Grzejnik ścienny, czy ogrzewanie podłogowe – wybieramy ogrzewanie do łazienki

Nie jest istotne to, jak dużą posiadamy łazienkę. W każdym przypadku dobrze dobrany grzejnik to połowa sukcesu. Dlatego też podczas wyboru, kierujmy się wyłącznie jego funkcjonalnością.

Chłód najbardziej dokucza nam właśnie w łazience, z tego tez powodu ważne jest, by wyjście z kąpieli nie wiązało się przeziębieniem. Konieczne jest utrzymanie w niej stałej temperatury nie niższej niż 24 C.

Dlatego własnie to nie wygląd jest najważniejszym czynnikiem podczas wyboru grzejnika do łazienki, ale przede wszystkim jego funkcje – musi dobrze ogrzać miejsce, w którym często przebywamy… nago.

Wybór grzejników mamy ogromny. Często spełniają one także inne funkcje, nie tylko te grzewcze, jak np. półka, czy suszarka na ręczniki, bieliznę. Dodatkowo, co jest istotne dla wszystkich, którym zdarza się marznąć poza sezonem grzewczym, niektóre grzejniki posiadają grzałkę elektryczną, która ogrzeje w tym czasie łazienkę.

GRZEJNIK I OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Łazienki o sporej powierzchni, posiadające okna to miejsca, w których zapotrzebowanie na ogrzanie jest wyjątkowo duże. I grzejnik może się w tym przypadku okazać niewystarczający. Dlatego też warto wziąć pod uwagę inne rozwiązanie, jakim jest ogrzewanie podłogowe, optymalne zaś będzie połączenie grzejnika i podłogówki.

Funkcjonalny i miły dla oka grzejnik szybko wysuszy nasze ręczniki, natomiast podgrzewana podłoga pomoże utrzymać w łazience stałą temperaturę, bez względu na jej rozmiary. Nie tylko duża łazienka zyska na podłogówce – w małej nie będziemy się borykać mokra podłogą i dywanikami, czy zimnymi stopami.

CIEPŁA I WYGODNA MAŁA ŁAZIENKA

Nowoczesne mieszkania często pomniejszają łazienkę na rzecz większego salonu, co sprawia, że sypialnie, ale też i wspomniane łazienki robię się coraz mniejsze, wręcz kompaktowe. Wyzwaniem jest w takim przypadku odpowiednie zagospodarowanie tych pomieszczeń, szczególnie łazienki i jej ogrzewania. Liczy się tutaj przede wszystkim rozsądny, przemyślany pomysł.

Kiedy urządzamy niewielka łazienkę, musimy pomyśleć o tym, by jej wystrój ze sobą współgrał, a przede wszystkim nie możemy sobie pozwolić na umieszczenie w niej zbyt dużej ilości wszelakich sprzętów, a także łazienkowych mebli. Powinniśmy przede wszystkim kierować się ich funkcjonalnością.

Prędzej czy później staniemy również przed podjęciem decyzji o wyborze ogrzewania, czyli głównie grzejnika. Jego wygląd powinien być ściśle dostosowany do stylu wystroju naszej łazienki, ponieważ obecnie produkowane grzejniki to także popis sztuki designerskiej. Jednak przede wszystkim weźmy pod uwagę jego funkcje, a także wielkość łazienki i to, czy będą ze sobą współgrali.

NIEWIELKI GRZEJNIK O DUŻEJ MOCY

Z całą pewnością najwięcej problemów sprawi nam dobranie odpowiedniego grzejnika do małej i na dodatek zimnej łazienki, która dodatkowo posiada także okna. Utrzymanie niezmiennej i stałej temperatury będzie w tym przypadku nie lada wyzwaniem. Rozwiązaniem może okazać się niewielki grzejnik, ale za to niezwykle wydajny. Produkowane są grzejniki z przeznaczeniem właśnie do małych łazienek, które posiadają kompaktowe rozmiary i równocześnie dużą moc grzewczą.

Sprawdźmy zawsze, czy kolektory takiego grzejnika umieszczone są w sposób symetryczny, czyli po dwóch stronach jego osi pionowej, ponieważ tylko taki ich układ będzie gwarancją dwukrotnie wyższej grzewczej mocy. Poza tym umożliwi nam to wieszanie na nim ręczników.

Budowa i aranżacje domu, mieszkania to prawdziwe wyzwanie. Kierujmy się podstawowymi zasadami, a nie sprawią nam one większych problemów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij