Pomagamy przy zakupie agregatu prądotwórczego
Agregaty prądotwórcze bardzo często są kupowane przez osoby zamieszkujące w domkach jednorodzinnych lub przez wyjeżdżających na kemping. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku to urządzenia bardzo przydatne, niewielkich gabarytów, będące niezawodnym źródłem prądu.
Co robić kiedy zabraknie prądu?
Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy występują braki w dostawie prądu. Wtedy jednym z najlepszych rozwiązań jest agregat prądotwórczy, za pomocą którego włączysz w domu potrzebne sprzęty elektryczne. Wybierając się na wakacje pod namiot lub kamperem również warto zabrać ze sobą mniejszy i poręczny agregator. Za jego pomocą doświetlisz dane miejsce, podłączysz telewizor, lodówkę czy doładujesz akumulator samochodowy.
Jak działa agregat prądotwórczy?
Zbudowany jest z silnika spalinowego i prądnicy, zmieniającej ruch tłoków na prąd elektryczny w uzwojeniu. Następnie wygenerowana energia trafia od wybranego fragmentu sieci energetycznej lub do konkretnego urządzenia. To jest podstawa działania agregatora, ale poszczególne modele różnią się między sobą technicznymi parametrami. Kupując takie urządzenie, musisz konkretnie wiedzieć, czego szukasz i gdzie będzie to urządzenie używane. Jest to bardzo ważne, bo wiele zależy od wysokości jego napięcia. Jednofazowe, to zazwyczaj agregatory turystyczne, do których podłączysz jedynie kompaktowe sprzęty elektryczne. Takie urządzenie z powodzenie możesz też wykorzystać w domu do zasilania urządzeń AGD i RTV. Co więcej agregatory trójfazowe mają dwa wyjścia – do urządzeń jedno i trójfazowych, dlatego jeśli nie wiesz dokładnie, jaki typ sprzętów będziesz zasilać, wybierz właśnie taki typ agregatora.
Zwróć uwagę na jego moc!
Dany agregator będzie zasilał konkretne urządzenie, jeśli ma określoną moc. Podawana jest ona w Kw na tabliczce znamionowej w dwóch wartościach – albo przy pełnym obciążeniu i maksymalnym spalaniu, albo przy spalaniu o wartości 75%. Skąd wiadomo, o jakiej mocy wybrać agregat? Wystarczy dodać do siebie moc wszystkich urządzeń, które będą przez niego zasilane i zobaczyć, czy wychodzi suma większa od mocy agregatora. Jeśli tak, to właśnie taki typ urządzenia należy zakupić. Oczywiście obliczając moc maksymalnego poboru, należy brać zawsze pod uwagę moc maksymalną, a nie znamionową. Jest też taka zasada, że do potrzebnej mocy rozruchowej danego urządzenia zasilanego, należy zawsze dodać 30% więcej energii, aby obliczenia były miarodajne.
HONDA ECM2800 – wydajna i ekonomiczna!
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jednofazowego agregatora, wejdź tutaj https://seger.pl/p/15/485/agregat-pradotworczy-honda-ecm2800-2-8kw–agregaty-pradotworcze-urzadzenia-budowlane.html i zapoznaj się z niewielkim gabarytowo urządzeniem HONDA ECM2800. Ma kompaktową budowę, moc 2,8kW, jest wydajny i wyposażony w powiększony, ponad 14 litrowy zbiornik paliwa, na którym umieszczony jest wskaźnik poziomu paliwa. Gwarantuje też niezawodność i bardzo szybki rozruch. W agregacie zastosowano tzw. v-amortyzatory – chroniące układ silnika i prądnicy przed zerwaniem w czasie transportu, czy użytkowania w trudnych warunkach. Cały mechanizm zamknięty został w stalowej ramie, trwałej i dobrze zabezpieczonej. Przeciążeniowy wyłącznik termiczny prądnicy zwiększa bezpieczeństwo codziennej eksploatacji. Idealny na wyjazdy z przyczepą kempingową, na działkę do domku jednorodzinnego. Kupowany jest także przez firmy budowlane i remontowe.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Podczas zakupu zwracaj uwagę także na ilość decybeli generowanych przez urządzenie, zbiornik paliwa, rodzaj silnika i markę. Lepszy gatunkowo sprzęt, zapewni wydajniejszą pracę.