Czy dobudowywać basen?

Czasami jesteśmy posiadaczami domu lub dużego mieszkania, ale czegoś zwyczajnie nam brakuje. W takiej sytuacji chcemy dobudować na przykład basen. Niestety wtedy trzeba się oczywiście liczyć z wysokimi kosztami. Jeśli chcemy przearanżować wnętrze, które już istnieje, to musimy oczywiście położyć płytki basenowe, zaaranżować koryto basenu itp. Wiąże się to nie tylko z dużym kosztem finansowym, ale także transportowym i logistycznym.

Aby wszystko dobrze zaplanować należy po prostu rozpisać budowę basenu na poszczególne etapy i po kolei je realizować. Takie działanie sprawi, że na pewno wszystko będziemy mieć pod kontrolą i nic nie umknie naszej uwadze.

Czy można dobudować basen

Budowa takiego basenu z pewnością wiąże się z dokonaniem ważnych wyborów. Trzeba zdecydować jaki ma być kształt basenu, wielkość i materiał niecki, a także filtry i akcesoria, w jakie warto wyposażyć basen. O ile kształt i wielkość basenu nie są problemem aż takim problemem, o tyle wybór materiału z jakiego ma być wykonana nieckadomowego basenu nie jest najłatwiejszy.Wiele osób wyobraża sobie, że ich basen będzie na przykład przeszklony, wymaga to oczywiście odpowiedniej adaptacji oraz dużych nakładów finansowych. <img

Szybkie budowanie

Jeśli bardzo nam się spieszy i chcemy szybko zbudować basen, ponieważ na przykład marzymy o urządzeniu w nim imprezy, to należy podejść do sprawy na spokojnie. Przede wszystkim należy wszystko przemyśleć. To znaczy, że należy ułożyć harmonogram prac oraz kosztorys. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to nakłady finansowe jakie zostały przewidziane na budowę basenu, będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zwykle niestety dzieje się tak, że plany słabo się sprawdzają. Dlatego warto przeznaczyć na ten cel jeszcze odrobinę więcej pieniędzy i mieć je w zapasie.src=”https://budownictwoportal.pl/wp-content/uploads/2017/11/Szybkie-budowanie.jpg” alt=”Szybkie budowanie” width=”260″ height=”194″ class=”aligncenter size-full wp-image-831″ /> Plany bowiem czasami się nie sprawdzają. Wiadomo, że przedsięwzięcie basenowe jest kosztowne, ale jednak czasami może być miło zaskoczeni. Otóż wszystko przecież zależy od wielkości basenu, jaki chcemy zbudować. Jeśli więc nie jest on jakiś ogromny, nie musimy się obawiać.

Basen ogrodowy

Wyjściem z sytuacji wysokiego kosztu jest budowa basenu w ogrodzie. Na zimę spuszcza się w nim wodę. Latem trzeba oczywiście o niego dbać czyścić, wymieniać filtry itp. jednakże nie jest to aż tak bardzo uciążliwe i czasochłonne jak w przypadku domowego basenu całorocznego. Zawsze można też przecież skorzystać z pomocy ogrodnika, który z chęcią wyczyści nasz ogrodowy basen i pomoże o niego zadbać. Oczywiście taką usługę też należy wliczyć w koszty. Jednak każdy ma raczej świadomość tego, że własny basen sporo kosztuje. Pytanie tylko ile to dla kogoś jest sporo.No właśnie, i tutaj można pokusić się o stwierdzenie, że własny basen, jeśli jest ogrodowy, nie kosztuje wcale aż tak dużo. Samo wybudowanie to zapewne dość wysoki koszt, a potem już tylko trzeba nalewać do niego wody latem i dbać o nią by się nadto nie zabrudziła, aż do końca sezonu. W takiej sytuacji jest to najbardziej korzystne rozwiązanie, aby woda się właśnie zbyt mocno nie zabrudziła, można ją filtrować i czyścić z liści itp. Wtedy unikniemy kosztu wlewania nowej wody.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij