Jak działa szlifierka mimośrodowa i do czego służy?

Szlifierki mimośrodowe działają na podobnej zasadzie jak szlifierki oscylacyjne. Wprowadzają jednak w trakcie działania ruch obrotowy stopy szlifierskiej, który sprawia, że ich praca jest bardziej agresywna i szybsza. Dzięki temu zapewniają lepszą efektywność i są przydatne przy wielu pracach wymagających obróbki drewna i innych materiałów budowlanych. Jakie mają zalety i w jakich pracach mogą okazać się przydatne? Dowiedz się tego z dzisiejszego artykułu.

Na co zwrócić uwagę kupując szlifierkę mimośrodową?

Szlifierki mimośrodowe przeważnie wykorzystujemy do obróbki drewna. Są proste w użyciu i mogą jej używać nawet osoby niemające wiele wspólnego z pracami budowlanymi. Dzięki szlifierkom mimośrodowym, możemy pracować na powierzchniach płaskich, wklęsłych i wypukłych. Zapewniają zdecydowanie szybszą pracę niż klasyczne maszyny oscylacyjne. Dzięki możliwości zmiany tarczy mogą pełnić funkcję polerki.

Kupując szlifierki mimośrodowe do drewna, warto wybrać urządzenie z funkcją odsysania pyłu. Jest ona niezwykle przydatna, ponieważ redukuje ilość zanieczyszczeń, które wydostają się z urządzenia na zewnątrz, dzięki czemu po pracy mamy mniejszą ilość sprzątania. Funkcja ta umożliwia nam również pracę bez maski ochronnej. Podczas zakupu nie warto kierować się wyłącznie ceną, a przede wszystkim parametrami technicznymi konkretnego modelu. Im będą one lepsze, tym praca, jaką mamy wykonać, będzie prostsza i bardziej precyzyjna.

Pamiętajmy, by zwracać uwagę nie tylko na średnicę tarczy, która może mieć średnicę od 15 do 25 cm, ale przede wszystkim na liczbę oscylacji. Im jest ona większa, tym dokładniejsza będzie praca urządzenia. Kolejnym ważnym elementem jest mimośrodowość. Wartość tam informuje nas o wielkości wychylenia tarczy w stosunku do własnej osi. Wiele modeli oferuje możliwość wymiany stopy, dzięki temu rozwiązaniu nasza szlifierka mimośrodowa może przemienić się w urządzenie oscylacyjne.

Do jakich prac możemy wykorzystać szlifierkę mimośrodową?

Urządzenia te są niedrogie w zakupie i bardzo uniwersalne. Powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego majsterkowicza. Szlifierka mimośrodowa umożliwia nam wyrównywanie drewnianych powierzchni o różnym stopniu zakrzywienia. Najlepiej sprawdza się jednak na prostym drewnie, które wymaga szybkiej obróbki. Szlifierka mimośrodowa to jednak nie tylko obróbka drewna, można ją wykorzystać do pracy przy powierzchniach lakierowanych, szpachlowanych, ale także metalowych. Są one też często wykorzystywane jako maszyny do polerowania lakieru samochodowego.

Ta ogromna uniwersalność i dość niska cena sprawiają, że są urządzeniami pożądanymi przez wielu majsterkowiczów. Warto zaznaczyć, że ceny tych maszyn zaczynają się w sklepach już od 100 zł, ale są to szlifierki słabo wyposażone i niemarkowe. Do prac profesjonalnych, warto wybierać lepsze urządzenia o bogatszym wyposażeniu, które nie tylko poprawiają komfort pracy, ale też zwiększają ich szybkość.

Elektronarzędzia - sklep internetowy JP-Tech

Dobrze wyposażony sprzęt od markowego producenta bez wątpienia służyć będzie nam przez długie lata. W przypadku urządzeń chińskich producentów może okazać się, że szybko będą się zużywać. Mimo wszystko do amatorskich prac przy obróbce drewna z powodzeniem można wykorzystać również te słabsze maszyny. Decydując się na zakup takich urządzeń, warto wybrać sklep, który posiada sprzęt wysokiej jakości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij