kupujemy-panele-ogrodzeniowe-postawmy-na-jakosc-i-dobre-parametry-1

Kupujemy panele ogrodzeniowe – postawmy na jakość i dobre parametry

Panele ogrodzeniowe to prosty sposób na estetyczne ogrodzenie posesji. Warto wybrać segmenty wysokiej jakości, trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się schludnym ogrodzeniem przez wiele lat.

Charakterystyka paneli ogrodzeniowych

Panele ogrodzeniowe mają postać gotowych segmentów, które można zamontować samodzielnie, w bardzo prosty sposób, nie wymagający przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych. Zbudowane są z drutów stalowych o różnych średnicach, połączonych ze sobą poprzez zgrzewanie. Od grubości owych drutów zależy wytrzymałość ogrodzenia oraz jego sztywność. Panele ogrodzeniowe spotkać możemy wokół różnego rodzaju firm, obiektów sportowych i miejsc użyteczności publicznej. Deweloperzy często decydują się na ogrodzenie za ich pomocą strzeżonych osiedli. Nadają się jednak równie dobrze na prywatne posesje. Ich trwałość oraz stopień zabezpieczenia terenu zależą od użytych materiałów.

Jak zamontować panele?

Panele ogrodzeniowe można kupować na sztuki, dopasowując ich ilość do zapotrzebowania. Należy do nich dobrać odpowiednie słupki montażowe – stanowić będą one podstawę konstrukcji. Panele montowane są do słupków za pomocą specjalnych obejm. Jeśli chodzi o podłoże, konstrukcja może zostać postawiona w gruncie lub na cokole, w zależności od upodobań oraz zapotrzebowania. Podmurówka nada ogrodzeniu solidniejszego wyglądu, zapewniając mieszkańcom posesji poczucie bezpieczeństwa. Sprawdzi się również w przypadku działek, na których przebywają psy. Zapobiegnie ich podkopywaniu się pod płotem i uciekaniu.

kupujemy-panele-ogrodzeniowe-postawmy-na-jakosc-i-dobre-parametry-2

Panele kontra siatka

Ażurowe panele ogrodzeniowe przypominają nieco tradycyjną siatkę. Różnią się od niej jednak sztywnością, a co za tym idzie również wytrzymałością na obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Są zbudowane z grubszych i mniej elastycznych drutów. Kolejną przewagą paneli jest możliwość wymienienia jednego segmentu w przypadku uszkodzenia. Jeśli posesja ogrodzona jest za pomocą rozwijanej siatki, zabieg ten będzie trudniejszy i może wiązać się z koniecznością wymiany na dłuższym odcinku.

kupujemy-panele-ogrodzeniowe-postawmy-na-jakosc-i-dobre-parametry-3

Panele kontra przęsła

Panele ogrodzeniowe porównać można również do popularnych metalowych przęseł, chętnie stosowanych na prywatnych posesjach ze względu na walory estetyczne. Choć być może panele ustępują pod względem wyglądu eleganckim wyrobom kowalskim, to z pewnością wygrywają, jeśli chodzi o korzystną cenę zakupu i koszt montażu.

Czym powinny charakteryzować się panele ogrodzeniowe?

Wybierając panele ogrodzeniowe, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Aby służyły nam przez lata, muszą być zabezpieczone przed rdzewieniem. Konstrukcje pokryte powłoką antykorozyjną nie tylko dłużej zachowają ładny wygląd, ale również dłużej spełniać będą swoją rolę, zabezpieczając teren przed wejściem nieproszonych gości. Powłoki antykorozyjne to przede wszystkim ocynk ogniowy, ocynk galwaniczny połączony z lakierowaniem proszkowym oraz ocynk ogniowy połączony z malowaniem.

Panele ogrodzeniowe to stosunkowo tani, solidny i wytrzymały sposób na ogrodzenie działki. Warto rozważyć ich zakup, jeśli szukamy ażurowego płotu o wysokich parametrach użytkowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij