kuchni serwuje wymyślone przez siebie danie.

Jakie buty robocze damskie będą odpowiednie do pracy w wędzarni bądź rzeźni?

Kobiety coraz częściej wykonują wiele męskich profesji należy do nich praca w rzeźni, ale także masarni czy wędzarni. W każdym z tych miejsc utrzymanie czystego ubrania roboczego po pracy jest niemożliwe, dlatego musi być ono codziennie wymieniane. Ze względów estetycznych stosowanie białych roboczych butów damskich nie jest najlepszym wyborem. To miejsca, gdzie można zastosować inną kolorystykę, np. niebieskie bądź żółte buty robocze damskie i najlepiej sprawdzą się gumowce, najlepiej te wykonane z elastycznego i lekkiego tworzywa EVA. Noszenie ciężkich butów przez wiele godzin jest bardzo uciążliwe. Oczywiście podeszwa musi bezwzględnie zapewniać stabilność na często śliskim i zanieczyszczonym podłożu.

Lekkie obuwie konieczne tam, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem

W produkcji żywności stosuje się wiele urządzeń podłączonych do instalacji elektrycznej, dlatego pracujące w halach produkcyjnych kobiety muszą być zaopatrzone w przewiewne, a jednocześnie zapewniające ochronę buty robocze damskie. Niewątpliwie sprawdzą się sandały ESD. Jest to obuwie, które może być wykonane zarówno ze skóry naturalnej, jak i sztucznej i występować w atrakcyjnych kobiecych fasonach. Oczywiście jednocześnie to obuwie powinno być dopuszczone do pracy w kontakcie z żywnością. Niemniej jednak nie trzeba tu koniecznie wybierać roboczych butów damskich w białym kolorze. Takie buty przede wszystkim są lekkie, stopy zgrabnie w nich wyglądają, a mimo wszystko zapewniają one odpowiednią ochronę.

W zależności od charakteru wykonywanej pracy kobiety mogą wybrać bardzo zróżnicowane modele roboczych butów damskich. Poza ochroną zapewniają efektowny design, który doceni każda kobieta, dla której modny wygląd ma znaczenie również w pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij