Jak dopasować grzejnik do stylu pomieszczenia?

Poza aspektem dopasowania mocy grzewczej i wymiarami, a także budową grzejnika dekoracyjnego, konieczne jest zwrócenie uwagi na jego wygląd zewnętrzny. Ten aspekt często jest pomijany, a przecież grzejnik również stanowi element aranżacji i nie pełni jedynie funkcji praktycznej. Zatem jak dopasować grzejnik do stylu pomieszczenia?

Aranżacja w stylu prowansalskim – jak dobrać idealny grzejnik?

W przypadku modernizacji i remontu mieszkania rozpoczyna się od wymiany instalacji. Decydując się na ofertę grzejników płytowych trzeba już mieć w głowie aranżację jaką chce się wybrać w danym wnętrzu. Dzięki temu można odpowiednio dobrać zarówno barwę, jak i kształt grzejnika dekoracyjnego. W przypadku stylu prowansalskiego najlepszymi kolorami są pastele, a także biel, dlatego najlepszym wyborem będzie biały grzejnik dekoracyjny. Będzie się stapiał z klimatem wnętrza i nie będzie go dominował. Najlepszym miejscem dla grzejnika dekoracyjnego podłużnego jest ściana obok okna. Można również wybrać model podokienny jeśli jest na tyle miejsca, by go w tam zamontować.

Aranżacja w stylu industrialnym – grzejniki dekoracyjne o stalowym wykończeniu

Styl industrialny nie zakłada specjalnego ukrywania przyłączy centralnego ogrzewania, gdyż jest on bardzo surowy i nawiązujący do fabrycznych wnętrz. W związku z tym można tu zdecydować się na grzejnik płytowy malowany proszkowo w kolorze stalowym, który współgrał będzie z jasnoszarymi kolorami ścian w salonie i stworzy monochromatyczną aranżację. Producenci grzejników dekoracyjnych odmienne od oferowanych kolory grzejników przygotowują na zamówienie. Oczywiście same parametry grzejnika pozostają bez zmian, a inna jest jedynie zewnętrzna powłoka. Malowanie proszkowe, a następnie wypalanie w wysokiej temperaturze zapewnia odporność grzejnika na korozję, co jest niezwykle istotne. Jeśli chodzi o łazienkę to poza tradycyjnym grzejnikiem płytowym sprawdzi się również grzejnik drabinkowy. W przypadku aranżacji w stylu industrialnym doskonale sprawdzi się czarny z chromowanym wykończeniem.

Dobierz grzejnik do sypialni urządzonej w stylu glamour

Niezależnie od tego czy aranżacja jest nowoczesna, czy wnętrze jest stylizowane, to w każdej konfiguracji sprawdzają się najlepiej grzejniki dekoracyjne o niewyszukanej, geometrycznej formie. W sypialni, którą chce się urządzić w stylu glamour grzejnik dekoracyjny można umieścić we wnęce. Może to być grzejnik płytowy o gładkiej powierzchni. Ze złoceniami i posrebrzanymi elementami stylu glamour najlepiej skomponuje się klasyczny biały model z oferty grzejników płytowych. Może stworzyć dopełniające się połączenie z dekoracyjnym łóżkiem z pikowanym wezgłowiem o prostokątnym kształcie.

Styl pomieszczenia to również jego przeznaczenie

Są pomieszczenia, które wymagają zastosowania nie tylko ciekawych rozwiązań designerskich, ale również wszelkich kwestii bezpieczeństwa. W pokoju dziecka jest ono szczególnie istotne. Niezależnie od wybranej kolorystyki warto wybrać taki model grzejnika dekoracyjnego, który nie będzie zamontowany na ścianie bardzo nisko, a dodatkowo będzie posiadał zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu dziecko podczas zabawy w ganianego nie wpadnie na kaloryfer i nie zrobi sobie krzywdy. Oczywiście warto wybrać grzejnik, który współgrał będzie z aranżacją. Niezależnie od tego czy pokój będzie niebieski i urządzony w stylu skandynawskim czy różowy, w stylu prowansalskim, to w każdym przypadku sprawdzą się białe grzejniki dekoracyjne z oferty grzejników płytowych.

Dopasowanie grzejnika do stylu pomieszczenia powoduje, że nie psuje on ogólnej estetyki. Modele dekoracyjne mogą być bardzo oryginalne i mieć formę kwadratu z wbudowanym głośnikiem czy lustrem. Bywają również grzejniki w formie wieszaka ze światłem ledowym, które sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Jednak największą popularnością cieszą się grzejniki płytowe ze względu na to, że można dopasować je do każdej, nawet najbardziej wyszukanej aranżacji pomieszczenia. Prostota w formie zawsze się sprawdza i jest ponadczasowa, więc nawet jeśli zmieni się wystrój, grzejnik będzie mógł pozostać na swoim miejscu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij