Rodzaje pomp ogrodowych – o czym warto wiedzieć

Rodzaje pomp ogrodowych – o czym warto wiedzieć?

Pompy ogrodowe są niezwykle ważne do nawadniania ogrodu. Wybór odpowiedniej pompy, w dużej mierze, zależy od rodzaju studni, czy też zbiornika, który znajduje się na terenie działki, a także od poziomu lustra wody. Oczywiście ważne jest także przeznaczenie, czy pompa ma służyć do czystej, czy też brudnej wody.

Pompy ogrodowe – na co zwrócić uwagę?

Pompa do podlewania ogrodu wykorzystuje wodę pochodzącą ze źródła nienależącego do wodociągu. Może pobierać wodę zarówno ze studni, jak i korzystać ze zbiorników na deszczówkę. Pompy ogrodowe tłoczą wodę do końcówek w formie zraszaczy, czy też specjalnych lancy.

Pompy do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Pompy do ogrodu powinny mieć przede wszystkim doskonałą wydajność i podnoszenie. Warto także zwrócić uwagę, do ilu urządzeń pompa będzie podawać wodę. Jeżeli urządzeń jest kilka to koniecznie należy wybrać model, który pobiera wodę na poziomie 4000 litrów na godzinę.

Pompy głębinowe – cicha praca i oszczędność

Pompy głębinowe sprawdzają się, gdy chcemy zanurzyć je głębiej niż w przypadku pomp ogrodowych. Instaluje się je w studniach wierconych. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na montaż, który nie wymaga dużo miejsca, a jego praca jest bardzo cicha. Silnik wraz z pompą znajduje się poniżej linii wody. Ta instalacja znajduje się w studni, zatem dużym problemem w razie awarii może być dojście. Ponadto montaż również jest dosyć drogi i wymaga zakupu rur oraz kabla.

Pompa do studni – jaką pompę wybrać?

Wybór odpowiedniej pompy do studni zależy w dużej mierze od jej rodzaju. Do studni kopanych polecane są oczywiście pompy głębinowe, ale również specjalne pompy, które nie wymagają stosowania rur osłonowych. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na pompy głębinowe, warto wtedy zastosować rury ochronne, których zadaniem jest chłodzenie silnika. Do studni wierconych najlepszym wyborem będą także pompy głębinowe.

Pompy zatapialne – dedykowane dla studni kopanych i zbiorników otwartych

Pompy zatapialne również opuszczane są poniżej linii lustra wody. Mają one hermetyczny silnik, który umożliwia im pracę pod wodą. Mają też małą wysokość tłoczenia, zatem przeznaczone są czerpania wody, ze studni kopanych, bądź zbiorników otwartych. Instalacja pompy zatapialnej jest bardzo łatwa i szybka, jednak w tym przypadku należy pamiętać o okresowej kontroli i pamiętać o uszczelnianiu silnika.

Pompa do szamba – co warto o niej wiedzieć?

Pompa do szamba pełni niezwykle istotną rolę. Jej zadaniem jest odprowadzenie nieczystości. Urządzenie to zanurza się w głąb szamba i tłoczy wodę do pożądanej wysokości. Pompa do szamba służy do pompowania nie tylko brudnej wody, ale także czystej. Zatem niezwykle istotny jest odpowiedni wybór. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wydajność, która powinna być jak najwyższa. Oczywiście ważna jest także możliwość jak największego zanurzenia. Warto zdecydować się także na model, który cicho pracuje.

Pompa spalinowa – wykorzystaj deszczówkę

Pompa spalinowa pozwala na znaczną oszczędność, gdyż umożliwia ponowne wykorzystanie deszczówki. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest brak konieczności podłączenia do prądu. Zatem można ją wykorzystywać w każdej sytuacji, niezależnie od pogody. Pompa spalinowa jest idealna do podlewania ogródka, dzięki temu, że można wykorzystać pobraną wodę z otoczenia, co realnie wpływa na wysokość rachunków za wodę. Warto tutaj zwrócić uwagę na mocny silnik, dzięki któremu praca w ogrodzie wykonywana jest znacznie szybciej. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest bardzo niska cena oraz fakt, że ta pompa może także przydać się do opróżniania wody z baseny, czy też z zalanych pomieszczeń.

Pompy obiegowe – wielofunkcyjność

Wiele osób w swoich ogrodach posiada oczka wodny, czy też fontanny. To doskonała ozdoba. Wymaga jednak ona regularnego tłoczenia wody i tutaj najlepszym wyborem są pompy obiegowe. To świetna ochrona oczka wodnego, która zapobiega również jego zamarzaniu i dostarcza powietrze dla roślin, czy ryb tam żyjących, a w przypadku mrozów ogrzewa także wodę. Pompy obiegowe mogą pracować w wodzie, a także powyżej jej powierzchni. Zapewnia doskonałą cyrkulację wody. Na uwagę zasługuje również materiał, z którego są wykonane . Jest on odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij