Czy wiesz, jak możesz ułatwić sobie sprzątanie w domu

Czy wiesz, jak możesz ułatwić sobie sprzątanie w domu?

Okres jesienno-zimowy to czas naprawdę długich wieczorów. Wielu z nas spędza je pod kocem, z kubkiem gorącej kawy i ulubioną książką na kanapie. Jednak ten sielski obrazek może zostać zakłócony przez nieposprzątane mieszkanie! Jak szybko uporać się z porządkami i cieszyć się przytulnym mieszkaniem?

Od góry do dołu

Zabierając się za domowe porządki, zacznijmy od wytarcia kurzu. Sprzątajmy warstwowo – ścieranie zacznijmy od górnych półek! Dlaczego? Ponieważ grawitacja ciągle działa – nie warto marnować naszej pracy i uprzednio wytarte dolne szafki ponownie przecierać. Warto pamiętać, aby czyścić nie tylko półki lub szafki. Wiele z nas zapomina, aby zetrzeć też warstwę kurzu z samej góry, często przez nas nie używanej. Osiada tam mnóstwo bakterii oraz roztoczy, które ciągle będą wisieć w powietrzu, a nasze mieszkanie będzie pozornie czyste. Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu podłóg, a jeśli mamy dywany – trzepmy je przynajmniej raz w miesiącu! Samo odkurzanie tylko powierzchownie czyści, a wewnątrz pozostają kurze, pyły i roztocza.

Zadbaj o sprzęt

Jeśli myślimy o poważnym sprzątaniu – zainwestujmy w dobre produkty! Na rynku dostępnych jest wiele detergentów, ścierek, odkurzaczy, które dobre są tylko z nazwy! Po zakupie, rzadko tanich produktów, okazuje się że zakupiony przez nas środek drażni nas lub źle oddziałuje na nasze meble. Warto wybierać detergenty przyjazne środowisku (mamy wtedy pewność, że nie będą drażniące) oraz miękkie ściereczki, na przykład z mikrofibry. Pomyślmy też o naszym bezpieczeństwie! Często zdarza nam się wspinać na meble lub stawać na krzesłach, aby zetrzeć kurze z najwyższych półek. Wiecie, że najwięcej wypadków w domach zdarza się właśnie przez takie wybryki? Drabiny jednostronne do domu lub specjalne stołki są świetnym rozwiązaniem kłopotów. Regulowana wysokość, składane, pokryte specjalnymi nakładkami antypoślizgowymi sprawiają, że sprzątanie czy też wieszanie zasłon będzie dla nas nie tylko bezpieczniejsze, ale również o wiele łatwiejsze!

Satysfakcja murowana

Sprzątanie nie należy do powszechnie lubianych obowiązków domowych, jednakże pomyślcie tylko o ile milej siedzi się w domu, który pachnie świeżością! Wywietrzone oraz czyste wnętrze pozwala nam na całkowity odpoczynek oraz wyciszenie, które podczas depresyjnych, jesiennych dni jest niezwykle potrzebne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij