Sprzątanie po najemcach - skorzystaj z usług profesjonalistów

Sprzątanie po najemcach – skorzystaj z usług profesjonalistów

Sprzątanie mieszkania po lokatorach to często żmudna i ciężka praca. Jako że nie zawsze najemcy troszczą się o lokal, po ich wyprowadzce niezbędne może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej sprzątanie mieszkania. Jak wygląda taka usługa?

Nie wszyscy lokatorzy w sposób należyty dbają o wynajmowane mieszkanie. Okazuje się to problemem szczególnie dla właściciela lokalu, który chcąc po ich wyprowadzce wynająć go w atrakcyjnej cenie, sporo pracy musi włożyć w przywrócenie wnętrz do poprzedniego stanu. O sfinansowanie tego typu prac zwykle nie jest trudno, bo środki możemy potrącić z kaucji wpłaconej przez najemcę. Dużo trudniejsze może okazać się wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu i zaplanowanie prac tak, by były one szybkie i wydajne.

Sprzątanie mieszkań po lokatorach

Często zdarza się, że lokatorzy pozostawiają w wynajmowanym mieszkaniu sporą część swojego dobytku. Właściciel lokalu zastaje wówczas między innymi stare ubrania, meble (często w stanie uniemożliwiającym ich używanie), naczynia i inne drobne sprzęty. Ich wyniesienie – a także posegregowanie i utylizacja zgodna z obowiązującymi przepisami – może kosztować nas sporo pracy. Na tym sprzątanie mieszkania po lokatorach wcale nie musi się nie skończyć, bo mycia najpewniej wymagały będą także okna, podłogi, lustra czy płytki w kuchni i łazience.

Nie tylko sprzątanie. O czym pamiętać?

W skrajnych sytuacjach, jeśli mieszkanie było naprawdę zaniedbane, nawet duże sprzątanie może okazać się niewystarczające. W takich przypadkach powinniśmy przygotować się na to, że konieczne będzie odmalowanie ścian (na które zresztą warto zdecydować się nawet, jeśli lokatorzy troszczyli się o lokal), cyklinowanie podłóg czy fugowanie w łazience oraz kuchni.

Odświeżenie mieszkania. Ile zapłacimy?

Odświeżenie mieszkania oznacza dla nas dodatkowe wydatki, na których pokrycie wpłacona kaucja może okazać się niewystarczająca. Planując malowanie ścian, w średniej wielkości mieście musimy przygotować się na wydatek rzędu co najmniej 1000 złotych, gdzie 150 stanowi koszt zakupu farb i akcesoriów, a reszta – wynagrodzenie dla malarza. Zlecając cyklinowanie podłogi, wydamy podobną kwotę, zaś fugowanie – co najmniej 500 złotych. Jeśli natomiast konieczna jest wymiana listew przypodłogowych bądź sufitowych, bądźmy gotowi na to, że nasz budżet zostanie uszczuplony o kolejne 700 złotych (z czego połowa to zakup listew).

Zlećmy sprzątanie mieszkania fachowcom

Nie tylko prace wykończeniowe możemy jednak zlecić profesjonalistom. Powierzając im także sprzątanie mieszkania nie tylko oszczędzimy sporo czasu i pracy, ale też zyskamy pewność, że wszystkie odpady zostały odpowiednio posegregowane i zutylizowane. Pracownicy firmy sprzątającej zatroszczą się bowiem także o transport odpadów do wyznaczonego miejsca ich zbiórki, organizując zarówno służący do ich tymczasowego przechowania kontener, jak i samochód.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij