Największe magazyny w Polsce — co magazynują, do kogo należą

Największe magazyny w Polsce — co magazynują, do kogo należą?

Polska magazynami stoi? Patrząc na to, jak wiele ich powstaje, można byłoby stwierdzić, że coś w tym jest. Niewątpliwie magazyny jako budowle spełniają wiele różnych funkcji i wykorzystywane są przez najróżniejsze gałęzie rynkowe. Jak obecnie wygląda sytuacja w Polsce? Gdzie można znaleźć największe magazyny w naszym kraju?

Magazyny w Polsce – do czego są wykorzystywane?

Hale magazynowe wykorzystywane są do różnych celów, w zależności od tego, z jakim ich typem mamy do czynienia. Należy w końcu pamiętać o tym, że nie tylko ich wielkość ma tutaj znaczenie, ale i rola, jaką mają pełnić. Z tego też względu zazwyczaj przy ich stawianiu definiuje się już na wstępnie, w jaki celu i dla kogo będą one przeznaczone. Przykładowe rodzaje magazynów opisuje serwis www.topmagazyny.pl, przedstawiając różne rozwiązania technologiczne. Należy pamiętać, że od tego zależy jakie zastosowanie one znajdą na rynku. Warto przy tej okazji przyjrzeć się największym Polskim magazynom, tym, do kogo należą i co przechowują.

  1. Prologis Park Chorzów

Niewątpliwie jest to niekwestionowany lider, jeżeli chodzi o wielkość powierzchni magazynowej, nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce. Magazyn ten zajmuje aż 234 848 mkw i usytuowany jest w pobliżu autostrady A4 i nieopodal ważnego węzła komunikacyjnego Chorzów-Batory. Dzięki tej lokalizacji stanowi bardzo ważne połączenie na trasie między Ukrainą a Niemcami. Deweloper, jakim jest Prologis, tworzy magazyny, a następnie udostępnia je pod wynajem, przez co mogą się tam znajdować najróżniejsze firmy, między innymi Alfa Elektro, czyli hurtownia elektryczna, Latex Opony czy Euro-net, sieć detaliczna należąca do RTV Euro AGD.

  1. Tulipan Park Stryków

Drugim pod względem wielkości jest magazyn należący do spółki Sagro. Jego powierzchnia magazynowa liczy aż 188 tys. mkw. Obecnie udostępniane są tam magazyny pod wynajem, a z racji korzystnego usytuowania, czyli w pobliżu autostrady A1 i A2, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu firm szukających dla siebie miejsca. Powierzchnię magazynową zajmuje tam między innymi spółka wydawnicza należąca do PWN czy firmy zajmujące się produkcją osprzętu elektronicznego Corning.

  1. Europolis Park Błonie

Nieco mniejsze, ale nie mniej imponujące jest centrum logistyczne mieszczące się w pobliżu Warszawy. Tu także mamy do czynienia z magazynami do wynajęcia, a dzięki powierzchni liczącej 184 tys. mkw. wiele firm może z powodzeniem wykorzystać potrzebną dla siebie powierzchnię. Właścicielem parku jest CA IMMO, austriacka firma działająca na rynku nieruchomości, zajmująca się projektowaniem, budową, zarządzaniem i wynajmem budynków biurowych i magazynowych. Mieście się tam między innymi GTV czy Green Factory Logistics.

  1. Panattoni Park Poznań I

Konkretnie rzecz ujmując, centrum magazynowe Panattoni Park leży jakieś 15 km od Poznania w niewielkiej miejscowości Gądki. Suma powierzchni wszystkich dostępnych hal wynosi 171 tys. mkw. Jest to niezwykle nowoczesny obiekt, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, mające ułatwić pracę. Umiejscowienie także jest bardzo korzystne – znajduje się przy trasie S11 łączącej się bezpośrednio z autostradą A2. Powierzchnie magazynowe są tam wciąż dostępne pod wynajem. Mieści się tam między innymi sieć magazynów H&M.

  1. Prologis Park Wrocław Bielany Wrocławskie

Wartym wspomnienia jest także centrum logistyczne, które zostało wybudowane przez jednego z największych deweloperów. Liczy sobie ono powierzchnię ponad 160 tys. mkw, a wiele z dostępnych powierzchni może być zaadaptowane także na pomieszczenia biurowe. Znajduje się tam wiele magazynów, gotowych do wynajęcia. Znajdują się tam firmy z branż logistycznych, elektrycznych, w pobliżu znajduje się także magazyn Allegro.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij