Loggia to swego rodzaju balkon, który znajduje się wewnątrz konstrukcji budynki. Przyjęła się powszechnie w naszym kraju, choć nie wszyscy za nią przepadają. Trzeba przyznać, że nie wygląda tak okazale jak taras a ciepło z wnętrza budynku ucieka, dlatego tak ważne jest ocieplenie loggi.

Artykuł powstał we współpracy z firmą gigastal.pl

Niemniej jednak nowoczesna loggia potrafi ochronić przed słońcem, wiatrem i pełni wręcz rolę osobnego pomieszczenia w domu. Można wykorzystać okucia do daszków szklanych i nawet zamknąć to pomieszczenie albo skorzystać tylko z daszku, który zapewni dodatkową ochronę przed deszczem podczas niekorzystnego wiatru.

Czym jest loggia, jak ją wykonać?

Loggia wnika w przestrzeń wnętrza domu, często jest widoczna w dużych blokach, ale także w domach jednorodzinnych. Dzięki takiej wnęce jest to miejsce osłonięte przez boczne ściany. Loggia może być zarówno zakończona balustradą, albo może zostać wykonana w taki sposób, że będzie stanowiła zamknięte pomieszczenie.

Wystarczy dobrze wykorzystać mocowanie szkła czy uchwyty do szkła z takiej firmy jak ta: http://gigastal.pl/uchwyty-do-szkla-zaciskowe-uchwyty-do-szyb-balustrad-c-1.html, aby wykonać piękną, nowoczesną loggię z przeszklonym dachem lub całymi panelami, które zamkną pomieszczenie.

Często loggie występują na dwóch poziomach szczególnie w blokach. Może być ona wykonana na różne sposoby – zarówno może należeć do jednego pomieszczenia, jak i być na całej szerokości budynku i łączyć wszystkie pomieszczenia. Niewątpliwie aby uniknąć ucieczki ciepła, należy dobrze przemyśleć ocieplenie loggi.

Najlepszym i najczęstszym pomysłem jest wełna mineralna, styropian a następnie pokrycie tego materiału cienkim tynkiem. Dokładną uwagę trzeba zwrócić na połączenie podłogi ze ścianami, gdyż są to miejsca newralgiczne i to przez nie ciepło najszybciej ucieka, będzie to zauważalne w szczególności podczas mrozów.

Nowoczesna loggia – mocowanie szkła

Loggie najczęściej występują jako powierzchnie otwarte, zakończone balustradą. Znacznie nowocześniejszy styl prezentują loggie, które są zakończone szklanymi powierzchniami. Są to wtedy pomieszczenia zamknięte a przeszklony widok jest po prostu cudowny.

Aby utworzyć taką loggię należy wykorzystać uchwyty do szkła, które muszą być zamontowane w sposób pewny i stabilny i założyć na nie potrzebne okucia do daszków szklanych.

Aby dobrze zamocować szkło, będzie potrzebna pomoc specjalistów i posiadanie odpowiednich, profesjonalnych narzędzi. Należy znać odpowiednią nośność loggi i z odpowiednimi pomiarami ją wykonać. Również uchwyty do szkła muszą zostać ustawione w dobrych miejscach w prawidłowy sposób.

Dobre mocowanie szkła zapewni długą żywotność takiej loggi, ocieplenie jej i przede wszystkim bezpieczeństwo podczas korzystania z takiego pomieszczenia, co jest niewątpliwie kwestią najważniejszą.

Funkcje loggi

Jeśli będzie ona dobrze wykonana i dobrze ocieplona może stanowić znacznie bardziej funkcjonalny balkon. Idealnie nada się do suszenia prania, ale także do spędzenia ciekawie czasu podczas letnich wieczorów. Dzięki zadaszeniu takiej loggi, nawet deszcz w letnie dni nie przeszkodzi miłośnikom wypoczynku na świeżym powietrzu.

Boczne ściany osłaniają także od wiatru, więc nowoczesna loggia, która jest dobrze wykonana zapewnia ochronę przed każdymi warunkami atmosferycznymi – zarówno zbyt dużym słońcem, deszczem i wiatrem, dzięki temu, że jest otwarta tylko z jednej strony, chyba, że jest to loggia zamknięta. Wtedy przeszklone panele całkowicie stworzą zamknięte pomieszczenie.

Można także otwartą loggię wyposażyć w dodatkowy daszek. Wykorzystanie okucia do daszków szklanych zapewni trwałość i stabilność takiego daszku. Wtedy nawet przy niekorzystnym wietrze nie będzie zagrażał nam deszcz. Świetnie się to sprawdzi w przypadku suszenia prania w lecie, które nie zmoknie, oraz przy wypoczynku podczas letnich upałów, kiedy nadejdą przelotne opady deszczu.

Przeszklona loggia zaś, może stać się fenomenalnym ogrodem zimowym oraz możliwością wypoczynku z widokiem na ogród. Nawet w środku zimy możemy łapać każdy promień słoneczny i podziwiać zewnętrzne tereny pokryte śniegiem bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ