Nowoczesna loggia – jak ją wykonać?

Loggia to swego rodzaju balkon, który znajduje się wewnątrz konstrukcji budynki. Przyjęła się powszechnie w naszym kraju, choć nie wszyscy za nią przepadają. Trzeba przyznać, że nie wygląda tak okazale jak taras a ciepło z wnętrza budynku ucieka, dlatego tak ważne jest ocieplenie loggi.

Artykuł powstał we współpracy z firmą gigastal.pl

Niemniej jednak nowoczesna loggia potrafi ochronić przed słońcem, wiatrem i pełni wręcz rolę osobnego pomieszczenia w domu. Można wykorzystać okucia do daszków szklanych i nawet zamknąć to pomieszczenie albo skorzystać tylko z daszku, który zapewni dodatkową ochronę przed deszczem podczas niekorzystnego wiatru.

Czym jest loggia, jak ją wykonać?

Loggia wnika w przestrzeń wnętrza domu, często jest widoczna w dużych blokach, ale także w domach jednorodzinnych. Dzięki takiej wnęce jest to miejsce osłonięte przez boczne ściany. Loggia może być zarówno zakończona balustradą, albo może zostać wykonana w taki sposób, że będzie stanowiła zamknięte pomieszczenie.

Wystarczy dobrze wykorzystać mocowanie szkła czy uchwyty do szkła z takiej firmy jak ta: http://gigastal.pl/uchwyty-do-szkla-zaciskowe-uchwyty-do-szyb-balustrad-c-1.html, aby wykonać piękną, nowoczesną loggię z przeszklonym dachem lub całymi panelami, które zamkną pomieszczenie.

Często loggie występują na dwóch poziomach szczególnie w blokach. Może być ona wykonana na różne sposoby – zarówno może należeć do jednego pomieszczenia, jak i być na całej szerokości budynku i łączyć wszystkie pomieszczenia. Niewątpliwie aby uniknąć ucieczki ciepła, należy dobrze przemyśleć ocieplenie loggi.

Najlepszym i najczęstszym pomysłem jest wełna mineralna, styropian a następnie pokrycie tego materiału cienkim tynkiem. Dokładną uwagę trzeba zwrócić na połączenie podłogi ze ścianami, gdyż są to miejsca newralgiczne i to przez nie ciepło najszybciej ucieka, będzie to zauważalne w szczególności podczas mrozów.

Nowoczesna loggia – mocowanie szkła

Loggie najczęściej występują jako powierzchnie otwarte, zakończone balustradą. Znacznie nowocześniejszy styl prezentują loggie, które są zakończone szklanymi powierzchniami. Są to wtedy pomieszczenia zamknięte a przeszklony widok jest po prostu cudowny.

Aby utworzyć taką loggię należy wykorzystać uchwyty do szkła, które muszą być zamontowane w sposób pewny i stabilny i założyć na nie potrzebne okucia do daszków szklanych.

Aby dobrze zamocować szkło, będzie potrzebna pomoc specjalistów i posiadanie odpowiednich, profesjonalnych narzędzi. Należy znać odpowiednią nośność loggi i z odpowiednimi pomiarami ją wykonać. Również uchwyty do szkła muszą zostać ustawione w dobrych miejscach w prawidłowy sposób.

Dobre mocowanie szkła zapewni długą żywotność takiej loggi, ocieplenie jej i przede wszystkim bezpieczeństwo podczas korzystania z takiego pomieszczenia, co jest niewątpliwie kwestią najważniejszą.

Funkcje loggi

Jeśli będzie ona dobrze wykonana i dobrze ocieplona może stanowić znacznie bardziej funkcjonalny balkon. Idealnie nada się do suszenia prania, ale także do spędzenia ciekawie czasu podczas letnich wieczorów. Dzięki zadaszeniu takiej loggi, nawet deszcz w letnie dni nie przeszkodzi miłośnikom wypoczynku na świeżym powietrzu.

Boczne ściany osłaniają także od wiatru, więc nowoczesna loggia, która jest dobrze wykonana zapewnia ochronę przed każdymi warunkami atmosferycznymi – zarówno zbyt dużym słońcem, deszczem i wiatrem, dzięki temu, że jest otwarta tylko z jednej strony, chyba, że jest to loggia zamknięta. Wtedy przeszklone panele całkowicie stworzą zamknięte pomieszczenie.

Można także otwartą loggię wyposażyć w dodatkowy daszek. Wykorzystanie okucia do daszków szklanych zapewni trwałość i stabilność takiego daszku. Wtedy nawet przy niekorzystnym wietrze nie będzie zagrażał nam deszcz. Świetnie się to sprawdzi w przypadku suszenia prania w lecie, które nie zmoknie, oraz przy wypoczynku podczas letnich upałów, kiedy nadejdą przelotne opady deszczu.

Przeszklona loggia zaś, może stać się fenomenalnym ogrodem zimowym oraz możliwością wypoczynku z widokiem na ogród. Nawet w środku zimy możemy łapać każdy promień słoneczny i podziwiać zewnętrzne tereny pokryte śniegiem bez wychodzenia z domu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij