Poza aspektem dopasowania mocy grzewczej i wymiarami, a także budową grzejnika dekoracyjnego, konieczne jest zwrócenie uwagi na jego wygląd zewnętrzny. Ten aspekt często jest pomijany, a przecież grzejnik również stanowi element aranżacji i nie pełni jedynie funkcji praktycznej. Zatem jak dopasować grzejnik do stylu pomieszczenia?

Aranżacja w stylu prowansalskim – jak dobrać idealny grzejnik?

W przypadku modernizacji i remontu mieszkania rozpoczyna się od wymiany instalacji. Decydując się na ofertę grzejników płytowych trzeba już mieć w głowie aranżację jaką chce się wybrać w danym wnętrzu. Dzięki temu można odpowiednio dobrać zarówno barwę, jak i kształt grzejnika dekoracyjnego. W przypadku stylu prowansalskiego najlepszymi kolorami są pastele, a także biel, dlatego najlepszym wyborem będzie biały grzejnik dekoracyjny. Będzie się stapiał z klimatem wnętrza i nie będzie go dominował. Najlepszym miejscem dla grzejnika dekoracyjnego podłużnego jest ściana obok okna. Można również wybrać model podokienny jeśli jest na tyle miejsca, by go w tam zamontować.

Aranżacja w stylu industrialnym – grzejniki dekoracyjne o stalowym wykończeniu

Styl industrialny nie zakłada specjalnego ukrywania przyłączy centralnego ogrzewania, gdyż jest on bardzo surowy i nawiązujący do fabrycznych wnętrz. W związku z tym można tu zdecydować się na grzejnik płytowy malowany proszkowo w kolorze stalowym, który współgrał będzie z jasnoszarymi kolorami ścian w salonie i stworzy monochromatyczną aranżację. Producenci grzejników dekoracyjnych odmienne od oferowanych kolory grzejników przygotowują na zamówienie. Oczywiście same parametry grzejnika pozostają bez zmian, a inna jest jedynie zewnętrzna powłoka. Malowanie proszkowe, a następnie wypalanie w wysokiej temperaturze zapewnia odporność grzejnika na korozję, co jest niezwykle istotne. Jeśli chodzi o łazienkę to poza tradycyjnym grzejnikiem płytowym sprawdzi się również grzejnik drabinkowy. W przypadku aranżacji w stylu industrialnym doskonale sprawdzi się czarny z chromowanym wykończeniem.

Dobierz grzejnik do sypialni urządzonej w stylu glamour

Niezależnie od tego czy aranżacja jest nowoczesna, czy wnętrze jest stylizowane, to w każdej konfiguracji sprawdzają się najlepiej grzejniki dekoracyjne o niewyszukanej, geometrycznej formie. W sypialni, którą chce się urządzić w stylu glamour grzejnik dekoracyjny można umieścić we wnęce. Może to być grzejnik płytowy o gładkiej powierzchni. Ze złoceniami i posrebrzanymi elementami stylu glamour najlepiej skomponuje się klasyczny biały model z oferty grzejników płytowych. Może stworzyć dopełniające się połączenie z dekoracyjnym łóżkiem z pikowanym wezgłowiem o prostokątnym kształcie.

Styl pomieszczenia to również jego przeznaczenie

Są pomieszczenia, które wymagają zastosowania nie tylko ciekawych rozwiązań designerskich, ale również wszelkich kwestii bezpieczeństwa. W pokoju dziecka jest ono szczególnie istotne. Niezależnie od wybranej kolorystyki warto wybrać taki model grzejnika dekoracyjnego, który nie będzie zamontowany na ścianie bardzo nisko, a dodatkowo będzie posiadał zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu dziecko podczas zabawy w ganianego nie wpadnie na kaloryfer i nie zrobi sobie krzywdy. Oczywiście warto wybrać grzejnik, który współgrał będzie z aranżacją. Niezależnie od tego czy pokój będzie niebieski i urządzony w stylu skandynawskim czy różowy, w stylu prowansalskim, to w każdym przypadku sprawdzą się białe grzejniki dekoracyjne z oferty grzejników płytowych.

Dopasowanie grzejnika do stylu pomieszczenia powoduje, że nie psuje on ogólnej estetyki. Modele dekoracyjne mogą być bardzo oryginalne i mieć formę kwadratu z wbudowanym głośnikiem czy lustrem. Bywają również grzejniki w formie wieszaka ze światłem ledowym, które sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Jednak największą popularnością cieszą się grzejniki płytowe ze względu na to, że można dopasować je do każdej, nawet najbardziej wyszukanej aranżacji pomieszczenia. Prostota w formie zawsze się sprawdza i jest ponadczasowa, więc nawet jeśli zmieni się wystrój, grzejnik będzie mógł pozostać na swoim miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ