Jaką pompę do ogrzewania podłogowego wybrać?

Ogrzewanie podłogowe zapewnia mieszkańcom budynku komfort cieplny przy mniejszym zużyciu energii niż w przypadku ogrzewania tradycyjnymi grzejnikami. Ponadto pionowy rozkład ciepła w pomieszczeniach jest bardzo korzystny z punktu widzenia fizjologii ludzkiego organizmu. Niektórzy decydują się również na połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikowym ze względu na możliwość efektywnego i tańszego  zapewnienia komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Ale jaką pompę należy zamontować, żeby taki układ mógł prawidłowo funkcjonować? 

Grupa pompowa z mieszaczem 

W przypadku ogrzewania płaszczyznowego konieczny jest zakup pompy z tak zwanym mieszaczem do podłogówki. Mieszacz jest potrzebny, by móc dostarczyć do podłogówki niższej temperatury niż jest generowana przez kocioł pracujący na wysokich obrotach. Grupa pompowa z mieszaczem będzie działała więc na zasadzie mieszania gorącej wody z pieca z chłodną cieczą powracającą z obiegu w celu uzyskania optymalnej temperatury dla podłogówki. 

 

Zespół mieszający powinien być dobrany pod kątem konkretnych rozwiązań zastosowanych w danym układzie grzewczym. Przy wybieraniu odpowiedniej grupy pompowej warto pamiętać o elementach usprawniających pracę urządzenia, takich jak termostatyczny zawór mieszający, który umożliwia kontrolę nad temperaturą wody. Taki zawór zapewnia utrzymanie stałej temperatury na wejściu, dzięki czemu cały układ grzewczy działa sprawnie i niezawodnie. 

Grupa pompowa Afriso – numer 1 według użytkowników

Poszukując najlepszej grupy pompowej do swojego domu, warto przyjrzeć się dokładnie ofercie urządzeń dostępnych na rynku i porównać ich wszelkie parametry, ceny i możliwości. Obecnie największa popularnością cieszy się grupa pompowa Afriso, jako produkt od sprawdzonego i cenionego producenta. 

 

Afriso nieustannie wypuszcza na rynek coraz to nowsze generacje urządzeń, ulepszane na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem i preferencjami użytkowników. Wśród użytkowników ogrzewania podłogowego dość dużą popularnością cieszą się również urządzenia skonstruowane przez markę Galmet, Immergas czy KAN-therm. 

Pompy obiegowe – najważniejszy element instalacji 

Dobrze przemyślana i zaprojektowana instalacja grzewcza może stanowić bezobsługowe rozwiązanie i zapewniać naprawdę wysoki komfort użytkownikom. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich elementów w tym funkcjonalnej pompy. Przy wyborze jednej z pomp obiegowych warto skorzystać z doradztwa pracowników profesjonalnej hurtowni, którzy pomogą odpowiednio zaplanować umiejscowienie urządzeń i wskażą, które z nich będą najbardziej optymalne dla danego typu instalacji grzewczej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij