Modne zadaszenia tarasowe – zobacz, które propozycje są uważane za najgorętsze w tym roku!

W końcu masz trochę więcej wolnego czasu i stwierdziłeś, że z racji coraz cieplejszej i bardziej słonecznej pogody, to już najwyższa pora zająć się aranżacją tarasu? Z pewnością nie pożałujesz tej decyzji!

Wiele osób posiadających to niewątpliwe udogodnienie zgodnie przyznaje, że ten kto choć raz miał okazję zażyć relaksu na własnym (bądź czyimś) tarasie, ten już zawsze będzie szukał choć kilku wolnych minut, które mógłby przeznaczyć na odpoczynek z widokiem na pięknie się prezentujący ogród, niezależnie od tego jaka jest akurat pora roku. Jeżeli więc od dłuższego czasu marzysz o zaprowadzeniu ładu w miejscu przeznaczonym pod taras oraz stworzenia tam warunków sprzyjających odpoczynkowi, to koniecznie zapoznaj się z dzisiejszym artykułem przygotowanym wraz z Ogrodolandią oraz Ogrodowym Salonem.

Planujemy budowę tarasu – gdzie powinno być usytuowane miejsce przeznaczone do odpoczynku?

Choć jest to oczywiście kwestia gustu oraz indywidualnych preferencji, to jednak na przestrzeni lat przyjęło się praktykować rozwiązanie, zgodnie z którym taras nie powinien znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy oraz altany śmietnikowej, a raczej znajdować się w części działki, na której można liczyć na nieco więcej prywatności – zazwyczaj z tyłu lub z boku budynku.

Planując konkretne położenie tarasu warto mieć na względzie również fakt, że poszczególne kierunki świata zapewniają określone, niezmienne warunki jeżeli chodzi o nasłonecznienie, ilość cienia oraz widność. Decydując się na umieszczenie tarasu po stronie południowej możesz więc liczyć na intensywne słońce przez cały dzień, z kolei wybierając stronę wschodnią bądź zachodnią naturalne, intensywne oświetlenie będzie towarzyszyło Ci wyłącznie w pierwszej lub drugiej połowie dnia. Nie bez znaczenia jest również kwestia taka jak chociażby rozmiar tarasu – przyjmuje się bowiem zasadę, że jego powierzchnia powinna pozwolić na swobodne ułożenie na nim nie tylko stołu, ale także kompletu krzeseł, czyli nie może być mniejsza niż 2,5 m x 2,5 m.

A skoro poruszyliśmy już kwestię tarasu… decydując się na tego typu element sprzyjający wypoczynkowi w ogrodzie warto także zadbać o odpowiednie zadaszenie, które zapewni pożądany cień, ochroni przed ewentualnym deszczem oraz pozwoli rozkoszować się słońcem w bezpieczny sposób. Jaką konstrukcją powinno odznaczać się godne uwagi zadaszenie i które rodzaje zadaszeń tarasowych uważane są za najmodniejsze propozycje tego roku? Zaraz wszystko stanie się jasne!

Zadaszeniem, na które warto zwrócić uwagę jest model z rozsuwanym dachem – tego typu zadaszenia na taras czekają na Ciebie w Ogrodowym Salonie

Zadaszenie na taras – przykładowe konstrukcje

Dobra wiadomość dla wszystkich obecnych oraz przyszłych właścicieli tarasu, którzy coraz poważniej myślą o jego zadaszeniu jest taka, że praktycznie każdy materiał wykorzystany do wykończenia przydomowej przestrzeni nadaje się jako podstawa do przytwierdzenia na nim stałej bądź czasowej osłony przed ostrym słońcem i innymi niekoniecznie pożądanymi warunkami atmosferycznymi.

Niezależnie od tego czy Twój taras pokryty jest gresem, drewnem, płytkami z klinkieru lub kamienia czy też podestami kompozytowymi wykonanymi z WPC, w każdym z wymienionych przypadków możesz bez obaw zdecydować się zarówno na zwykły parasol ogrodowy bądź markizę, jak i bardziej solidne i trwałe rozwiązania w postaci stałych zadaszeń na taras. Jeżeli chodzi o konstrukcję tego typu zadaszeń tarasowych, wśród propozycji dostępnych w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą mebli oraz akcesoriów ogrodowych (np. takich jak Ogrodowy Salon i Ogrodolandia) znajdują się projekty wykonane z drewna świerkowego, modrzewia oraz sosny, stali, a także aluminium.

Wybór konkretnego modelu zadaszenia na taras powinien być uzależniony nie tylko od jego walorów estetycznych, ale również od zewnętrznego wyglądu domu – warto podkreślić, że w większości przypadków montaż zadaszenia wygląda tak samo: słupy nośne mocuje się na betonowych stopach fundamentowych bądź też przytwierdza się je do uchwytów zamontowanych na prętach lub śrubach, które wcześniej zostały osadzone w betonie.

Najpopularniejsze rodzaje zadaszeń tarasowych

Wśród najpopularniejszych obecnie rodzajów zadaszeń na taras możemy wymienić trzy, następujące typy:

  • zadaszenia składające jedynie z dachu oraz podpór;
  • zadaszenia w postaci konstrukcji wyposażonych w ścianki boczne, które zapewniają możliwość całkowitego bądź częściowego osłonięcia zadaszenia, które podczas chłodniejszych miesięcy może zamienić się w tzw. ogród zimowy;
  • pergole z roletami lub markizy, czyli wykonane z Płotna „daszki”, które zapewniają wyłącznie częściową osłonę przed słońcem, a w razie deszczu wymagają dokładnego zwinięcia, gdyż zdecydowanie nie służy im wilgoć;

Zadaszenia na taras w postaci żagli

Żagiel ogrody to jeden z najnowszych i jednocześnie najbardziej popularnych rozwiązań wykorzystywanych do zwieńczenia tarasu bądź też stworzenia zadaszonej i zacienionej części na dowolnie wybranym fragmencie ogrodu. W porównaniu z innymi, dostępnymi rodzajami zadaszeń, żagle wyróżniają się nie tylko charakterystyczną formą, ale również subtelnym wyglądem, którego na próżno jest szukać np. w przypadku zadaszeń ze stali.

Ponadto, odznaczają się one wysoką trwałością, którą nadaje im akrylowe tworzywo z jakiego są wykonane, a także sposobem montażu – można mocować je nie tylko do istniejących już ścian budynku, ale też do drewnianych konstrukcji (takich jak chociażby pergole) oraz masztów. Żagle znakomicie sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach ogrodu.

Pergole

Na liście najmodniejszych obecnie zadaszeń nie mogło oczywiście zabraknąć pergoli, a więc wykonanego z drewna lub metalu zadaszenia tarasowego, które składa się z podwójnego szeregu słupów pomiędzy którymi umieszczona jest kratownica oraz z ażurowego zadaszenia. Pergola perfekcyjnie odnajduje się w aranżacjach w stylu klasycznym oraz prowansalskim, a jej powodem jej popularności jest fakt iż pełni ona zarówno funkcję ozdobną, jak i użytkową – jej charakterystyczne boczne elementy często wykorzystywane są jako oparcie dla pnących i zwisających się roślin.

Interesującą ofertę stylowych pergoli tarasowych i innego typu zadaszeń przygotowała w tym sezonie Ogrodolandia,

Zadaszenia na taras z lameli

Na liście najmodniejszych zadaszeń tarasowych tego sezonu nie mogło oczywiście zabraknąć propozycji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród miłośników nowoczesnego, minimalistycznego stylu, czyli stałej „”osłony” wykonanej ze wzmocnionych, aluminiowych lameli. Tego rodzaju zadaszenia wyróżniają się znakomitą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak m.in. deszcz, intensywne promienie UV (które w przypadku niemal każdego innego materiału przyczyniają się do jego blaknięcia), a także wilgoć.

Zaletą, którą zdecydowanie warto nadmienić jest fakt, że lamelowe zadaszenia wyposażone są w system umożliwiający dopasowywanie stopnia ich nachylenia (bądź odchylenia) do własnych potrzeb, tak więc rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu zarówno fanom intensywnego słońca, jak i tym którzy wolą odpoczynek w bardziej zacienionych warunkach.

Odznaczające się jakością zadaszenia na taras? Koniecznie zajrzyj do oferty Ogrodolandii oraz Ogrodowego Salonu!

Chciałbyś zakupić zadaszenie tarasowe, które na tle konkurencji wyróżnia się trwałością oraz precyzją wykonania widoczną dosłownie w każdym, nawet najmniejszym elemencie, ale dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?

W takim razie wszystko wskazuje na to, że nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z ofertą sklepu online Ogrodowy Salon oraz Ogrodolandia! To właśnie we wspomnianych sklepach, wśród licznie dostępnych propozycji znajdziesz m.in. metalowe zadaszenia na taras, żagle, pergole, markizy, a także wiele innych projektów, które posłużą Ci przez wiele kolejnych sezonów i sprawią, że relaks w ogrodzie wzniesie się na zupełnie nowy poziom.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij