Rolety podtynkowe

Nowoczesne systemy podtynkowe, przeznaczone są głównie do stosowania w nowo powstałych obiektach.

Niby można zastosować cały system w obiekcie już istniejącym, ale żeby całość spełniała warunki techniczne, musimy dokonać bardzo ważnych zmian dotyczących samego nadproża. Mimo wszystko lepiej wszystkie prace z tym związane zaplanować o wile wcześniej, po to, aby ogólna instalacja rolet podtynkowych odbyła się jeszcze w trakcie projektowania określonego budynku, wtedy o wiele lepiej jesteśmy w stanie wykorzystać cały system, który funkcjonuje zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Walory funkcjonalne, to przede wszystkim korzyści, jakie płyną z samego funkcjonowania systemu.

Poprawa warunków izolacyjnych

Rolety podtynkowe to przede wszystkim lepsza izolacja termiczna, a sam mechanizm działania jest na tyle dobry, że po zamontowaniu nie ingeruje to w konstrukcję okna drzwi, a nawet nadproża, a co za tym idzie, nie jesteśmy w stanie w żaden sposób naruszyć bilansu energetycznego budynku. Tego typu system jest z powodzeniem traktowany jako część elewacji i można powiedzieć, że jest to jej integralna część.

Czoło skrzynki rolety może uchodzić za podkład, pod dowolnie wybrany przez nas materiał wykończeniowy w zależności od naszych upodobań, może to być tynk lub klinkier. To wszystko sprawia, że materiał w pełni zakrywa taką instalację, dzięki czemu funkcjonuje ona niezauważalnie jako jeden z głównych elementów fasady budynku. To pozwala przede wszystkim chronić skutecznie cały budynek, przed ewentualnymi stratami ciepła. Tego typu systemy bardzo dobrze sprawdzają się między innym w domach pasywnych pod warunkiem, że zostały one zamontowane właściwie.

Docieplamy nadproże

Jeśli chcemy skorzystać maksymalnie z dobrodziejstw systemu, to powinniśmy odpowiednio docieplić nadproże w taki sposób, jaki proponuje nam producent. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób zwiększamy skuteczność całego rozwiązania. Oprócz technicznych danych, nasze okna muszą zawierać odpowiedni współczynnik przenikania ciepła okna i najlepiej, jeśli wspomniany współczynnik wynosi mniej niż 0,80W (m²K) a współczynnik szyby, który nie przekracza 0,70 W/ (m²K).

Takie rolety podtynkowe to nie tylko sprawny system ochrony okna, ale i cały system umożliwia nam instalację moskitiery, która pozwala na ochronę przed różnymi małymi owadami. Całość działa tak jak inne systemy adaptacyjne, dzięki czemu nie ma nawet śladu, że taki system jest zamontowany, ponieważ wszystko znajduje się pod pianką utwardzaną. Jak więc sami widzimy, tego typu systemy, działają autonomicznie, a jednocześnie są solidnie zamontowane. Oczywiście najważniejszą funkcją rolety podtynkowej, jest ochrona przed słońcem. Ponieważ roleta jest umieszczona bezpośrednio pod tynkiem, co sprawia, że nie przesuwa się, tylko dokładnie spełnia swoje zadanie.

Regulacja światła

Dzięki takiemu systemowi, jesteśmy w stanie zaciemnić całe pomieszczenie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Brak integralności z oknem czy ścianą sprawia, że nie musimy się martwić o to, że przy montażu uszkodzimy sobie cokolwiek, właśnie dlatego systemy nadtynkowe wygrywają w starciu, ze swoją konkurencją. Jeśli ktoś nie wierzy w działanie takiego systemu, powinien go sprawdzić, we własnym domu.

Pamiętajmy, że system stosowany w nowoczesnych budynkach, zawsze spełni swoją funkcję. Podczas budowy domu, warto więc pomyśleć o wprowadzeniu takich rozwiązań w życie, to naprawdę wiele ułatwia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij