parking noc

Jak przygotować tanio i szybko parking firmowy dla samochodów osobowych? Poznaj najlepsze rozwiązania

Odpowiednie przygotowanie terenu przed firmą jest bardzo istotne. Trzeba zadbać o parking dla pracowników i dla klientów. Jednak jak zrobić to szybko i tanio? Mamy kilka propozycji, które się sprawdzą. Poznaj rozwiązania, które według nas są najlepsze.

Po pierwsze: zielony parking i jak go wykonać

zadbany trawnikNaszą pierwszą propozycją jest zielony parking i to nie byle jaki. Do jego wykonania potrzebna będzie krata trawnikowa z polietylenu, żwir, piasek, ziemia ogrodowa i nasiona traw odpornych na uszkodzenia. Jeśli budynek zdobi zielona ściana, która pochłania zanieczyszczenia, gwarantuje dodatkowo izolację termiczną i akustyczną, a dodatkowo jest niewątpliwym elementem dekoracyjnym, to warto dobrać do niej odpowiedni parking. Ten zielony będzie idealnym wyborem. Najpierw potrzebnych będzie nieco prac ziemnych, trzeba wykopać warstwę gleby, a cały wykop powinien mieć głębokość około 30 cm. Potem wykop należy dobrze ubić dlatego przydadzą się maszyny drogowe takie jak zagęszczarki i walce. Ten drugi sprzęt sprawdzi się po wysypaniu w wyrównanym wykopie warstwy żwiru. Potem przychodzi pora na rozłożenie linii nawadniających, np. systemu zraszania. Potem należy ułożyć krawężniki. Na warstwę żwiru sypie się warstwę piasku, który również musi zostać ubity. Następnie należy rozłożyć kratkę z polietylenu, a w jej otwory wysypać nasiona traw, które następnie należy obficie podlać wodą. W krótkim czasie powstanie piękny zielony parking. Ale są również inne możliwości.

Po drugie: parking żwirowy, czyli szybko i tanio

Jeszcze szybsze będzie wykonanie parkingu żwirowego. Tutaj również należy stworzyć wykop, około półmetrowy z odpowiednimi spadkami, które powinny wynosić przynajmniej 4 procent. Dzięki temu kruszywo nie będzie rozmiękać i nie powstaną koleiny. Do wykonania parkingu żwirowego można wykorzystać tłuczeń, kliniec, grys, czy też miał kamienny. Sprawdzą się kruszywa granitowe, bazaltowe, porfirowe, sjenitowe lub wapienne. Takie są najmniej nasiąkliwe. Wykop należy wyrównać i ubić zagęszczarką. Potem można kłaść kolejne warstwy żwiru. Można również użyć kratki z tworzywa, którą wypełni się kruszywem i żwirem. Jednak wcześniej należy pamiętać o ułożeniu krawężników. Można wykorzystać gotowe, betonowe. Taki parking będzie trwały i efektowny. Świetnie będzie pasował do elewacji w stylu industrialnym.

Po trzecie: wykonanie z płyt betonowych, czyli klasyczne i trwałe rozwiązanie

parkingKolejną propozycją na szybkie wykonanie parkingu jest wykorzystanie płyt betonowych. Taki materiał jest niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia i nienasiąkliwy. Charakteryzuje się również znaczną mrozoodpornością. Z niego można wykonywać nie tylko parkingi, ale również tymczasowe drogi dojazdowe. Oczywiście i w tym przypadku należy zadbać o ułożenie warstwy drenującej, aby płyty łatwiej się układało i pozostawały na jednym poziomie bez widocznych uskoków. Można ją wykonać z mieszaniny żwiru i piasku, a następnie użyć zagęszczarki i warstwy świeżej ziemi, która także będzie poddana prasowaniu. Płyty betonowe betblok nieażurowe stworzą parking w surowym stylu, który będzie inwestycją na lata.

Po czwarte: A może parking z płyt ażurowych?

Inną propozycją jest wykonanie parkingu z ażurowych płyt betonowych. Takie rozwiązanie bardzo często spotyka się w miastach, gdyż gwarantuje trwałość, a jednocześnie pozwala zachować skrawek zieleni wśród elementów betonowych i murowanych. Zatem postępowanie w tym przypadku jest standardowe, gdyż trzeba zadbać o to, by ziemia nie była zbyt nasiąkliwa, a płyta mimo swojego ciężaru i gabarytów nie zapadała się. Posianie trawy jest świetnym pomysłem, gdyż tak przygotowany parking doskonale się prezentuje. Zamiast tradycyjnych linii można posadzić gęsto rosnące rośliny, które są odporne na niekorzystne warunki miejskie, w tym spaliny generowane przez samochody.

Jest wiele możliwości jak tanio i szybko wykonać firmowy parking. Ważne by był on trwały i niezawodny, a jeśli przy tym prezentuje się bardzo estetycznie, to jeszcze lepiej. Warto zatem skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które gwarantują możliwość intensywnego użytkowania parkingu firmowego przez lata. Nawet znaczne obciążenie nie wpływa negatywnie na strukturę takich parkingów, jeśli są odpowiednio wykonane.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij