Od kilku lat najmodniejszymi stylami wnętrzarskimi są etno, styl francuski i skandynawski. Szczególnie ten ostatni, minimalistyczny boje rekordy popularności. Minimalizm nie oznacza jednak chłodu i surowości, jeśli urozmaicimy go odpowiednimi dodatkami. Jak sprawić, by dzięki modnym gadżetom i dodatkom wnętrze zyskało niepowtarzalny klimat? O tym przeczytanie poniżej.

Podczas urządzania mieszkania w nowoczesnym i minimalistycznym stylu, można gdzieś zgubić przytulność i domowy charakter wnętrza. Jednak dzięki sprawdzonym dodatkom, atmosfera stanie się przyjazna i ciepła.

KSIĄŻKI

Sprawdzonym sposobem dodającym wnętrzu ciepła jest wyeksponowanie książek. Nie jest to może super gadżeciarski dodatek, jednak zawsze zdaje egzamin, ponieważ dzięki niemu czujemy się swobodnie, a dodatkowo odwiedzający nas goście dowiedzą się o naszym czytelniczym guście.

ROŚLINY

To kolejny sprawdzony sposób na ocieplenie i ożywienie wnętrza. Dodatkowo rośliny kwitnące wypełnią wnętrze subtelnym zapachem, a ich widok tchnie w aranżację konieczną dawkę koloru. Jak wiemy, rośliny oczyszczają także powietrze, wyrównują wilgotność w pomieszczeniu, a także koją i uspokajają umysł, redukują stres.

Uważajmy jednak, by nie przesadzić z ilością kwiatów doniczkowych i nie zamienić mieszkania w dżunglę. Bywa tak, że odpowiednio ustawiony kwiat zdziała dla aranżacji więcej, niż cała kolekcja chaotycznie dobranych roślin. Z tego powodu kupując rośliny do mieszkania, kierujmy się jego wielkością i stylem.

ZASŁONY I FIRANY

Mimo, iż w stylu skandynawskim nie ma raczej miejsca na firanki i zasłony, mieszkając w Polsce możemy sobie pozwolić na małą wariację na jego temat. Zdecydowanie dodają one domowego charakteru, ale ważne, by dobrać odpowiedni materiał: proste i klasyczne zasłony ocieplą wnętrze, czerwone pobudzą, natomiast ciemne firanki pomniejszą optycznie pomieszczenie i nadadzą mu przytulności.

Kiedy zdecydujemy się na dany kolor, dobrze, jeśli nie zapomnimy o wykorzystaniu go również w innym elemencie aranżacji, dzięki czemu zyska ona spójność. Uważajmy natomiast z zasłonami wzorzystymi.

PAMIĄTKI

Zdjęcia i pamiątki zawsze wprowadzają do wnętrza rodzinne, domowe ciepło. Jeśli umieścimy zdjęcia w designerskich ramkach dodatkowo dodadzą aranżacji charakteru.

Jednak pamiętajmy zawsze o umiarze: nie wystawiajmy kolekcji pamiątkowych porcelanowych słoników i nie ustawiajmy zdjęć na każdej wolnej płaszczyźnie. Najlepiej sprawdzą małe ramki z fotografiami zawieszone ba ścianie obok siebie.

Warto jednak przełamać taki schemat jakąś ciekawą grafiką, np. z modnym ostatnio hasłem, który odzwierciedli nasze idee, co może być wyjątkowo ciekawym akcentem dla odwiedzających nas gości.

Spróbujcie takich rozwiązań. Ważne także są wspomniane już ramki: jeśli wybierzemy takie same i rozmieścimy je na ścianach w sposób symetryczny, nadamy wnętrzu dyscyplinę, jeżeli natomiast zawiesimy ramki o różnych wielkościach, kolorach i kształtach, nadamy wnętrzu szalony charakter.

DETALE

Nie potrzeba nadmiernej ilości gadżetów, by nadać wnętrzu charakter. Jak widać wystarczą mało interesujące z pozoru elementy odpowiednio wyeksponowane, by zmienić aranżację.

Budowa i aranżacje domu nie należą do łatwych zadań. Jeśli czujemy, że wnętrzu naszego domu czegoś brakuje, postawmy niecodzienną roślinę, zawieśmy kilka ramek ze zdjęciami w stylu, który lubimy, kupmy wygodny i modny fotel, który świetnie sprawdzi się podczas wieczorów z książką. Jeszcze tylko kilka świec, designerska lampa i gotowe. To właśnie detale decydują o tym, jaki będzie końcowy efekt naszej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ