Szybko i sprawnie – dlaczego warto stosować bloki betonowe

Zapewne każdy z nas myślał kiedyś, aby zamieszkać w swoim domu. Może być to dom odkupiony od kogoś innego, który będzie na pewno wymagał sporego wkładu finansowego i czasu, żeby nieco go odnowić lub wybudowany na nowo od podstaw.

Artykuł powstał we współpracy z firmą BetBlok

Marzenia o własnym domu

Bez wątpienia jedną z wielu zalet takiego nowego domu jest to, że nie będzie trzeba praktycznie nic przy nim robić. Decydując się na zakup domu używanego powinniśmy być świadomi tego, że od czasu do czasu będzie on wymagał małego odremontowania.

Właśnie dlatego niekiedy lepiej jest wybudować nowy dom. Jednak to wymaga od nas zastanowienia się jak miałby on wyglądać. Kolejną ważną rzeczą jest to z jakiego materiału miałby zostać on wykonany oraz jaką firmę do tego zatrudnić, aby zrobiła to dobrze i w miarę przystępnej cenie.

Obecnie na rynku jest na prawdę duży wybór firm zajmujących się budową domów i nie tylko. Następny ważny aspekt to wybór materiału, z którego zostanie wykonany nasz budynek. Możliwości jest dużo, ponieważ w dzisiejszych czasach każda z firm proponuje inne rozwiązanie przez co czasami może nam być ciężko na coś się zdecydować.

Przy wyborze materiału na pewno należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, ale jednymi z najważniejszych są trwałość oraz czas w jakim można postawić dany budynek.

Nowoczesne technologie w budownictwie

Jedną z najnowocześniejszych technologii w budownictwie obecnie jest budowanie budynków z bloków betonowych, czyli z tzw. lego bloków. Jak, więc można się domyśleć bloki betonowe są alternatywnym rozwiązaniem dla pustaków lub cegieł. Wykonywane są jak sama nazwa wskazuje z betonu i mają najczęściej kształt prostopadłościanu.

Obecnie produkuje się je z różnych rodzajów betonu, a wszystko to zależy od tego, gdzie mają być wykorzystane, jednak nie ulega wątpliwości, że są one bardzo trwałym materiałem. Legio bloki mają przede wszystkim ułatwiać ludziom życie pod na prawdę wieloma względami.

Jeśli chodzi o ich budowę to wygląda to tak, że są one bardzo podobne do zwykłych, klasycznych cegieł, jednak nie bez powodu nazywane są także lego blokami, gdyż swoim wyglądem przypominają bardzo popularne klocki lego. Mają one w sobie specjalne wypustki, dzięki czemu można najpierw ułożyć całą ścianę, a jeśli będzie taka potrzeba rozłożyć ją.

To właśnie poprzez wypustki można ułożyć bloki lego jeden na drugim bez konieczności używania jakiegokolwiek spoiwa, które pozwoliło by na połączenie dwóch bloków ze sobą. Być może jedną z wad jest ich duży ciężar, jednak gdy popatrzymy na to z nieco innej strony jest to także ich zaleta.

Dlaczego? Dzięki swojemu dość dużemu ciężarowi są one bardzo wytrzymałe przez co możliwe jest napieranie na ściany postawione właśnie z tych bloków. Lego bloki są także bardzo twarde co automatycznie przekłada się na ich wysoką trwałość na warunki atmosferyczne i także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Kolejna zaleta to brak konieczności budowania fundamentów przed rozpoczęciem stawiania budynku co na pewno w bardzo dużym stopniu przyspieszy czas budowy, a także ułatwi zadanie firmie wykonującej zlecenie.

Bez pozwoleń znacznie łatwiej

Jak powszechnie wiadomo, aby móc postawić, gdzieś budynek niezbędne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia na budowę. Inaczej jest w przypadku bloków betonowych, gdyż właśnie, aby postawić z nich budynek takie pozwolenie nie jest wymagane.

Co jest tego przyczyną? Jak już wcześniej było wspomniane bloki te nie są w trwały sposób połączone z gruntem, dzięki czemu w każdej chwili możemy rozpocząć budowę. Co ważne bloki te nie nadają się tylko na zewnątrz, ale także do wewnątrz.

Warte podkreślenia jest to, że występują one w różnych rozmiarach, dlatego zapewne każdy da radę wybrać odpowiednie dla siebie. Wrażenie może robić ich waga, ponieważ zazwyczaj zaczyna się ona od 500 kg, a kończy czasami nawet na kilku tonach.

Z tych betonowych bloków można stawiać: domy, boksy, ściany, przegrody, kompostowniki, hale, hurtownie i wiele innych. Jak, więc widać zastosowanie betonowych bloków jest rzeczą bardzo praktyczną i może w znaczący sposób ułatwić budowę jakiegoś budynku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij