Przebudowa stacji paliw - jakie usługi wprowadzić by stacja paliw odpowiadała potrzebom klientów

Przebudowa stacji paliw – jakie usługi wprowadzić by stacja paliw odpowiadała potrzebom klientów

Przebudowując stację paliw szczególną uwagę należy przyłożyć do potrzeb klientów. Stacja powinna być dostosowana do potrzeb i zachowań współczesnego Klienta. Oferta stacji paliw staje się z upływem lat coraz szersza, zaś funkcja oddala się od podstawowej pozwalającej zatankować paliwo podczas podróży. Klientami stacji są nie tylko kierowcy, ale także mieszańcy.

Podstawową funkcją stacji paliw jest tankowanie. Klienci powinni mieć możliwość tankowania paliwa o odpowiedniej jakości i parametrach, w sposób bezpieczny i szybki. Sprawne i szybko działające systemy płatności powinny umożliwić dowolny wybór sposoby płatności oraz przeprowadzić go bezpiecznie. Dodatkowo standardem jest możliwość skorzystania przez kierowcę z myjni oraz zakup ewentualnych akcesoriów samochodowych.

Usługi dodatkowe – convenience store

Klienci stacji paliw są coraz zamożniejsi i posiadają coraz mniej czasu W związku z tym standardem staje się rozbudowana oferta pozapaliwowa. Od stacji oczekuje się kompleksowej oferty convenience. Stacje paliw zaczynają przypominać rozbudowane centra usługowe, w których zrobimy zakupu do domu, wypijemy kawę lub umyjemy samochód. Przy okazji wizyty na stacji paliw klienci chętnie robią szybkie podstawowe zakupy. W związku z tym koncerny paliwowe systematycznie rozbudowują ofertę convenience store, dbając o idealnie dobrany asortyment.

Restauracje

Stacje paliw coraz częściej skłaniają się ku gastronomii. Niektóre koncerny paliwowe rozwijają własne sieci gastronomiczne, inne nawiązują współpracę z najbardziej popularnymi markami. Oprócz tego stacje często sprzedają świeżo wypiekane pieczywo lub świeżo parzoną kawę, często lepszą niż w niejednej restauracji.

Wypożyczanie samochodów

Koncerny często umożliwiają wypożyczanie samochodów na swoich stacjach paliw. Car sharing jest popularnym trendem szczególnie wśród młodych ludzi kończących studia. Reprezentują oni grupę preferująca nowe sposoby poruszania się po mieście. Młodzi klienci szukają uniwersalnego i szybkiego sposobu poruszania się po mieście, bez konieczności dokonywania kosztownych zakupów i podejmowania zobowiązań, na które nie są jeszcze gotowi. Stacje mogą posiadać dedykowane miejsca parkingowe, gdzie można wypożyczyć lub pozostawić samochód.

Mała architektura

Klienci oczekują coraz więcej od stacji paliw. Istotną rolę odgrywa tu idealnie zaprojektowana mała architektura oraz tereny zielone , często umożliwiające relaks, odpoczynek oraz rekreację. Poza krzesełkami i ławeczkami, standardem stają się mini siłownie na świeżym powietrzu.

Samochody elektryczne

Na rynku motoryzacyjnym jest coraz więcej różnorodnych napędów. W przyszłości ogromny wpływ na kształt i charakter stacji paliw będzie miało korzystanie z samochodów elektrycznych potrzebujących ładowarek. Sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o wysokiej mocy będą coraz częściej urozmaicać krajobraz. Niektóre koncerny w Polce już podjęły współprace ze specjalistami w tym zakresie.

Więcej o budowie stacji paliw i trendach z rozbudowie stacji paliw można przeczytać na stronie: https://stacon.pl/uslugi/budowa-i-modernizacja-stacji-paliw/.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij